support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW X6 M tuning od Mansory - karbónové požehnanie z nebies logo bmw

BMW X6 M tuning od Mansory - karbónové požehnanie z nebies

15.Jan.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


O tom že švajčiarska tuningová dielňa MANSORY je špičkou vo svojom obore nie je pochýb. Dokazuje to už dlhé roky, za ktoré už vypustila do sveta mnoho okúzľujúcich a jedinečných kúskov. Orientuje sa výhradne na luxusné automobily typu Aston Martin, Bentley, Bugatti, Ferrari, Maserati, Rolls Royce a mnoho ďalších.

Najnovšie sa páni z Mansory vrhli do BMW X6 M, čo však už v sérii je riadny dravec. Dvomi turbami dopovaná 4,4 litrová V8-čka produkuje 555 koní, krútiaci moment 680Nm a dokáže vystreliť X6-ku z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy, čo je pri jej veľkosti a hmotnosti (2380kg) neuveriteľná hodnota, za ktorú sa nemusí hanbiť ani priemerný superšport.

Po úprave motora disponuje Mansory BMW X6 M výkonom 670 koní a obrovským krútiacim momentom 950Nm! Tento skok vo výkone je zapríčinený nielen použitím otvoreného výfukového systému a samostatným výfukom, ale aj perfektne zvládnutým nastavením riadiacej jednotky motora.

V číslach to znamená, že z nuly dosiahne BMW X6 M stovku za 4,2 sekundy a maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo hranice 300km/h. Výkon je na asfalt prenášaný cez výrazné disky vlastnej výroby z ľahkých zliatin, ktoré vylepšujú ovládateľnosť. Svojím tvarom a kontrastným čiernym lakovaním tiež poukazujú na agresivitu vozidla. Pri vozidle rozmerov BMW X6 sa dalo predpokladať, že ich priemer v palcoch presiahne s prehľadom hodnotu 20“ – konkrétne ide o 23“ disky. O prenos výkonu sa ďalej starajú pneumatiky s rozmermi 315/25 R23. Ovládateľnosť vozidla posilnil plne nastaviteľný podvozok, ktorý je oproti sériovému znížený o 4cm a tým veľké disky plne vypĺňajú celý priestor blatníkov. O zastavenie vozidla sa starajú väčšie brzdové kotúče a viacpiestikové brzdy ktoré sú už v skúšobnej fáze svojho vývoja.

Ako je už u Mansory posledným časom zvykom, tak karbónom znova nešetrili. Najviac to dali najavo na ultra-ľahkej kapote z uhlíkových vláken, vybavenej veľkými odvetrávacími otvormi z motorového priestoru.

Okrem performance úpravy prešla X6tka aj celkovou optickou úpravou. Už na prvý pohľad je jasné, že sa nejedná o sériovú X6, ani o X6M. Hneď prvým znakom je lakovanie. Biely lak v kombinácii s čiernymi kolesami a karbónovými doplnkami pôsobí veľmi elegantne, športovo a zároveň aj agresívne.

bmw x6 carbon tuning mansory

Pokiaľ ide o design, tak verní fanúšikovia značky Mansory budú mierne sklamaní, pretože ide o rovnaký design bodykitu, aký bol použitý na predchádzajúcom modeli BMW X5. No to nič nemení na veci, že je plne funkčný veľmi podarený, a napokon sa k tejto X6-tke hodí. No troška kreativity ešte nikoho nezabila. Pre obrovský motor, je potrebný prísun veľkého množstve vzduchu, o ktorý vďaka veľkým otvorom v prednom nárazníku nie je núdza. Pri pohľade spredu vyzerá X6M v podaní Mansory ako anjel s diablom v tele. Biela v kombinácii s karbónom, široké pneumatiky, anjelské oči, vertikálne osadené denné svietenie lemujúce bočné otvory v nárazníku. Spodok nárazníku lemuje karbónové „lízatko“ a postranné karbónové krídelka pre lepší prítlak prednej časti automobilu a tak zlepšujú aj jeho ovládateľnosť pri vyšších rýchlostiach, ktoré BMW bez problému dosahuje.

Veľkou zmenou prešli aj blatníky, ktoré majú čo robiť aby zakryli široké pneumatiky. Vpredu im bolo pridaných 70mm a vzadu až 80mm. Nemôžu chýbať otvory pre prívod studeného vzduchu k brzdám, a vzadu následný vývod teplého. Prepojené sú vyšším prahom, z ktorého prakticky po celej dĺžke vyčnieva karbónové „krídelko“, ktoré ma viac menej len optický význam.

bmw x6 carbon tuning mansory

Zadná časť, ako aj predná je vyšperkovaná mnohými karbónovými dielcami. Karbónový difúzor tiahnúci sa po celom spodku nárazníku sa stará o usmernenie prúdenia vzduchu na podvozku automobilu. K zvýšeniu prítlaku zadnej časti okrem difúzoru napomáha aj decentný spojler, ako inak ako v karbónovom vyhotovení. Ďalším lákadlom vzadu určite bude dvojica dvojitých koncoviek výfuku. Na prvý pohľad zaujmú výfuky svojím ostro rezaným, hranatým tvarom, no ešte zaujímavejšia bude hudba V8, ktorá z nich bude vychádzať, keďže boli použité športové výfuky Mansory, a otvorené výfukové potrubie. Za výraznou „žraločou plutvou“ na streche sa nachádza karbónový nadstavec strechy ktorú opticky predlžuje, a usmerňuje prúdenie vzduchu na zadný prítlačný spojler. Okrem funkčných dielov pribudol dozadu estetický nadstavec kufru s názvom úpravcu.

Ani sériový interiér nezostal „kameň na kameni“. Mansory ponúka v oblasti svojím zákazníkom špeciálnu starostlivosť. Rovnako ako u ostatných modeloch značky, tak aj u BMW je možné zostaviť si úplne vlastný interiér vozidla podľa prianí. Na výber má z ponuky materiálov podľa uváženia a to konkrétne veľkého množstva farebných kombinácií kože, alcantary, dreva, karbónu či hliníku.

Mansory zo Švajčiarska vždy dokáže preformovať prianie zákazníka do reality, čím sa stále drží na špici úpravcov luxusných automobilových značiek nielen v Európe.

bmw x6 carbon tuning mansory

bmw x6 carbon tuning mansory

bmw x6 carbon tuning mansory

bmw x6 carbon tuning mansory

Mansory BMW X6 M:Wallpaper "Mansory BMW X6 M" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Váš názor na BMW X6 M v karbónovej úprave od Mansory ?


Ak sa chcete o firme Mansory a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj naše podstránky:

MANSORY


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Ďuriš
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23974x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt