support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW X5 M Typhoon tuning od G-Power – nemecký masaker logo bmw

BMW X5 M Typhoon tuning od G-Power – nemecký masaker

19.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Využitie vozidiel SUV je v drvivej väčšine prípadov všestranné – dá sa s nimi bez problémov jazdiť po regulérnych komunikáciách, prežijú dokonca aj mimo spevnenej cesty a nestratia sa ani napríklad v lese, či v inom bežným autám nehostinnom prostredí. No existujú aj také SUV, ktoré príliš neobľubujú nespevnené cesty a radšej sa im vyhýbajú. Ich revírom je totiž asfalt, na ktorom sa dokážu stopercentne prejaviť. Jedným takým je aj exkluzívna novinka v podobe BMW X5 M, ktorá pod kapotou hostí viac ako 500 konských síl a s ktorou si človek užije najviac zábavy práve na asfaltovom povrchu. Avšak to pravé orechové prichádza až v podobe úpravy nemeckou firmou G-Power!

BMW X5 M je ako veľká voda, ibaže s jedným rozdielom – príde, narobí rozruch a zotrvá v dobrom. Množstvo ľudí očakávalo príchod eMkovej verzie BMW radu 1, či dokonca Z4-ky, no nič z toho sa nekonalo. Náplasťou na rany je rodinka vozidiel X5 a X6 s prívlastkom M, ktoré „strčili do kapsy“ viacero súčasných SUV-čiek. Pýtate sa prečo? Odpoveď vám dá 4,4 litrová V8-čka s dvojitým preplňovaním a výkonom 555 konských síl (408 kW) a 680 Nm. To je viac ako má Mercedes-Benz ML 63 AMG. Je to viac ako má Porsche Cayenne Turbo S a dokonca je to viac ako má Audi Q7 6.0 TDI. BMW X5 M je presne to, čo svet modelových rád SUV potreboval. Je dynamické, agresívne a výrazne svojské.

Kreácie firmy G-Power sú vo väčšine prípadov viac než brutálne a iné to nie je ani v prípade tohto BMW X5 M, ktorý dostal „krycí“ názov Typhoon. Ak sa niekomu prejav sériovej X5 M máli, tak je to jedine firma G-Power.

G-Power BMW X5 M Typhoon


Prvým krokom pri „preoperovaní“ tohto monštra bol bodykit. Ten bol navrhnutý do posledného detailu nielen z estetického dôvodu, ale najmä z funkčného. Vďaka precízne tvarovanému prednému nárazníku je chladenie účinnejšie o celých 15 percent a to je cítiteľné číslo. Dizajn nárazníka je pritom veľmi špecifický a robí z tohto auta naozaj mohutného jedinca. Osadené boli aj rozšírené predné a zadné blatníky, ktoré obsahujú otvory na odvod zohriateho vzduchu od bŕzd. Okrem toho pridávajú autu na šírke viac ako 75mm. Osadené boli aj prahové nadstavce, ktoré okrem skromného, no zato štýlového dizajnu obsahujú LED diódy, ktoré sa aktivujú otvorením dverí alebo aktivovaním centrálneho zamykania. Rozsvieti sa taktiež nápis úpravcu G-power. Zadok auta je ovenčený masívnejším strešným spojlerom a kompletne novým zadným nárazníkom s difúzorom a miestom pre dvojitú koncovku športového výfuku s priemerom 114mm.

bmw x5m gpower tuning typhoon

Využitie tak mohutných blatníkov, ako v prípade tohto projektu nastane vo chvíli montáže kvalitného obutia. X5 M-Typhoon sa točí na 23 palcových čiernych diskoch G-Power Silverstone RS s červeným lemom, ktorých rozmery hovoria za všetko: 11Jx23 vpredu a 12Jx23 vzadu. Navyše, podvozok je znížený o celých-30mm.

Sériový výkon 555 koní napchatých pod kapotou SUV je vcelku odvážne, no niekomu sa aj takáto porcia zdá málo. G-Power preto autu naordinoval kompletne nový výfukový systém so špeciálnymi zvodmi a potrubím od turbodúchadiel a preprogramovanú riadiacu jednotku. K nárastu motorového výkonu prispelo aj vyššie spomínané účinnejšie chladenie vody a oleja. Výsledok – 725 koní (nárast o 170 koní oproti sérii) a krútiaci moment až 890 Nm.

bmw x5m gpower tuning typhoon

Zaujímavosťou je, že takto upravený motor vie dosiahnuť točivý moment až 1000 Nm, no pre životnosť hnacieho ústrojenstva, spojky nevynímajúc, museli tuneri z G-Power tento výkon elektronicky obmedziť na spomínaných 890 Nm.

Ani interiér neostáva s ničím pozadu – čalúnenie použitím kože a Alcantary s červeným šitím, samozrejmosťou sú karbónové doplnky, športový volant a budíky v dizajne G-Power.

bmw x5m gpower tuning typhoon

bmw x5m gpower tuning typhoon

bmw x5m gpower tuning typhoon

bmw x5m gpower tuning typhoon

bmw x5m gpower tuning typhoon

Fotogaléria G-Power BMW X5 M Typhoon:


Wallpaper "BMW X5 M Typhoon G-Power" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo si myslíte o performance úprave auta BMW X5M s označením ´Typhoon´ od firmy G-power?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Vladimír Kobolka

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11674x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt