support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hartge BMW M5 logo bmw

BMW X6 (E71) HARTGE - správne vyzbrojený rytier !

06.Jun.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Milovníkom cestno–offroadových automobilov určite netreba vysvetľovať skratku SUV a pre tých ostatných je to v anglickom jazyku Sport Utility Vehicle, čo v preklade znamená Športovo Úžitkové Vozidlo. Druhým označením modelov áut je kupé, ktoré k športovým autám nemá veľmi ďaleko. Nemecká automobilka pouvažovala nad tým, aké autá sú v poslednej dobe veľmi obľúbené a preto sa rozhodla skombinovať SUV s kupéčkom. A tak do repertoára BMW pribudol úplne nový krásavec pod názvom BMW X6, ktorý si vytvoril svoju novú kategóriu áut kupé-SUV. Prvýkrát mohla verejnosť uzrieť tohto krásavca na autosalóne vo Frankfurte, aj keď vtedy ešte len ako rovnomennú štúdiu. Dnes už je samozrejme auto zaradené do sériovej výroby.

BMW X6 (E71)


BMW X6 (e71)
Aj keď pár prvkov dostala X6 od jej predchodcu X5, ako napríklad prednú časť auta len nepatrne pozmenenú, či palubnú dosku, rozdiel medzi nimi je naozaj neuveriteľne veľký. V interiéri to dokazujú hlavne štyri športovo-ladené sedačky, ktoré zabezpečujú dokonalý komfort, aj keď sa nám môže zdať, že klesajúca strecha v zadnej časti uberá cestujúcim na zadných sedadlách priestor v hlavovej časti. Keďže X6-tka ponúka cestujúcim vzadu len dve miesta, tým sa priestor pre komfortnú jazdu neuveriteľne zvýšil. Exteriér dominuje hlavne, už spomínanou, klesajúcou strechou v zadnej časti, čo nám neodmysliteľne ponúkajú štandardné kupéčka, ale tvary SUV boli samozrejme zachované, aj keď celkový tvar X6-ky pôsobí veľmi dynamicky a športovo. Tým sa jednoznačne zaraduje medzi unikát v kategóriách áut SUV a kupé. Auto je štandardne vybavené 19 palcovými hliníkovými diskami. Zakončené je dvomi koncovkami výfukov, ktoré sú umiestnené na stranách zadného nárazníka. Škála motorového vybavenia X6 je naozaj veľká. BMW nám ponúka až štyri druhy motorov z čoho sú dva benzínové a dva naftové. Naftové majú označenie xDrive30d a xDrive35d, obidva sú trojlitre a disponujú silou 173kW a 210kW. Slabší benzín pod označením xDrive35i, má tiež objem tri litre ale jeho výkon je až 225kW pri 5800otáčkach. Silnejší motor pod označením xDrive50i má objem 4,4litra a disponuje až 300kW pri otáčkach 5500. Jeho zrýchlenie z 0 na 100 dosiahne za krásnych 5,4 sekúnd.

HARTGE BMW X6 (E71)


Hartge BMW X6 (e71)
Dovolíme si povedať, že tuning na čerstvých novinkách nie je až taký častý. Nemecká firma Hartge, zaoberajúca sa nielen tuningom exteriéru a interiéru, ale hlavne motoru, výkonu a zavesenia, ale tentokrát nelenila a zobrala si na mušku BMW X6. Vyvinula preň naozaj pestrú škálu doplnkov. Kým na prednom nárazníku boli vzduchové nasávače pôvodnej X6 vyplnené čiernou mriežkou, firma Hartge ju vymenila za hliníkovú sieťku, čím dokonale zvýraznila tvary nárazníka. Pôvodné čierne bočné lišty sú doplnené hliníkovou lištou, ktorá nielen zvýrazňuje stupienok pre uľahčenie nastupovania, ale dokonale spĺňa dizajnové vylepšenie bočnej strany auta.
Najvýraznejšou viditeľnou zmenou auta sú kolesá, ktoré Hartge ponúka hneď v dvoch variantoch, oboch na pneumatikách značiek Continental alebo Pirelli, tiež na požiadanie dostupné so systémovým prvkom „Runflat“ (RSC) . Prvý variant kolies je na 10,5 x 22 palcových diskoch s pneumatikami o rozmeroch 285/30 ZR 22 na prednej náprave a 12 x 22 palcových diskoch s pneumatikami 335/25 ZR 22 na zadnej náprave. Druhý variant je s tým istým rozmerom diskov, ale na pneumatikách s rozmermi 295/30 ZR 22 na prednej náprave a na zadnej náprave sú použité taktiež tie isté disky, ale s pneumatikami 335/25 ZR 22.

Hartge BMW X6 (e71)
Všetky sety pneumatík dodávané firmou Hartge môžu byť na požiadanie vybavené systémom kontroly tlaku vzduchu (TPC) a s maticami s možnosťou uzamknutia. Všetky štyri kolesá sú v kombinácii so športovými tlmičmi Hartge, ktoré znížili auto o 30mm a sú dostupné s výškovo nastaviteľným systémom (LCS) na zadnej náprave, alebo bez neho.

Interiér sa tiež môže popýšiť doplnkami, ktoré sú ladené karbónovým a hliníkovým prevedením. Určite treba spomenúť karbónový multifunkčný 3-ramenný športový volant s airbagom, taktiež aj v striebornej farbe, ako aj pedále pri automatickej prevodovke a podložku pod nohy v prevedení hliníkovom.

Samozrejme motor nesmie zaostávať, aj keď už sériové motory sú sami o sebe dosť silné. Pri motore xDrive 35d bol zdvihnutý výkon na 241kW (328PS)/ 4400 rpm 675 Nm (lb-ft 498) / 2000 ot./min. , odstránením obmedzovača ECU. Pri motore 30d bol výkon zvýšený na 202 kW (275PS) / 4000 ot./min. 598 Nm (lb-ft 441) / 2000 ot./min. , tým istým spôsobom.


Hartge BMW X6 (e71)

Hartge BMW X6 (e71)

Hartge BMW X6 (e71)

Hartge BMW X6 (e71)

Hartge BMW X6 (e71)

HARTGE


logo Hartge

Nemecká firma Hartge je na automobilovom trhu pomerne dlho. Už od roku 1971 sa zaoberala motoršportom a od roku 1985 aj automobilovou manufaktúrou. Jej sídlo je v Beckingene v Nemecku. Hartge sa špecializuje výlučne len na automobilku BMW, s výnimkou od roku 2001, kedy BMW kúpili práva na výrobu nových modelov Mini Cooper a tak sa Hartge začalo špecializovať aj na Mini. Veľmi veľa tuningových firiem sa zaoberá prevažne exteriérom, no hlavnou stránkou Hartge je motor, výkon a zvesenie, ale samozrejme aj dizajn exteriéru a interiéru.

Aký je váš názor na úpravu BMW X6 od firmy Hartge?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hartge, tak navštívte našu podstránku:

Hartge tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18335x    hodnotenie: 50/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt