support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hartge BMW M5 logo bmw

BMW X5 tuning od Hartge – elegancia so suverénnym nadhľadom

14.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Extrémne elegantné, ale nie extravagantné – takto by sa dal charakterizovať nový počin nemeckého tunera Hartge, ktorý si posvietil na nové bavorské BMW X5. Tieto autá su v našich končinách pomerne obľúbené, no každá jeho úprava je niečím iným iná, výnimočná. Rovnako to platí aj v tomto prípade a menej je niekedy viac.

Zatiaľ posledný model X5-ky, vydaný pri desiatom výročí života modelu X5, je lákadlom pre milovníkov športových SUV a aj práve preto sa BMW vydalo týmto smerom. Nová X5-ka je robustná (váži 2,2 tony), silná a pôsobí majestátne. Hartge si pre svoj projekt vybral modelovú radu xDrive35d, ktorá, ako sa hovorí, vie za málo peňazí ponúknuť veľa muziky. Pod kapotou sa nachádza trojlitrový agregát so šiestimi valcami, preplňovaný dvoma turbodúchadlami, ktorý dokáže vyprodukovať 265 konských síl a 576 Nm. Takže môžete počítať s tým, že pri zošliapnutí plynu vás to poriadne zatlačí do sedadla.

Hartge sa v tomto prípade viac vyhral so stylingom a výkonové krivky nechal viac menej rovnaké, ale o tom-potom ;-).

HARTGE BMW X5


Prvé zmeny pocítil exteriér auta, kam sa nasťahovali výrazné stylingové prvky. Upravený bol predný nárazník, ktorý dostal výraznejšie tvarovanie, modifikované boli aj otvory na prívod vzduchu, ktoré na záver vyplnil tmavý ťahokov. „Šaty“ z lešteného hliníka dostala maska chladiča. Pôvodné bočné nášľapy vystriedali tvarované s bočnými plutvami a hliníkovým krytom. Dozadu, konkrétne pod zadný nárazník sa nasťahoval výrazný difúzor, ktorý bol implementovaný do sériového nárazníka. Ten bol ale dodatočne upravený pre leštené koncovky výfuku. Nie nadarmo sa hovorí, že detaily robia auto, v tomto prípade to platí dvojnásobne. Nenápadné prvky ako karbónové kryty spätných zrkadiel a logá BMW vymenené za loga úpravcu dodávajú tejto úprave punc.

Štýlový exteriér je doplnený naozaj dokonalými kolesami, model Brillant Classic 2. Tieto 22-palcové 10-lúčové disky, obuté do masívnych pneumatík 295/30 ZR22 vpredu a 335/25 ZR22 (!) autu dodávajú dravý vzhľad vzbudzujúci rešpekt. Pokiaľ sa bavíme o mechanickej stránke auta, je nutné spomenúť nastaviteľný podvozok firmy Hartge, umožňujúci zníženie celých 30mm. Upravený bol aj výkon tohto krásavca a to vďaka preprogramovaniu riadiacej jednotky. Z twinturbo agregátu sa mechanikom podarilo vytiahnuť zaujímavých 328 konských síl, vďaka čomu sa oproti sériovej verzii zlepšilo zrýchlenie až o 0,9 sekundy (6,1 sekundy). Taktiež vzrástla maximálna rýchlosť z 235 na 244 km/h.

Vynovený interiér sa snúbi karbónovými doplnkami na palubnej doske a stredovej konzole, trojramenným koženým športovým volantom s karbónovými doplnkami, hliníkovými pedálmi, velúrovými kobercami a upravenými budíkmi.

bmw x5 tuning hartge


bmw x5 tuning hartge


bmw x5 tuning hartge


bmw x5 tuning hartge


bmw x5 tuning hartge


Fotogaléria BMW X5 (E70) v úprave od HARTGE:HARTGE


logo Hartge

Nemecká firma Hartge je na automobilovom trhu pomerne dlho. Už od roku 1971 sa zaoberala motoršportom a od roku 1985 aj automobilovou manufaktúrou. Jej sídlo je v Beckingene v Nemecku. Hartge sa špecializuje výlučne len na automobilku BMW, s výnimkou od roku 2001, kedy BMW kúpili práva na výrobu nových modelov Mini Cooper a tak sa Hartge začalo špecializovať aj na Mini. Veľmi veľa tuningových firiem sa zaoberá prevažne exteriérom, no hlavnou stránkou Hartge je motor, výkon a zvesenie, ale samozrejme aj dizajn exteriéru a interiéru.

Aký je váš názor na stylingovú a tuningovú úpravu BMW X5 (E70) od firmy Hartge?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hartge, tak navštívte našu podstránku:

Hartge tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11932x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt