support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Krvilačné BMW radu 7 (750i) a zvýšenie výkonu v podaní Tuningwerk logo bmw

Krvilačné BMW radu 7 (750i) a zvýšenie výkonu v podaní Tuningwerk

06.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Pri vyberaní cestovnej limuzíny je potrebné hľadieť na viacero aspektov, no položme si ruku na srdce – kto by nechcel limuzínu s tri a pol sekundovým zrýchlením na sto kilometrovú rýchlosť?? Neexistuje pritom veľa áut, ktoré toto dokážu a navyše ak je ich pohotovostná hmotnosť niečo málo cez dve tony! No dnes vám jednu takú predstavíme, dámy a páni BMW 750Li po zásahu firmy Tuningwerk.

BMW 7 už na prvý pohľad pôsobí nadmieru sebaisto – výrazný dizajn doplnený o veľké predné „obličky“, pretiahnuté línie až k zadnému kufru a ešte omnoho viac, to všetko vytvára veľkú osobnosť tohto vlajkového modelu. Tento majestátny stroj v sebe ukrýva všetko to, čo robí z auta šéfa všetkých ciest. Priestor pod prednou kapotou nevynímajúc..

Pri predstavovaní sedmičkovej rady si mnohí kládli otázku, či na svetlo sveta príde aj ďalší zástupca M-kovej rady M7. Radosť sa však nekonala, no inžinieri BMW prekvapili aj tak. Namiesto modelu M7 osadili do modelu 760i vrchol nemeckého inžinierstva – 6,0 litrový V12 TwinPower Turbo (dvojica turbodúchadiel) s produkciou ohromných 544 konských síl (400 kW) a 750 Nm. Jeho šprintérske a rýchlostné hodnoty hovoria za všetko – na stovku za 4,6 sekundy a maximálna rýchlosť (škoda, že elektronicky obmedzená) na 250 km/h. Treba si ale neustále uvedomovať, že všetko toto technické dielo je ukryté v ťažkej limuzíne, na ktorú množstvo dnešných športiakov nemá šancu.

Tuningwerk BMW 750Li


Nemeckú firmu Tuningwerk budú mnohí poznať pre ich neúnavnú a neustálu prácu na modeloch automobilky BMW, u ktorých sa neboja radikálneho zvyšovania výkonu. Práve naopak – vysoký výkon je práve to, čo ich tak charakterizuje. Dokazujú to aj svojim najnovším modelom.

bmw f02 rada 7 tuningwerk

Úpravca si na mušku vzal majestátnu verziu BMW 750Li, čo vo voľnom preklade znamená Long Version. Tá je od klasickej verzie o 140 mm dlhšia. Úpravca pre tento model ponúka dva výkonnostné stage, a tým prvým je GT Edition Séria: 407 koní (300 kW), 600 Nm Po úprave: 544 koní (400 kW), 750 Nm

Lahôdkou však je II. výkonnostný stage s označením RS Edition, na konci ktorého je výsledok dych berúcich 719 konských síl (529 kW) a neuveriteľných 1090 Nm!!! Na stovku zrýchli takto nadopovaná „sedmica“ za brutálnych 3,5 sekundy (!!!) a maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 350 km/h!
V takejto limuzíne by sa cestovalo jedna radosť, pričom máloktorý účastník cestnej premávky by mal šancu niečo s tým urobiť. Jazda ale s takýmto návalom energie a výkonu, potrebuje skúseného vodiča. Čiže nič pre šoférov začiatočníkov ;-)

bmw f02 rada 7 tuningwerk

O výrazne posilnený brzdový systém sa starajú keramické brzdy MOV'IT s priemerom predných kotúčov 396 mm, vďaka ktorým auto zhodilo zo svojej hmotnosti približne 70 kg. O ďalšiu diétu sa postaral na mieru vyrobený športový výfukový systém, ako aj športový podvozok KW, ktorý je skrytý za lesklo-čiernymi 20-palcovými viaclúčovými diskami.

Úpravca siahol aj po obľúbenom a tak úžasnom karbóne, ktorým opatril nielen exteriér vozidla. Tam sa karbón nachádza v podobe predného podspojlera, prahových nástavcov a odtrhovej hrany kufra. Pod prednou kapotou sa nachádza karbón v podobe krytu motora.

...porcia výkonu, elegancie, štýlu,...jednoducho lahôdka ;-)

bmw f02 rada 7 tuningwerk

bmw f02 rada 7 tuningwerk

bmw f02 rada 7 tuningwerk

logo tuningwerk

Váš názor na úpravu sedmičkovej rady BMW 750Li od spoločnosti Tuningwerk ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Tuningwerk, tak navštívte našu podstránku:

TUNINGWERK tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6439x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt