support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW X6 Hamann - Váš vysnívaný kráľ logo bmw

BMW X6 Hamann - Váš vysnívaný kráľ

19.Feb.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Čo si každý z vás predstaví pri myšlienke mať svoje vysnívané auto? Športová či robustná karoséria, silný motor, ladné krivky, príťažlivá farba, obrovské hliníkové disky a ľudí, ktorí sa za vami otáčajú, keď preháňate svojho tátoša po uliciach. A my vám prinášame článok práve o jednom z takýchto áut. Kombinácia športového vzhľadu s robustným, čo v skratke znamená SUV-coupé, trefné biele sfarbenie, pod kapotou silný motor a toto všetko sa vezie na obrovských čiernych hliníkových diskoch, ktoré perfektne kontrujú s farbou karosérie. No a snáď je každému jasné, že sedieť a preháňať sa po uliciach v takomto aute znamená jedine to, že ani jedno oko neostatne vo svojej pôvodnej polohe, ale bude nasledovať váš smer. A kto za tým všetkým je? No predsa automobilka BMW a známa nemecká „tuningovka“ Hamann – motorsport. Z oboch dielní už vyšlo veľké množstvo áut, o ktorých sa minimálne oplatí zmieniť ak nie si auto podrobnejšie predstaviť, ako to bude v tomto prípade.

BMW X6


bmw x6
Tentokrát sa tieto dve známe mená opäť stretávajú pri vylepšovaní, skrášľovaní a prerábaní jedného z najnovších modelov automobilky BMW, SUV-kupéčka X6-ky. Tomuto už tak príťažlivému autu majstri z Hamann pridali oveľa viac na kráse a samozrejme výkon tiež neostal na ocot. Vďaka týmto modifikáciám sa z auta BMW X6 stáva auto vašich snov. No ale poďme do väčších detailov, pretože opis bez konkrétnych čísel, vás asi veľmi zaujímať nebude.

Modifikácia motorovej časti od Hamann pre BMW X6 je taká široká, aká široká je voľba motorov od BMW pre X6-ku. Či máte benzín alebo naftu, určite si prídete na svoje. Pre model s označením xDrive35i znamená modifikácia až na 360 hp / 265 kW pri otáčkach 5230 za minútu a s krútiacim momentom až 540 Nm, čo znamená, že výkon sa nám zvýši až o takmer 60 koní a krútiaci moment naberie 140 Nm za minútu. Odstránenie obmedzovača rýchlosti vystrelí maximálku z 250 km/h na impozantných 275 km/h. No a pre "nafťákových" priaznivcov model xDrive30d dostal mód tiež. Konečná sila motora je 265 hp/195 kW a na kľukové hriadele udáva maximálny krútiaci moment 600 Nm. Jeho braček xDrive35d bol tiež „upgreadnutý“ na 320 konských síl (235 kW) a krútiacim momentom 660Nm pri otáčkach 2200 za minútu.

HAMANN BMW X6


hamann bmw x6
Hamann pripravil pre záujemcov nové komponenty pre optimálny tok vzduchu okolo siluety auta. Celý bodykit pozostáva so športového a energického predného nárazníka, ktorého súčasťou je vec, ktorá sa v súčastnej dobe stáva viac a viac obľúbenejšou nielen medzi „tunermi“, ale aj v širokej verejnosti a je ňou denné LED svietenie a hneď dokonca v dvoch radách na každej strane.

Pozmenený bol aj zadný nárazník, ktorý sa po novom skladá z troch častí. Samozrejme nechýba ani atraktívny strešný spojler. Pre dodatočný prítalk na zadnú nápravu, má zákazník k dispozícii na výber z dvoch variant zadného spojlera. Je to buď malý, nenápadný alebo veľký, prominentný zadný spojler. Ak by ste mali záujem, firma Hamann vám vie dodať namiesto sériovej prednej kapoty, ultraľahkú karbónovú verziu.

Kolesá si tiež prišli na svoje. Nech je váš vkus akýkoľvek, či máte radi jednoduché, športové alebo elegantné, Hamann pre vás pripravil širokú škálu vzorov kolies v rôznych veľkostiach. Najväčší disk má veľkosť 23 palcov a má názov „Design edition race anodized“.

hamann bmw x6
Ultra – ľahké spracovanie kolies kombinuje silu a eleganciu. Čierne prevedenie diskov a titánové šraubovanie zdôrazňujú dynamiku kolesa.

Hamann ponúka23 palcové disky obuté na pneumatikách s rozmerom 315/25R23. Ich cena sa pohybuje spolu (disky + pneumatiky) od 9 385,- EUR.

Nové hliníkové disky spolu s novým špeciálnym odpružením dodávajú autu perfektnú stabilitu na vozovke. Tá je spôsobená aj znížením podvozku až o 40mm na prednej aj zadnej náprave.

Interiér tiež neostal zabudnutý a firma Hamann preň pripravila doplnky z vysokokvalitného hliníka. Sú to napríklad pedále a miesto pre ľavú nohu. Tie perfektne ladia z dvanástimi prvkami, ktoré sú v karbónovom prevedení. Medzi ne patrí napríklad radiaca páka či trojramenný volant.

No čo krajšie si na vašom vysnívanom aute môžete priať. Už len sadnúť, naštartovať a vyraziť.

Bmw X6 Hamann Bmw X6 Hamann Bmw X6 Hamann Bmw X6 Hamann

Hamann BMW X6 v galérii:


Wallpaper "Hamann BMW X6" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Váš názor na úpravu BMW X6 od nemeckého tunera HAMANN?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22750x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt