support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW radu 5 (F10) tuning od Kelleners Sport – decentne so zachovaním luxusu logo bmw

BMW radu 5 (F10) tuning od Kelleners Sport – decentne so zachovaním luxusu

09.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Po príchode novej Z4ky, 7čky a 3ky sa očakával príchod aj novej 5ky. Dočkali sme sa až v novembri 2010, kedy v Nemecku BMW predstavilo nové BMW F10, ktoré malo byť nástupcom populárnej E60ky.

Na je nové BMW F10 k dispozícii s V8-čkou alebo radovým 6-valcovým benzínovým motorom s dvomi turbodúchadlami, priamym vstrekovaním „High Precision“ a vrátane aj s Valvetronic systémom dosahuje maximálny výkon cca 300 koní. Nesmieme zabudnúť ani na dieslové motorové jednotky a to konkrétne radový šesťvalec a naftový štvorvalec. Tieto dízlové motory dosiahnu na takúto limuzínu vynikajúce výsledky v spotrebe a to s približne 6,5 litrami nafty na 100km. O prenesenie výkonu na kolesá sa stará 6-stupňová manuálna prevodovka. Avšak je možná kombinácia aj 8-stupňovej manuálnej či automatickej prevodovky s označením „Sport“.

Nemecký úpravca Kelleners Sport je späť. Špecialista na BMW sa pustil do spomínaného BMW 535i prezentovaného ako model F10, ktorého svetová premiéra sa konala nedávno na autosalóne Essen Motor Show 2010. Kelleners Sport je jeden z tých, ktorý si zakladá na aerodynamike a športovom duchu svojich úprav.

BMW 5 F10 KELLENERS SPORT TUNING


Nová 5ka je obohatená o športový nárazník s integrovaným LED denným svietením, ktoré zľahka pripomínajú day lights od Mercedesu. Bočné prahy dokonale spájajú predok a zadok do jedného nekompromisného celku. Zadný športový nárazník s difúzorom sa stará o správne prúdenie vzduchu na podvozku Baworáka. O hudbu pre toho správneho motoristického gurmána sa starajú 4 koncové tlmiče, ktoré sú zakomponované do difúzora. Interiér BMW bol upravený tak, aby vylepšil celkovú atmosféru a pôžitok z jazdy. Medzi tieto exluzívne úpravy patria aj velúrové koberčeky s logom Kellerners Sport a športové hliníkové pedále.

bmw 5 f10 tuning kelleners sport

Lepší výkon motora produkuje implantovaný KS Power35 modul. Takže sa výkon teraz pohybuje medzi 306 až 367 koní a maximálny krútiaci moment je niekde medzi 400 až 480 Nm. Jazdné vlastnosti tiež zlepšuje aj fakt, že je F10 o 3 cm nižšie než predtým. Kelleners Sport obul BMW špeciálne odľahčené disky „Hamburg“, ktoré sami vyvinuli, s rozmermi 9x20 na prednej a 10x20 na zadnej náprave. Priľnavosti napomáhajú pneumatiky s rozmermi 255/35 a 285/30, ktoré sú zapuzdrené.

bmw 5 f10 tuning kelleners sport

Alternatívou sú 15-lúčové disky o veľkosti 8,5x19 a 9,5x19 palcov. Obidve alternatívy sú dostupné vo farebných škálach a to čiernej matnej, striebornej a leštenej grafitovej platinum striebornej. Okrem týchto dvoch variánt diskov, Kelleners Sport vyvinul aj inovatívne „Berlin“ disky, ktoré sú dvojfarebné, čo sa týka farby lúčov. Tieto disky sú k dispozícii v čiernej matnej, leštenej a vypieskovanej grafitovej rovnako pre 19“ a 20“ verzie. Samozrejme je možné každý disk od Kelleners objednať zvlášť.

Kelleners Sport uviedlo jasnú cestu do budúcnosti a to BMW 535i, ktoré s jeho impozantným vylepšením bude plne zastupovať modelový rad Mníchovskej automobilky. Úpravy nových vozov sú čím ďalej, tým ťažšie kvôli ich prepracovanejšiemu dizajnu a inovatívnym technológiám, no veríme že Kelleners Sport vo svojich úpravách bude naďalej úspešne pokračovať aj pri ďalších modeloch.

bmw 5 f10 tuning kelleners sport

bmw 5 f10 tuning kelleners sport

bmw 5 f10 tuning kelleners sport

bmw 5 f10 tuning kelleners sport

bmw 5 f10 tuning kelleners sport

Fotogaléria BMW 535i (F10) v úprave od Kelleners Sport:


logo kelleners sport

Čo si myslíte o úprave auta BMW 535i (F10) od firmy Kelleners Sport ?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy Kelleners Sport, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

KELLENERS SPORT


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Cyprian
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11778x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt