support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Breyton BMW 1 logo

BMW 1 – drsná „Bavaria“ od firmy Breyton

04.Mar.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Opäť sa nám podarilo dotiahnuť niečo exkluzívnejšieho pre slovenský trh. Jedná sa o nádherné úpravy „bavorákov“ a to zo stajne renomovanej firmy Breyton. Táto nemecká firma, špecializujúca sa na automobily BMW prichádza s prvou vážnou komerčnou úpravou jednotkového radu (typ: E87).

Za základ si vzali model 120i so štvorvalcovým benzínovým agregátom s výkonom 110 kW(150koní). Pre začiatok ho postavili na vlastné disky Vision s gigantickými rozmermi 9x20 s plášťami 225/30. Nasledovala montáž športového podvozka vlastnej konštrukcie, pričom tlmiče i pružiny sú povrchovo upravené proti korózii. Svetlá výška sa teda zmenšila o 50 mm vpredu a 30 mm vzadu. Nie je to veľa, no i tak nám je záhadou, ako sa tam zmestili tie dvaciny disky :-) Karoséria dostala kompletnú sadu spojlerov vlastného dizajnu i výroby, ktorá vtisla malému bavoráku typicky „breytoňácky“ výraz. Všetky spojlery sú vyrobené veľmi kvalitného ABS plastu alebo PU plastu (polyuretán). To najlepšie ale čaká pod kapotou. Už v sérii celkom živý motor dostal doping v podobe mechanického kompresora. Vďaka nemu sa maximálne hodnoty dostali do úrovne poriadne horúcich „hatchbackov“, najvyšší výkon totiž stúpol na 165 kW (225 koní) a krútiaci moment na 273 Nm. Samozrejmosťou je na mieru robený výfukový systém z nerezovej ocele a preprogramovanie riadiacej jednotky. Ktovie, ako by tento dravec dopadol v porovnaní s prednedávnom uvedenou sériovou verziou 130i so 189 kW... I tak sme o tom presvedčený, že sa táto úprava bude páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ, a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

No a Königseder išiel tu ešte o pár krokov ďalej. Vycítil potrebu doladiť a zvýrazniť tvary auta a najmä ponúknuť potenciálnej klientele ešte viacej individuality, športového charakteru a exkluzivity. A hľa, „styling“ program pre Ibizu bol na svete.

Zvedavý na obrázky? Nájdete ich v našej galérii:Všetky produkty od firmy Breyton si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Breyton Design – tieto slová stoja už vyše 20 rokov pre funkcionalitu, eleganciu a individualitu. Produktový vývoj pre autá značky BMW sa pod strechou firmy Breyton vyznačuje kompletným inžinierstvom a to pri všetkých výrobných stupňoch. Už od samého počiatku vývoja dbá Breyton na elementárne veci ako napr. „FEM" výpočty potrebné pre štrukturálne analýzy použitých materiálov, alebo posúdenie pevnosti pri výtvore nových produktov. Jednoduchými slovami: perfekcionizmus do posledného detailu. Takto označujú svetové médiá firmu Breyton. K dosiahnutiu tejto pozície založil pán Edmund Breyton (majiteľ firmy) po ukončení štúdia auto dizajnu vlastnú inžiniersku kanceláriu, kde sa spolu so svojim tímom venovali návrhárstvu rôznych auto-štúdii pre iné, už vtedy renomované svetové úpravárske spoločnosti a auto-koncerny. Vzhľadom na silne rastúci dopyt videl vtedy pán Breyton možnosti k etablovaní sa na trhu a preto založil v roku 1985 svoju vlastnú dizajnérsku líniu. Od roku 1992 sústredila firma Breyton svoje sily na značku BMW a má dnes v ponuke doplnky pre takmer každý model z tejto stajne. Breyton má firmu postavenú na ploche o rozlohe 6000 metrov štvorcových v malom mestečku Stockach severne od Bodamského jazera v južnej časti Nemecka neďaleko švajčiarskych hraníc. Z tohto centra expeduje svoje exkluzívne produkty do celého sveta. K najsilnejším trhom okrem nemeckého patria USA a Japonsko. Breyton sa môže dnes pýšiť ako jeden z top tunerov v BMW sektore.

Zopár obrázkov z ich ostatného sortimentu pre autá BMW nájdete tu:Spojlery od firmy Breyton si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na breytoňácke „bavoráky“? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak chcete zápasiť z angličtinou alebo nemčinou tak sa pozrite aj na stránky:

BREYTON


Viacej informácii k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11553x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt