support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hartge BMW M5 logo bmw

BMW 135i Coupé – strieborný šíp s krídlami Hartge

14.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hartge BMW 135i Coupe
Niektorí ľudia na celom svete veľmi neobľubuje na tom-ktorom aute striebornú farbu a niektorí z nich ju dokonca považujú za neatraktívnu. To sa dá však veľmi ľahko napraviť a to tak, že dizajn auta trochu pozmeníme takzvanými tuningovými dielmi ako sú napríklad predný či zadný nárazník, bočné prahy alebo hliníkové disky. Človek sa potom sústredí pohľadom skôr na úpravu auta, ako na samotnú farbu. Ale existujú však výnimky, ktoré - ako sa hovorí - potvrdzujú pravidlo. A tým je sériová výroba BMW 135i coupé, ktoré už aj v striebornom prevedení vyzerá naozaj výborne.

So sériovým „kupéčkom“ 135i sa na cestách stretávame už od konca roku 2007. Model 135i sa považuje za veľmi dynamické modely kupéčiek od automobilky BMW a disponuje trojlitrovým twin-turbo benzínovým motorom, ktorý dokáže vygenerovať až 306 konských síl (225kW) pomocou šiestich valcov. A pokiaľ máte pocit že, by sa to ešte mohlo zlepšiť a takýto výkon nie je dostačujúci, zdieľate podobný názor ako pár ľudí z mestečka Beckingene v Nemecku, ktorí pracujú pre firmu Hartge a ani zďaleka im sériový výkon BMW 135i coupé nepriniesol pôžitok z kvalitnej a výkonom nabitej jazdy. A ako je to už u nich zvykom, dali si záležať na úprave a tentokrát nielen motora, ale aj karosérie.

Hartge BMW 135i Coupe
Hartge sa oprávnene môže pýšiť výkonovou injekciou, ktorou obohatila 135i coupé. Veď 44 koní viac oproti sériovej výrobe a spotreba len 9,2 litra na 100km je naozaj chvályhodný úspech. A Hartge nám neponúka len dvojité ECU, ktoré transformuje 3,2 litrový motor kompaktného BMW 135i coupé do sily generujúcej až 350 konských síl (257kW) pri otáčkach 5660 a krútiacim momentom480 Nm pri otáčkach 2950, ale aj neobmedzený jazdný pôžitok z rýchlosti presahujúcej 280km/h.
Výkonnostná injekcia zaručuje autu zrýchlenie z 0 na 100km/h za 4,8 sekundy, čo je až o pol sekundy rýchlejšie ako pri sériovej výrobe a zníženie podvozku o 25mm garantuje bezpečnejšie ovládanie auta a lepšiu stabilitu v zákrutách.

Nie je veľmi časté, žeby sa firma Hartge zaoberala okrem motora a zavesenia aj vizuálnou stránkou auta, ale pre tentokrát urobila výnimku a oplatilo sa. Veď posúďte sami. Nový predný a zadný nárazník, bočné prahy, strešný spojler, malé krídelko na zadnom kufri či difúzor nedodávajú autu len dynamickosť, ale ich hlavný efekt pocítite až pri tých najvyšších rýchlostiach, kedy auto potrebuje čo najvyšší prítlak, ktorý mu tieto doplnky jednoznačne zaručujú.

Hartge BMW 135i Coupe
K lepšej stabilite auta na vozovke dopomáhajú aj 9x20“ hliníkové disky s označením CLASSIC 2 obuté na pneumatikách značky Pirelli s označením PZero Nero o rozmeroch vpredu aj vzadu 245 / 30 ZR 20. A ako sa hovorí, športové auto netreba len vidieť a dokázať šoférovať, ale športové auto treba aj počuť.

A k tomu dopomáha zvučný výfukový systém, ktorý je zakončený dvomi duálnymi koncovkami z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú umiestnené po ľavej a pravej strane difúzora. Skrášleniu vizuálnej stránky auta treba vďačiť tiež karbónovým spätným zrkadlám či rôznym menším či väčším emblémom, ktoré auta dodávajú väčšiu osobitosť.

Samozrejme interiérové doplnky tiež nechýbajú. Medzi tie najefektnejšie určite patrí atraktívny trojramenný kožený volant so striebornými alebo čiernymi karbónovými časťami. Tieto materiály sú použité taktiež na krytke airbagu či na iných častiach interiéru ako sú kľučky či prístrojová doska.
Doplnky ako radiaca páka, ručná brzda alebo pedále sú v prevedení buď hliníka, alebo v kombinácii hliníka s kožou.

Tachometer a otáčkomer sú tiež zdobené hliníkovým krúžkom. Pokiaľ by ste mali záujem o BMW 135i coupé v prevedení od Hartge, mali by ste počítať s tým, že budete potrebovať minimálne 48 000 €, čo pri cene sériového modelu nie je až tak veľký rozdiel :-D.

Hartge BMW 135i Coupe
Hartge BMW 135i Coupe
Hartge BMW 135i Coupe
Hartge BMW 135i Coupe
Hartge BMW X6 (e71)

Fotogaléria BMW 135i (E82) coupé v úprave od HARTGE:HARTGE


logo Hartge

Nemecká firma Hartge je na automobilovom trhu pomerne dlho. Už od roku 1971 sa zaoberala motoršportom a od roku 1985 aj automobilovou manufaktúrou. Jej sídlo je v Beckingene v Nemecku. Hartge sa špecializuje výlučne len na automobilku BMW, s výnimkou od roku 2001, kedy BMW kúpili práva na výrobu nových modelov Mini Cooper a tak sa Hartge začalo špecializovať aj na Mini. Veľmi veľa tuningových firiem sa zaoberá prevažne exteriérom, no hlavnou stránkou Hartge je motor, výkon a zvesenie, ale samozrejme aj dizajn exteriéru a interiéru.

Aký je váš názor na úpravu BMW 135i Coupé od firmy Hartge?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hartge, tak navštívte našu podstránku:

Hartge tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8360x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt