support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hartge BMW M5 logo bmw

BMW Z4 roadster v úprave od Hartge – ešte drsnejšie zetko

27.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športových áut je na svete už obrovské množstvo a tuningové a stylingové firmy sú tu na to, aby sa ich majitelia od seba navzájom odlíšili a stelesňovali tak to, čo sa im páči a akí sú. Je jedno, či má auto v základe 150 alebo 350 koní, individualizmus je na prvom mieste. Nechať si upraviť auto podľa svojho obrazu je pre motoristu jedna z najkrajších vecí a ak to vykoná špecializovaná firma, potešenie je o to intenzívnejšie. Nemecký tuner Hartge pripravil pre majiteľov nového BMW Z4 kompletný tuningový paket, ktorý poteší nejedného priaznivca tejto nemeckej automobilky.

BMW Z4


Najnovšie BMW Z4 verzia MkIII sa ešte na svete ani poriadne nezabývalo a cesty sa už hemžia spokojnými majiteľmi. Už na prvý pohľad je jasné, že dizajn novej Z4-ky je v podstate na míle vzdialený pôvodnému dizajnu. Samozrejme, že si zachoval pôvodné a nezameniteľné prvky, no už len napríklad predné svetlá dávajú najavo, že ich pôvodný „smutný“ výraz je nahradený dravým, športovejším. Celkovo je dizajn nového Z-ka športovejší a extravagantnejší, takže nevšimnúť si ho nie je možné. Či je dizajn nový alebo nie, BMW Z4 je stále tým hravým športovým autom, s ktorým sa dá zažiť veľa zábavy. Pod kapotu novej Z4-ky je možné nasťahovať si jeden z trojice motorov, z ktorých je najsilnejším motor s označením sDrive35is. Pod jeho skratkou sa skrýva dvakrát preplňovaný šesťvalec s objemom tri litre, ktorý produkuje intenzívnych 340 konských síl (250 kW) a až 500 Nm točivého momentu. S takouto porciou výkonu sa dá poriadne vyblázniť.

HARTGE BMW Z4


Hartge dlho nelenil a pustil sa do najnovšej Z4-ky doslova na plné obrátky. Tuningový kit pre nové BMW Z4 okrem iného obsahuje zvýšenie výkonu pomocou úpravy softwaru riadiacej jednotky. Smutnou časťou tejto veselej správy však je, že toto preprogramovanie je určené pre „slabší“ agregát sDrive35i s 306 konskými silami. Po úprave firmou Hartge výkon poskočí na krajších 350 koní a 500 Nm, čo je dohromady ešte viac, ako má v sériovom stave najvýkonnejšia verzia sDrive35is !!!.

Väčší výkon si žiada dokonalý podvozok s nižším ťažiskom. Hartge tento fakt vyriešil športovými zníženými pružinami, pre motor sDrive35i -20mm vpredu a -10mm vzadu. Zníženie -25mm vpredu a -15mm vzadu je dostupné pre motorizácie sDrive23i a 30i.

K motorovej dokonalosti ešte prispieva športový výfuk ukončený dvoma pármi okrúhlych koncoviek a viacero typov diskov Hartge Classic, Hartge Classic 2 a 3 vo veľkostiach 18, 19 a 20 palcov.

Po vyriešení performance stránky auta, prišiel na rad dizajn exteriéru. Nová Z4-ka dostala kompletný bodykit pozostávajúci z predného agresívne vyzerajúceho nárazníka, odtrhovej lišty na veku kufra, veternej clony, karbónových krytov spätných zrkadiel a detailov v podobe znaku úpravcu Hartge namiesto loga BMW a iných nápisov. Úpravca nevynechal ani interiér, kam sa nasťahoval hliníkový pedálový set a velúrové koberce.

bmw z4 roadster hartge tuning hartge

bmw z4 roadster hartge tuning hartge

bmw z4 roadster hartge tuning hartge

bmw z4 roadster hartge tuning hartge

bmw z4 roadster hartge tuning hartge

bmw z4 roadster hartge tuning hartge

bmw z4 roadster hartge tuning hartge

Wallpaper "BMW Z4 roadster HARTGE tuning" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


HARTGE


logo Hartge

Nemecká firma Hartge je na automobilovom trhu pomerne dlho. Už od roku 1971 sa zaoberala motoršportom a od roku 1985 aj automobilovou manufaktúrou. Jej sídlo je v Beckingene v Nemecku. Hartge sa špecializuje výlučne len na automobilku BMW, s výnimkou od roku 2001, kedy BMW kúpili práva na výrobu nových modelov Mini Cooper a tak sa Hartge začalo špecializovať aj na Mini. Veľmi veľa tuningových firiem sa zaoberá prevažne exteriérom, no hlavnou stránkou Hartge je motor, výkon a zvesenie, ale samozrejme aj dizajn exteriéru a interiéru.

Aký je váš názor na tuning BMW Z4 roadster od firmy Hartge?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hartge, tak navštívte našu podstránku:

Hartge tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10235x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt