support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Nové BMW X5 xDrive pre rok 2014

14.Nov.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Tretia generácia BMW X5, jednotka na trhu vo svojej kategórii, udáva smer pre nový štandard vo výkonnom dizajne, luxuse, všestrannosti a v potešení z jazdy. Predstavuje charakteristický evolučný vývoj dizajnu svojho predchodcu. Silný, dokonalý vzhľad a kruhové svetlomety zasadené do prednej mriežky predlžujú siluetu vozidla. Za povšimnutie stoja aj pútavé bočné linky vedúce až ku kolesám. Taktiež má skvele integrované aerodynamické vlastnosti, ktoré zapadajú do celkového dizajnu a zahŕňajú: takticky umiestnené vzduchové clony, rozvody a ventily. Vozidlo ponúka väčšiu priestrannosť, prehľadnosť a luxusnú atmosféru interiéru a to aj vďaka vyšším, nastaviteľným sedadlám a ovládaciemu panelu s horizontálnymi čiarami prechádzajúcimi až do čalúnenia dverí. Objem kufra je 650 – 1870 litrov. Otváranie a zatváranie kufra môžeme ovládať pomocou diaľkového ovládania alebo zo sedadla vodiča. Zadné sedadlá sú veľmi komfortné a v prípade potreby sa dá dodať aj tretí rad sedadiel.

Na trhu sú k dispozícii tri varianty motorov: BMW X5 xDrive50i, ktorý predstavuje novú generáciu 8-valcových benzínových motorov s výkonom 330 kW/450 koní; ďalej je na výber BMW X5 xDrive30d so šesťvalcovým naftovým motorom s výkonom 190kW/258koní alebo BMWX5 M50d M Performance Automobile s 3-turbo šesťvalcovým naftovým motorom a výkonom 280kW/381koní. V decembri 2013 sa zaradí medzi modely šetrné k životnému prostrediu ako sú: BMW X5 xDrive40d, BMW X5 xDrive35i, BMW xDrive25d a BMW X5 sDrive25d (s emisiami CO2 len 149g/km). Množstvo emisií bude znížené vďaka minimálnej hmotnosti vozidla, optimálnym aerodynamickým vlastnostiam, technológii motora a veľmi efektívnej osemstupňovej automatickej prevodovke s technológiou BMW Efficient Dynamics. Má funkciu automatického spustenia a zastavenia, ECO PRO režim zahŕňajúci funkciu dobehu a funkciu Driving Assistant. V štandardnej výbave je aj spínač pre Driving Experience Control s troma možnosťami nastavenia - Comfort, Dynamic a Professional na úpravu odpruženia podvozku, ktorý možno prispôsobiť aj na športovú jazdu pre najväčší komfort a potešenie z jazdy.

Štandardné BMW xDrive má systém pohonu všetkých kolies a tiež je k dispozícii aj so systémom Dynamic Performance Control ako súčasť Dynamic a Professional podvozkového odpruženia.

Ďalšie inovácie v BMW zahŕňajú displej na prístrojovej doske s plným spektrom farieb a nové spracovanie jeho obsahu, nočné videnie s detekciou zvierat a ľudí, senzory skúmajúce zmeny jazdného pruhu, informačný systém pre maximálnu rýchlosť a nový BMW parkovací asistent, ktorý sníma celých 360°. Driving Assistant nás upozorní aj na vybočenie z jazdného pruhu, blízkosť chodca a tiež pred kolíziou. Dodatočný systém Driving Assistant Plus s aktívnym tempomatom a funkciou Stop & Go dokáže brzdiť až do úplného zastavenia. Traffic Jam Assistant udržuje rýchlosť a uhol otočenia volantu aj bez ovplyvnenia vodičom. Doplnková výbava zahŕňa rozsiahle možnosti prispôsobenia a technológie v interiéri ako napríklad systém vrátnika a inteligentný pohotovostný systém, ktorý je schopný tiesňového volania aj na diaľku. Má zabudovaný aj systém poskytujúci informácie o doprave a možnosť internetového pripojenia. Za jazdy si môžeme užívať pobyt na sociálnych sieťach ako sú Facebook alebo Twitter. Automobil je schopný prijímať aj hlasové príkazy pre písanie e-mailov alebo SMS. Ďalej je vybavený systémom iDrive, navigačným systémom, kvalitným zvukovým systémom a všetko je vyrobené len z tých najkvalitnejších materiálov. Plánované uvedenie na trh je v decembri 2013.

bmw x5 xdrive

bmw x5 xdrive

bmw x5 xdrive

bmw x5 xdrive

bmw x5 xdrive

Ako hodnotíte dizajn a výbavu tretej generácie BMW X5 xDrive?Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10664x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt