support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw logo bmw

BMW M8 GTE športová verzia bavoráka: ...ako čistokrvný pretekár

01.Nov.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

BMW ešte ani len nepredstavilo sériovú podobu pripravovaného modelu radu 8, avšak pretekársky variant už svet pozná. Budúci rok si to namieri na viacero vytrvalostných pretekov a samozrejme nijak inak, než s odvážnymi ambíciami.

BMW M8 GTE je čistokrvný pretekár s veľkou výdržou

Ak sa už neviete dočkať ako bude vyzerať nová „osmička“ od BMW, niečo vám môže napovedať pretekárska novinka s označením M8 GTE. Tá práve vychádza z tohto chystaného modelu a svoju pozíciu preberá po modeloch M6 GTLM a Z4 GTE. Vo svojom vnútri ukrýva tento pretekár špičkovú techniku, ktorú naplno predvedie už v januári na pretekoch v Daytone.

Výrobca sa samozrejme nezabudol podeliť s niektorými údajmi. Novinka sa môže pochváliť 4.0-lirovým osemvalcom, ktorého výkon je v zmysle pravidiel pretekov upravený do 500 koní. Agregát je vybavený dvojicou turbodúchadiel a spolupracuje so 6-stupňovousekvenčnou prevodovkou, ktorá jeho silu presúva na zadné kolesá. Nechýba pritom ani karbónová spojka Sachs. V súvislosti s výkonom je potrebné spomenúť, že BMW M8 GTE má hmotnosť 1 225 kg, za čo môže vďačiť predovšetkým odľahčenej karosérii.

bmw m8 gte

V tomto bode sa už dostávame k zovňajšku, ktorý si nevyžaduje siahodlhé opisovanie. Novinka nám celkom slušne ukazuje, aký dizajn môžeme očakávať aj od sériového modelu. Samozrejme, niektoré tvary nového luxusného kupé budú „civilnejšie“ a uhladenejšie. Samotná karoséria je v záujme čo najväčšieho šetrenia hmotnosti vyhotovená z kompozitu spevneného uhlíkovými vláknami (CFRP), pričom nechýbajú samozrejme ani viaceré karbónové diely.

bmw m8 gte

BMW M8 GTE sa môže pochváliť aj ďalšími prvkami pretekárskej výbavy. Nechýba športový volant o šestnástimi tlačidlami, telemeterický systém, komunikačný systém a zadná kamera s rozoznávaním objektov. Novinka sa na bežné cesty síce nedostane, no predstavenia sériového BMW radu 8 sa dočkáme už čoskoro.

bmw m8 gte

bmw m8 gte

bmw m8 gte

bmw m8 gte

bmw m8 gte

bmw m8 gte

bmw m8 gte

bmw m8 gte

Svetová premiéra: BMW M8 GTE IAA 2017 (aj so zvukom motora):Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto do športovej podoby, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Čo tvoj názor na takto rýdzo-športovo upravené BMW M8 vo verzii GTE ? Nech sa páči, hlasuj tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1647x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt