support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW X6 AC Schnitzer – elegán s torpédom pod kapotou ! logo bmw

BMW X6 AC Schnitzer – elegán s torpédom pod kapotou !

15.Aug.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

BMW X6
Tento model sa stáva zatiaľ najšportovejším SUV na svete. Predná časť je síce okopírovaná z modelu X5, doplnená je o pár výduchov. Zadná časť je však celkom nová. Sériové kolesá majú veľkosť 19 palcov. Auto sa radí do skupiny vozidiel SAC (Sport Activity Coupé), preto sa v ňom nachádzajú len štyri miesta na sedenie. V BMW však tvrdia, že miesta na zadných sedadlách je prekvapivo dosť veľa. Jediná vec čo obmedzí cestujúcich na zadných sedadlách je znižujúca sa strecha. Batožinový priestor je 1450 litrov. Dalo by sa povedať, že interiér je okopírovaný z novej X5, len trochu pozmenený.

Sériové modely BMW x6 majú v ponuke motory 35i, s výkonom 306 koní, točivý moment 402 Nm a X6 s ním zrýchli na 100 km/h za 6.7 s. Na európsky trh sa dostanú obľúbenejšie dieselové motory a hneď dva. Základ tvorí klasický 3.0d, ale bude k dispozícii aj superdiesel 3,5d.
Ten disponuje dvojitým preplňovaním, dáva výkon 286 koní, krútiaci moment 580 Nm a automobil s ním zrýchli 0-100 km/h za 6.9 s. Základný diesel 3.0d disponuje len jedným turbodúchadlom a dáva výkon 235 koní a 520 Nm. Zrýchlenie 0-100 km/h je aj tak len 8 s.

BMW X6 AC Schnitzer


AC Schnitzer BMW X6
Lapač pohľadov, do ktorého elegancie sa zamilujete na prvý pohľad. Presne tak by sa dalo nazvať BMW X6 po facelifte od dizajnérskej firmy AC Schnitzer. Všetky jeho krivky vás nútia prísť bližšie a poriadne si ho obzrieť. AC Schnitzer v tomto modely predstavuje nie len faceliftové prvky, ale pohrali sa aj s výkonom tohto auta.

Mechanici v AC Schnitzer dali všetku svoju námahu, aby vyformovali príťažlivosť BMW X6. Nie len, že karosérie perfektne sedí na ceste, ale celé auto magicky vzbudzuje pozornosť.

A toto sa dalo dosiahnuť len na jednom mieste, kde sa celá fascinácia, dynamika a charakter prvého auta s označením Sports Activity Coupé (SAC).

To miesto sú dielne firmy AC Schnitzer, ktoré sa nachádzajú v meste Aachen. Výsledkom ich práce je vizuálne a technické majstrovské dielo s prepracovanými a vylepšenými detailmi modelu X6.
Vo vozidle X6 od AC Schnitzer je predný nárazník vybavený diagonálnymi nasávačmi vzduchu, hmlové svetlá boli premiestnené a dodali tak autu krajší vzhľad.

AC Schnitzer BMW X6
Ochranná lišta bola odstránená, aby tak auto dostalo dynamickejší vzhľad, nárazník bol jednotvárny a nič z nevytŕčalo. Bočné prahy dostali masívny vzhľad.

Nachádza sa na nich hliníková ochranná lišta, aby tak kontrastovali s ostatnými dielmi auta, ktoré sú lakované jednou farbou. Celé auto tak budí dojem, že sa ťahá nadol a vzbudzuje pocit dominancie.

Namiesto originálnej ochrannej lišty bola vytvorená nová, ktorá je ukrytá.

Zadný difúzor bol navrhnutý dizajnérom z dielní AC Schnitzer Michelom Viandantom.

Ďalším lapačom pohľadov sú pochrómované koncovky dvojitého výfukového systému od AC Schnitzer Race Design. BMW X6 nie je jediným vozidlom SAC na svete, ale je jedným z prvých vozidiel, ktoré dostali viaclúčové disky AC Schnitzer typ V11.

S ich čiernym lakovaním a lúčmi, ktoré dostali tenký vzhľad a rozmer neuveriteľných 22 palcov, sa auto dokáže prezentovať ako súperiaci model.

AC Schnitzer BMW X6
Typické pre AC Schnitzer: Predpoklady vozidla nie sú zavádzajúce, ale jednoducho sa odrážajú na jeho vnútorných kvalitách. Preslávená BMW tuningová firma dodala pod kapotu dieselovej verzie 3,0dx a 3,5dx skutočné tornádo. Auto dostalo aj novú riadiacu jednotku. Precízne výkonové dáta boli vyslobodené za malú chvíľku. Samozrejme, že absolútny výkon motora nie je len ingredienciou. Tak Manfred Wollgarten, Technický Riaditeľ firmy AC Schnitzer vynašiel unikátny kit podvozku pre BMW X6 na severnom okruhu v Nürburgringu.

Jedna vec nesmie byť uzavretá: Napriek jeho vysokému trupu, X6 od AC Schnitzer v týchto ich zmenách ukázali čistý pár podpätkov pre množstvo športových salónov. Perfektné ovládanie korešponduje so vzhľadom a pocitmi. Bol použitý športový trojramenný volant s airbagom typu "EVO".

S firmou AC Schnitzer udržiavate motoristickú rodinu takmer na každom mieste. X6 od AC Schnitzer preberá kontrolu ako na miestnych cestách, tak aj v teréne s meniacou sa styčnou plochou.

AC Schnitzer BMW X6 AC Schnitzer BMW X6 AC Schnitzer BMW X6

Fotogaléria BMW X6 od AC Schnitzer:Čo poviete na úpravu sport activity coupe BMW X6 od AC Schnitzer ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20676x    hodnotenie: 17/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt