support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Čierno žltý drak z Nemecka - BMW M6 Tension od AC Schnitzer logo

Čierno žltý drak z Nemecka - BMW M6 Tension od AC Schnitzer

20.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma AC Schnitzer sa už od roku 1987 špecializuje na športovú úpravu automobilov BMW a MINI. Svoje doplnky importujú približne do 50 krajín.

Niečo o BMW M6:

Len po šiestich mesiacoch od okamihu ako sa na výslnie dostal sedan BMW M5, výrobcovia z „bavoráckej“ automobilky dodali na trh kupé s dokonalým dizajnom a označením M6. Automobil nedisponuje v sériovej výbave iba športovými tvarmi, ale aj nespútanou silou pod kapotou. Veď jeho veľkoobjemový, vysokootáčkový motor, inšpirovaný F1 má výkon 373 kW (507 koní) pri 7 750 ot. a krútiaci moment 520 Nm pri 6 100 ot. Zrýchlenie na 100 km/h zvláda za veľmi slušných 4,6 s. Radenie je zabezpečené pomocou sedemstupňovej sekvenčnej prevodovky SMGlll. Nevýhodou je asi iba vysoká spotreba (mesto 22,7/ mimo mesta 10,2/ zmiešaná 14,8). Automobil je vybavený aj systémom programovateľného nastavenia charakteristiky tlmičov EDC, výkonnými brzdami a stabilizačným systémom DSC. Nakoľko je kupé M6 skôr športovejšie auto, disponuje veľkým batožinovým priestorom s objemov až 450 litrov. Väčšina funkcií potrebných pre vodiča je umiestnených na volante alebo v jeho blízkosti. Samozrejmosťou je aj kožený interiér z rôznych druhov a farieb kože. Disky na „bavoráku“ su zliatinové s rozmermi vpredu 8,5 Jx19 a vzadu 9,5 Jx18.

Upravená M6-tka firmou AC Schnitzer:

Premena zo sériového „kupéčka“ na športovú „káru“ je až neuveriteľná. Automobil je „pokrytý“ dvojfarebným lakom (magic-orange a carbon grey). Predný nárazník je zmenený z celého faceliftu asi najviac. Má dva väčšie a dva menšie otvory pre prívod chladiaceho vzduchu. Veľké nasávače privádzajú vzduch ku chladiču, čím zabraňujú prehrievaniu motora a malé výrezy v nárazníku zabezpečujú prívod vzduchu ku kotúčovým brzdám. Tým sa dosahuje vyššia bezpečnosť, ktorej nikdy nie je dosť.. Samozrejme tieto „diery“ sú vyplnené čiernym ťahokovom. V zadnej časti predného blatníka sú výrezy, ktoré odvádzajú horúci vzduch od bŕzd. Ako to už býva zvykom, dve plastové mriežky, typický znak automobilov BMW, nesmú chýbať. Na prednom, rovnako ako aj na zadnom nárazníku na nachádzajú senzory, ktoré dopomáhajú pri cúvaní. Zadný nárazník má robustný tvar, v strede sa nachádza miesto pre evidenčné číslo vozidla a v spodnej časti je umiestnený difúzor (kupujúci má na výber z dvoch variantov).

Takto vyzerá futuristický, čierno žltý drak z rúk firmy AC Schnitzer:Po jeho okrajoch „vytŕčajú“ dve koncovky ladeného výfuku, ktorých tvar je prispôsobený kontúram automobilu. V zadnej časti bočnej listy je malý výrez, vyplnený ťahokovom, ktorý privádza vzduch ku zadným kotúčovým brzdám. Na prednej kapote si môžeme všimnúť „výduch“, zabezpečujúci odvod teplého vzduchu z motorového priestoru, ktorý pomáha udržaniu optimálnej teploty motora. Kufor automobilu je prispôsobený na dopasovanie „krídla“ (AC ponúkajú 2 typy). Predné aj zadné svetlá sa asi zapáčili úpravcom z AC Schnitzer natoľko, že ostali sériové. Športovo pôsobia aj 20“ elektróny (v sériovej výbave boli 19“), na ktorých sú pneumatiky rozmerov: vpredu 285/50 a vzadu 325/25. Za kolesami si môžeme všimnúť kotúčové brzdy s priemerom 375 mm. Vpredu sa nachádzajú osem-piestové brzdiče a vzadu ostali sériové štvorpiestové. M6-tka je položená bližšie k zemi o 30 milimetrov.


Wallpaper "BMW M6 Tension" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Interiér je ladený športovo, ale zároveň elegantne a farba je prispôsobená farbe automobilu. Pekne pôsobí aj žltá farba na budíkoch, v spojení s červenými ručičkami. Koža v interiéry samozrejme nesmie chýbať. Ale poďme na to, načo väčšina úpravcov zabúda, zvyšovanie výkonu. Počet koní sa zastavil na čísle 552 (406 kW) a točiaci moment na čísle 540 Nm. Zrýchlenie z nuly na sto dosiahne za 4,5 sekundy (o 0,1 s je rýchlejší ako sériovka). Maximálna rýchlosť stúpla zo sériových 250 km/h na 325 km/h.

AC Schnitzer si tento „bavoráčik“ cení na 266 000 eur (pri dnešnej cene eura približne 10 196 844 korún !!!). Treba trošku pobrigádovať a už o niekoľko sto rok môže po Slovensku behať viac takýchto tuningových skvostov. No nie? :-))

Zopár ďalších AC Schnitzer krások nájdete v tejto galérii:AC Schnitzer BMW M6 Tension - toto auto netreba žiadnemu tunerovi predstavovať - sledujte najmä zvuk toho auta:Aký máte vy názor an tento pekelný stroj z Nemecka? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám nemčina a angličtina nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky výrobcu:

AC SCHNITZER


Viacej informácii k tejto novinke a ostatným produktom firmy AC Schnitzer vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18716x    hodnotenie: 64/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt