support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo BMW Z4 M Coupe v zajatí tuningu firmou AC Schnitzer ! logo

BMW Z4 M Coupe v zajatí tuningu firmou AC Schnitzer !

13.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Rok 2006 je a za chvíľu aj bol rokom rôznych udalostí. My sa však zameriame na motoristickú oblasť, v ktorej prišlo na trh množstvo noviniek. Či išlo o nové a moderné luxusné limuzíny, športové nadupané stroje alebo hoci aj rodinné úžitkové vozy, všetko malo svoje opodstatnenie. Doba ide neúprosne dopredu a s ňou aj automobilový vývoj. Preto je už samozrejmosť nástup novej éry automobilov, jednak po dizajnovej, ale aj po motorickej stránke. Automobilky sa snažia dostať na špicu moto-sveta a tak sa snažia o čo najdokonalejšie vozidlá, ktoré by predčili očakávania spotrebiteľov, čiže nás. Niektorí to majú ťažšie, iní zasa ľahšie. Tak či onak, všetci poznajú požiadavky trhu a tak sa im snažia čo najviac priblížiť. Vie to aj bavorský kráľ, BMW. Jeho populárny model Z4 prešiel mnohými vylepšeniami a tak sa na trh dostáva zbrusu nová verzia s označením BMW Z4 M Coupe. Rýdzo športové auto, ktoré sa ako mnohé iné nepozdávalo partii chlapíkov. A tak vzali do rúk ceruzky, papiere, stroje a iné užitočné náradia a pustili sa do jeho modifikácie. Reč je o nemeckom tunerovi AC Schnitzer, ktorý sa s chuťou pustil do tohto novo predstaveného auta. Označil ho symbolicky, The ACS4.

NOVINKA S NÁZVOM BMW Z4 M COUPE


Bmw Z4 M Coupe
Určite množstvo z vás minimálne počulo o aute s názvom BMW Z4. Prvý bavorský roadster, ktorý ozaj prekvapil. Silný motor, vynikajúce jazdné vlastnosti a športový dizajn v kombinácií so športovým interiérom. Čo viac si zákazník mohol priať. Ale ako som spomínal, automobilový vývoj ide veľmi rýchlo dopredu a tak BMW začal myslieť na niečo novšie, ešte výkonnejšie a ešte športovejšie. A výsledok sa dostavil. Je ním vynovená verzia Z4-ky, model s označením Z4 M Coupe.

Písmenko M nám pri vozoch BMW napovedá veľmi veľa. Azda najvýstižnejším je pojem výkon a dizajn. Autá s „eMkom“ v označení sú nadopované výkonovým adrenalínom a vyzdobené športovým šatstvom. To isté platí aj o dnešnom voze. Čistokrvný športiak s ozaj dravými líniami, ktorý sa nehanbí ukázať svojho veľkého ducha.

O tom, že BMW to s ním myslí naozaj vážne, svedčí aj jeho motorové ústrojenstvo. Za tým všetkým stojí nemilosrdný 3,2-litrový šesťvalec, ktorého výkon činí 343 koní (252 kW) a nehanbí sa ani za 365 Nm, ktoré sa naplno prejavia pri 4900ot./minútu. Avšak nestačí len výkonný motor, spolupracovať musia aj ostatné prvky, v tomto prípade skrátené riadenie, športový podvozok atď.

Vďaka tejto harmónii dosahuje táto "vrtuľa" maximálnu rýchlosť 250 km/h (elektronicky obmedzená), pričom z pokoja na stovku vyštartuje za rovných 5 sekúnd. Stačí vám to? :-)

NEMECKÝ ELEGÁN S KRAVATOU AC SCHNITZER


Bmw Z4 M Coupe AC Schnitzer
Na skorších projektoch tohto nemeckého úpravcu sme sa presvedčili, že to s úpravami BMW vozov myslí smrteľne vážne. Navyše, je vidieť, že sa vyzná. Najnovšie sa pustil do roadstera BMW, ktorý nesie označenie Z4 M Coupe.

AC Schnitzer mal jasno vo výkonovom potenciály tohto stroja a tak motor nechal motorom a zameral sa skôr na vizuálne a podvozkové úpravy. Pozrime sa na to bližšie. Všetko sa to začalo v prednej časti auta. V nej bol modifikovaný predný nárazník, resp. jeho spodná polovica. Pribudol tak nový plastový diel, ktorý obsahuje stredový otvor a malé bočné otvory. Stredový otvor je charakteristický svojím napodobovaním línií pod prednými svetlometmi a tak isto aj výplňou. Jedná sa o čierny ťahokov, ktorý prekrýva chrómová mriežka. Auto tak dostalo žiadaný retro štýl, no v kombinácií s karbónovým, jemne tvarovaným difúzorom, sa až teraz ukázala pravá tvár tohto športiaka a jeho skryté dizajnové možnosti.

Bočná časť auta prešla výraznou zmenou v podobe odstránenia typického loga BMW spoza predného blatníka a jeho následným nahradením malým odvetrávacím otvorom, prekrytého trojicou chrómových rebier a s integrovanými čírymi smerovkami.

Celý tento prvok je v príjemnom súlade s líniami prednej časti boku auta. Nezabudlo sa ani na prahy, ktorých výraznou črtou je podlhovastý kanál v tvare akejsi slzy, ktorý na konci obsahuje malý otvor na prívod chladného vzduchu k zadným brzdám. Aj tu platí veta, detaily robia veľké veci.

Bmw Z4 M Coupe AC Schnitzer
Ani zadok auta sa nenechal zahanbiť. Nárazník bol upravený pre požiadavky karbónového difúzora, v ktorom si cestu našla dvojica duplex-koncoviek "Racing" celonerezového výfukového systému. Nesmie chýbať ani dvojica rezonátorov. Samozrejme, difúzor je dostupný vo viacerých prevedeniach, v závislosti od typov koncoviek. Záleží len na chuti zákazníka. Pre mňa dokonalým prvkom zadnej časti auta je športové krídlo. Začína sa pri zadných malých oknách a končí na konci veka zadného kufra. Čiže je dokonale natiahnuté a práve to ma na ňom tak fascinuje. Konečne niečo nové.

Chlapci z AC Schnitzer si dali záležať aj na performance stránke tohto žihadla. Preto ho opatrili novým, ešte športovejším podvozkom, rozperami náprav a samozrejme custom "Short shifter". To zaručí ešte dynamickejšiu jazdu a väčší pocit bezpečia. Nezabudlo sa ani na dravé obutie v podobe veľkých, päťlúčových diskoch s rozmermi 9.0J x 20" vpredu a 10.0J x 20" vzadu, ktoré sú obuté do pneumatík 245/30 R 20 vpredu a 285/25 R 20 vzadu.

Interiér od AC Schnitzer sa môže pýšiť karbónovým vyhotovením v kombinácií s hliníkovými doplnkami (hlava riadiacej páky a madlo ručnej brzdy) a čiernou kožou (športové sedačky a športový volant s airbagom). A ako čerešnička na torte pribudli koberce s vyšívaným logom úpravcu.

Fotogaléria Bmw Z4 AC Schnitzer:Čo poviete na úpravu od AC Schnitzer pre auto Bmw Z4 coupe? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10171x    hodnotenie: 64/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt