support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW X3 (F25) xDrive 20D - styling a zvýšenie výkonu od AC Schnitzer logo bmw

BMW X3 (F25) xDrive 20D - styling a zvýšenie výkonu od AC Schnitzer

16.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dvorný úpravca vozidiel BMW a Mini, firma AC Schnitzer najnovšie ukázala svoje svetovo známe tuningové know how na faceliftovom modeli BMW X3. Atraktivitu výsledku pritom musí posúdiť každý zvlášť.

Obľúbený model BMW X3 sa v roku 2010 dočkal svojho faceliftového nástupcu a ako mnohí predpokladali, zmien je viac. Zmeny sa udiali nielen po dizajnovej stránke, ale výrazne vylepšenia nájdeme taktiež v oblasti pohodlia, priestoru, dynamiky, komfortu atď. X3-ka je väčšia, priestrannejšia, pohodlnejšia a taktiež výraznejšia. Jednoduchšie povedané, inžinieri automobilky BMW si dali záležať a vyrobili ešte dokonalejší model X3.

Pohon novej X3-ky zabezpečuje jeden z viacerých motorov v ponuke – najviac výkonu dáva moderný 3,5-litrový šesťvalec xDrive35i s turbodúchadlom Twin Scroll – maximálnych 306 konských síl (225 kW) a 400 Nm pri oficiálnej priemernej spotrebe len 8,8 litra na 100km.

BMW X3 F25 AC SCHNITZER


Firma AC Schnitzer rada vyhľadáva nové výzvy a najnovší model z dielne BMW bol tak ideálnou príležitosťou. Majitelia sa môžu tešiť na kompletný tuningový balík, ktorý ich auto nielenže skrášli, ale taktiež mu dodá ten povestný športový štýl.

Auto bolo v prvom rade obdarené o dizajnové prvky, medzi ktoré patrí predný spojler pod nárazník, zadné výrazne strešné krídlo a ochranná fólia pre zadný podspojler. Veľmi pozitívny dojem je navyše doplnený o športový podvozok, ktorý auto výrazne pritlačí k zemi a dodá mu tak jasný športový charakter. Delikatesou je tiež zadný diel výfuku z nehrdzavejúcej ocele spolu s koncovým tlmičom pre benzínové verzie a okrúhle koncovky výfuku pre dízlove verzie. Výrazným a najmä plusovým krokom zo strany úpravcu je skutočne široká ponuka obutia pre toto faceliftové BMW. Ponuka firmy AC Schnitzer zahŕňa rôzne modely diskov vo veľkostiach od 18 do 22 palcov vrátane, z ktorých si vyberie každý – jedná sa o modely: Type IV, Type V, Type VI, Type VII a Type VIII.

bmw x3 f25 ac schnitzer

Kto sa tešil, že úpravca sa pozrie aj pod kapotu tohto BMW, urobil tak oprávnene. Sklamaní avšak budú prívrženci benzínových motorov, pretože úpravca zatiaľ vyvinul upgrade len pre vznetové motory, konkrétne metódou úpravy riadiacej jednotky:

xDrive20d v sérii s výkonom 184 koní (135 kW) - po úprave AC Schnitzer: 218 koní (160 kW)

xDrive30d v sérii s výkonom 258 koní (190 kW) - po úprave AC Schnitzer: zatiaľ vo vývoji (pozn. redakcie: predpokladaný zvýšený výkon na cca 290k)

Taktiež interiér bol obdarený akcentmi, ktoré zvýraznia jeho štýlovosť. Jedná sa o velúrové koberce s logom úpravcu, športový volant, pedálový set a hlavicu radiacej páky, ktorá môže byť v hliníkovom prevedení alebo s digitálnym ukazateľom zaradenej rýchlosti.

bmw x3 f25 ac schnitzer

bmw x3 f25 ac schnitzer

bmw x3 f25 ac schnitzer

bmw x3 f25 ac schnitzer

bmw x3 f25 ac schnitzer

bmw x3 f25 ac schnitzer

bmw x3 f25 ac schnitzer

BMW X3 AC Schnitzer v galérii:Váš názor na BMW X3 od AC Schnitzer ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9797x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt