support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW X6 M s bodykitom TYCOON II M a zvýšenie motorového výkonu od HAMANN logo bmw

BMW X6 M s bodykitom TYCOON II M a zvýšenie motorového výkonu od HAMANN

26.Aug.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

BMW X6, ktoré aj po rokoch od svojho uvedenia vyvoláva rozporuplné reakcie, sa pred pár mesiacmi dočkalo svojho faceliftu. Spolu s ním samozrejme aj vrcholná verzia X6 M. Tento crossover sa predáva nad očakávania dobre a tak sa s jeho generačnou obmenou automobilka príliš neponáhľa. Na ďalší boj o zákazníkov ho však automobilka vyzbrojila upravenou optikou svetiel a viacerými štylistickými zmenami. Na tieto zmeny zareagoval aj nemecký úpravca Hamann, kde predstavili druhé pokračovanie projektu Hamann Tycoon. Jednoduché označenie rímskou dvojkou značí, že ide upravený bodykit prispôsobený práve faceliftovanému BMW X6 M.

Firma Hamann, ktorá sa špecializuje na vozidlá BMW, nemohla facelift modelu X6 odignorovať. Sviežejší dizajn, ktorý výrobca tomuto modelu dodal bol hlavným dôvodom prečo sa v spoločnosti Hamann opäť pustili do úprav tohto vozidla. Predchádzajúce skúsenosti im na to bohato stačili, preto zrod paketu s názvom Tycoon II M netrval až tak dlho. Kozmetických zmien sa dočkal predný nárazník, ktorý zdobia integrované diódy pre denné svietenie. Všetky štylistické úpravy samozrejme perfektne ladia s originálnymi krivkami tohto modelu, vyzdvihnúť môžeme opäť veľmi precízne spracovanie.

Hamann Tycoon II M: inovatívna úprava faceliftovaného BMW X6 M


Inovácii sa samozrejme nedočkala iba predná časť. Prepracované sú rozšírené blatníky a bočné prahy, ktoré na ostatné časti vozidla plynulo nadväzujú. Rozšírené blatníky pridávajú masívnejší charakter. Vzadu sa zmenila najmä stredová časť s difúzorom, ktorú zdobia neobvykle tvarované kryty koncoviek výfukovej sústavy. Vzadu pribudla dvojica karbónových spojlerov a zadné združené svetlá sa dočkali zatmavených krytov.

S matným oranžovým lakom kontrastujú čierne doplnky karosérie, zatmavené bočné okná a v neposlednom rade aj výrazné 23-palcové mnoholúčové disky do ktorých sú obuté pneumatiky so šírkou 315 mm. Ak by sa vám takáto výplň blatníkov zdala byť až príliš výrazná, ako alternatívu si môžete zvoliť 22-palcové disky z rady Evo Black Line.

Poriadny tuningový projekt sa samozrejme nezaobíde bez technických zmien. BMW X6 M dostalo preprogramovanú riadiacu jednotku, upravené nasávanie a modifikovaný katalyzátor. Výsledok je skutočne pôsobivý, z pôvodných 555 koní sa úpravcom podarilo výkon motora v BMW X6 M vybičovať až k hodnote 670 koní. Nasledovalo odinštalovanie obmedzovača maximálnej rýchlosti a tak sa s týmto tátošom hravo dostanete až ku hranici 300 km/h. Za zmienku stojí aj „gargantuovský“ krútiaci moment 950 Nm. Ak sa vám toto BMW X6 M zdá byť nízko pri zemi, vedzte, že je to vďaka športovému podvozku, ktorý zo svetlej výšky ubral až 40 mm.

Balík úprav pripravil tím Hamann aj pre interiér, ktorý si môžete nechať vyzdobiť luxusnou kombináciou koženého čalúnenia a alcantary. K dispozícii je aj zmena ukazovateľov na palubnej doske, karbónové dekoračné doplnky a hliníkové pedále. Vybrať si môžete aj luxusne pôsobiace podsvietené prahy. BMW X6 M dostane skrátka v rámci projektu Tycoon II M poriadnu dávku starostlivosti. Na majiteľovi potom je, už len zaobstarať poriadnu dávku financií. Takto vybavené BMW X6 M vás vyjde na približne 170 000 eur (vrátane auta, samozrejme).

bmw x6m tycoon 2m bodykit hamann

bmw x6m tycoon 2m bodykit hamann

bmw x6m tycoon 2m bodykit hamann

bmw x6m tycoon 2m bodykit hamann

bmw x6m tycoon 2m bodykit hamann

BMW X6 M - TYCOON II M aj s detailami vo fotogalérii:hamann logo

Ako sa vám pozdáva úprava TYCOON II M od tunerov z firmy Hamann pre BMW X6 ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

HAMANN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4375x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt