support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW X1 E84 styling od AC Schnitzer – snehobiela kráska logo bmw

BMW X1 E84 styling od AC Schnitzer – snehobiela kráska

25.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký tuningový a stylingový špecialista AC Schnitzer je okrem iného známy aj tým, že žiadnu baworskú novinku nenechá len tak na pokoji a skôr či neskôr sa do nej naplno pustí. Príchod v poradí štvrtého SUV rady X automobilky BMW, modelu X1, nenechal na seba dlho čakať a o nejaký ten čas sa úpravca postaral o jeho „výzdobu“. Predstavujeme vám teda upravené BMW X1 v podaní nemeckého špecialistu AC Schnitzer.

BMW X1 je to v poradí štvrté SUV v portfóliu bavorskej automobilky a prvé tejto veľkostnej kategórie v prémiovom segmente vôbec. Po frankfurtskej premiére ho začali vyrábať v Lipsku a v súčasnosti už zatraktívňuje ponuku značkových predajcov aj na Slovensku a to v zostave troch štvorkoliek xDrive a jediného derivátu s pohonom zadných kolies. Dizajn tohto SUV je veľmi pôsobivý a hlavne svojský. Vyznačuje sa dizajnérsky zaujímavo riešenými prvkami ako napríklad spojler predného nárazníka, prahové nástavce a celá zadná časť auta. Rázvorom sa tento model zhoduje s modelom BMW radu 3, no prvý dojem robí toto auto výnimočným.

Automobilka vybavila tento model štyrmi motormi, z ktorých sú tri naftové a jeden benzínový. Benzínový model xDrive28i je poháňaný šesťvalcovým trojlitrom s výkonom 258 koní (190 kW) a 310 Nm. Oproti nemu stojí model xDrive23d, ktorý má pod kapotou dvojlitrový štvorvalec s dvojitým preplňovaním, produkujúci výkon 204 konských síl (150 kW) a až 400 Nm. Stačí si už len vybrať.

bmw x1 e84

AC SCHNITZER BMW X1


Úpravca sa do premeny tejto X1ky pustil pomerne zhurta. V prvom rade vybavil toto SUV aerodynamickým kitom, ktorý nielenže dobre vyzerá, ale taktiež plní účel, na ktorý bol vyrobený – aerodynamická funkcia. Pozostáva z predného spojlera, výduchov prednej kapoty, prahových nástavcov, zadného spojlera a strešného spojlera. V kombinácií s bielou perleťou, ktorú úpravca v poslednom období veľmi rád používa, je tento bodykit veľmi efektným spestrením už aj tak vydareného nemeckého dizajnu.

Lákavejšou informáciou je určite motorový tuning a fakt, ako sa úpravca pohral s pohonnými jednotkami tohto modelu. Momentálne je dostupný len tuning dízlových agregátov a to v podobechiptuningu:

s/xDrive18d zo 143 koní (105 kW) na 171 koní (126 kW)
s/xDrive20d zo 177 koní (130 kW) na 210 koní (154 kW)
xDrive23d z 204 koní (150 kW) na 240 koní (177 kW)

Pripravená je však aj rozpera prednej nápravy a dvojitá chrómová koncovka výfuku. Ako to už poznáme, vyšší výkon si žiada aj posilnenie stability auta. Preto AC Schnitzer vo svojom kite ponúka športový podvozok pozostávajúci z nižších pružín, športových tlmičov a spomínanej rozpery. Úpravca je taktiež schopný obuť auto do štýlových diskov (Type IV, Type VI a Type VIII) vo veľkostiach 18, 19 a 20 palcov – výber je len na zákazníkovi.

Úpravca finišoval v interiéri, kam putovali hliníkové prvky vo forme pedálového setu, karbónový obklad prístrojovej dosky, volantu, stredovej konzoly a dverí, velúrové koberce s logom úpravcu a hlavica páky s displejom.

bmw x1 e84 ac schnitzer

bmw x1 e84 ac schnitzer

bmw x1 e84 ac schnitzer

bmw x1 e84 ac schnitzer

bmw x1 e84 ac schnitzer

bmw x1 e84 ac schnitzer

BMW X1 E84 AC Schnitzer:Čo poviete na úpravu pre BMW X1 E84 od AC Schnitzer ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8046x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt