support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo BMW radu 3 v elegantnej úprave od Rieger Tuning ! logo

BMW radu 3 v elegantnej úprave od Rieger Tuning !

13.Nov.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dopyt po luxusných autách je v dnešnom svete veľmi veľký. Či sa jedná o zákazníkov alebo ide o tuningové firmy, rozdiely sa nerobia. Chcieť vlastniť alebo upraviť auto vyššej strednej triedy, je pre mnohých výzva. Predsa, nie každý si môže dovoliť čo i len vlastniť takéto auto, a nie to ho ešte nechať upraviť. Avšak nájdu sa ľudia, ktorým sériový stav nestačí. Preto sa obracajú na najrôznejšie tuningové firmy s požiadavkou po zmene vzhľade ich tátošov. Tuningové firmy zasa čoraz častejšie ponúkajú stále nové a nové možnosti tuningu nielen takýchto luxusných áut. Po svete už jazdí veľké množstvo takýchto upravených áut. Ich majitelia sa chcú akýmsi spôsobom odlišovať a prekážku nevidia ani vo finančných prostriedkoch. Keby som chcel byť konkrétny, spomeniem nemeckú firmu Rieger v súvislosti s automobilom značky BMW. Už neraz sme sa presvedčili o tom, že chlapci z tejto firmy obľubujú vozy tejto značky a venujú im maximálnu pozornosť. Inak to nebolo ani v prípade najnovšieho projektu, v rámci ktorého bol predstavený bodykit a performance doplnky pre štýlové BMW radu 3. Poďme sa naňho spoločne pozrieť.

SÉRIOVÉ BMW 3 E90


bmw_3_e90
BMW 3 E90. To je štýlové auto s poriadnou dávkou extravagancie. Kto sa rád vozí v luxusnom interiéri, v ktorom sa nezaprie dávka športového charakteru, tak toto auto je určené práve preňho. Ladné krivky, okúzľujúca silueta, športová dynamickosť, to sú hlavné znaky tohto, v našom prípade, bavorského sedanu.

Pohonné jednotky sú u tohto auta na výber štyri - dva benzínové a dva dízlové. Z benzínového radu je najvýkonnejší motor s objemom tri litre a s počtom valcov šesť. Jeho sériový výkon sa vyšplhal na veľmi pekných 258 konských síl (190 kW), pričom táto sila je vháňaná do kolies zadnej nápravy.

Nie je to veru žiadny slaboch. Avšak ani diesel sa nenechal zahanbiť a disponuje výkonom 228 koní (170 kW), pričom vnútornosti tvorí objem tri litre a počet valcov činí šesť. Myslím, že každý si príde na svoje, pretože tieto autá ponúkajú okrem silných motorov, dynamiky a luxusu, aj prestíž, ktorá pre mnohých ľudí vo vyšších pozíciách je neodmysliteľnou súčasťou ich života. Výnimkou nie sú ani tuneri, ktorých finančné zázemie je dostatočné pre tieto typy vozidiel, vrátane samotnej úpravy.

BMW 3 E90 RIEGER TUNING


bmw_3_e90_rieger
Je zbytočné polemizovať o kvalitách firmy Rieger. Neraz sme boli svedkami toho najlepšieho, čo tuningový svet má k dispozícii. A bolo to práve z rúk chlapcov od firmy Rieger. Bezpochyby vedia, čo znamená skĺbiť eleganciu a dravosť, a pritom nevnútiť autu dojem „prečačkania“. Navyše pritom všetkom myslia aj na bezpečnosť! S rovnakým citom sa pustili aj do úpravy tohto „Bawora“. Výsledok? Posúďte sami.

Všetko sa to začalo v prednej časti auta, kde bol sériový nárazník demontovaný a na jeho miesto prišiel nový, od firmy Rieger. Ten sa môže pochváliť viacerými otvormi na prívod čerstvého vzduchu k motorovým častiam, rozmiestnenými s dostatočnou dávkou elegancie. Stredový otvor kopíruje krivky novo navrhnutej masky chladiča, ktorá navyše efektne ladí s krajnými otvormi. Tie sú od stredového otvoru oddelené šikmými priečkami, ktoré tak priam idylicky pasujú k celkovému vzhľadu auta. Vravel som, že chlapci z Rieger dbajú na detaily ;-)). V krajných otvoroch sú ešte integrované hmlovky, pričom všetky otvory sú vyplnené čiernou mriežkou pre zvýšenie štýlového dojmu. V spodnej časti sú ešte po stranách umiestnené decentné krídla, z pod ktorých sa hrdo vynímajú karbónové lopatky, ktoré slúžia nielen ako dekor, ale tiež pomáhajú vzduchu lepšie prúdiť pod autom a k lepšiemu prítlaku.

Cit pre dokonalosť sa preniesol aj na bok auta, kde boli implementované nové prahové nadstavce. Tie sú charakteristické otvormi vpredu aj vzadu, ktoré majú za úlohu priviesť a odviesť vzduch do a z priestoru kotúčových bŕzd. Aby toho nebolo málo, všetky otvory na prahových nástavcoch sú predelené efektnou priečkou a vyplnené čiernym ťahokovom. Detaily robia veľké veci!

Fotogaléria upraveného auta BMW radu 3 model E90 firmou Rieger Tuning:bmw_3_e90_rieger
Na svoje si prišla aj zadná časť e-deväťdesiatky. Konkrétne v podobe decentného krídla - lišty, umiestnenej na zadnom kufri. Nie je pravidlom, že dravý dojem dodá len obrovské „žiletkové“ krídlo. Ak sa vie, ako na to, aj takáto „lištička“ spraví s optickým tuningom na aute svoje. Pritom má do určitej miery aj efektný účinok na prítlak zadnej nápravy vozidla. Výraznejšia zmena nastala na zadnom nárazníku, kde bol, ako aj v prípade prednej časti, osadený nový nárazník Rieger pre E90. Zadný nárazník je charakteristický aj svojimi podlhovastými otvormi (opäť predelenými priečkou a vyplnenými čiernym ťahokovom), ktoré majú za úlohu odvádzať zohriaty vzduch od zadných bŕzd. Krivky týchto otvorov sa imaginárne napájajú na stredový difúzor (vo farbe karosérie), ktorý v strede obsahuje podlhovastý otvor. Po jeho bokoch sú umiestnené dva páry okrúhlych koncoviek ladeného výfuku. Nič zložité, ale dostatočne efektné na to, aby sa za takýmto autom otočila nejedna hlava okoloidúceho ;-)

Vzhľad tejto káry ešte dotvára športový podvozok v podobe zníženia auta k zemi o slušných niekoľko desiatok milimetrov. K tomu treba prirátať dvojicu dostupných diskov.

V prvom prípade sa jedná o 19-palcové 5-lúčové disky s chrómovým nádychom, obuté do nízkoprofilových pneumatík s rozmermi 235/35-19 vpredu, a 265/30-19 vzadu kombinované s 5 mm rozširovacími podložkami. V druhom prípade ide taktiež o 19-palcové viaclúčové disky rovnakých rozmerov. Tak či onak, je len na fantázií a predstave zákazníka.


Wallpaper s námetom BMW radu 3 E90 v úprave od Rieger Tuning:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Rieger Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2010 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 900 stranách môže byť Vaša len za 7,90 €:

Katalóg si kúpiť môžete rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguVydarila sa podľa vás optická úprava od Rieger Tuning na aute značky BMW radu 3 model E90? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 28196x    hodnotenie: 65/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt