support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW PD6XX Gran Coupé - decentná úprava a zvýšenie výkonu od PRIOR Design logo bmw

BMW PD6XX Gran Coupé - decentná úprava a zvýšenie výkonu od PRIOR Design

24.May.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemecká spoločnosť Prior Design si tentoraz pripravila skutočne veľkolepú nálož vnútorných aj vonkajších úprav, ktoré sú pripravené pre ostré BMW M6 Gran Coupé. Tento luxusný tátoš patrí nepochybne medzi najelegantnejšie autá na svete a je veľmi dobrým magnetom aj pre rôznych profesionálnych úpravcov. V Prior Design teda vôbec nešetrili a do BMW M6 sa pustili s veľkou dávkou odvahy.

Ak už trochu poznáte tvorbu spoločnosti Prior Design, viete, že sa sústreďujú predovšetkým na vozidlá z prémiového segmentu. V ich portfóliu teda nesmie chýbať ani BMW, pričom tentoraz sa povenovali jednému z top modelov bavorskej automobilky. Na mušku si zobrali športovú verziu BMW M6 GranCoupé, ktorá sa verejnosti predstavila prvýkrát v roku 2012. Toto "štvordverové kupé" sa vyznačuje poriadnou dávkou luxusu a výkonu už od výroby. Vždy sa dá však ešte niečo vylepšiť a tak to bolo aj v tomto prípade. V Prior Design svoj projekt s označením PD6XX zobrali veľmi vážne a vznikol jedinečný klenot so zvýrazneným športovým charakterom.

V Prior Design pretvorili BMW M6 GranCoupé na BMW PD6XX


Základom všetkých úprav sa stal nový kompletný bodykit, ktorý dokonale nadväzuje na ten od divízie M. Zaujímavý je predný nárazník, ktorý bol doplnený o spodnú lištu pre dosiahnutie lepšej aerodynamiky. Viditeľné sú tiež karbónové lišty, ktoré tomuto modelu dodávajú ešte športovejší výraz. K tomu všetkému spomeňme aj upravené bočné žiabre a karbónovú prahovú lištu, ktorá pekne ladí so zadným difúzorom. Veku batožinového priestoru nechýba ľahké karbónové krídlo. Ako celok pôsobí BMW M6 GranCoupé v podaní Prior Design skutočne výborne a štýlovo. Celkovo pozitívny dojem umocňujú 20-palcové mnoholúčové disky ADV1. Za príplatok si môžete tento model nechať vybaviť nastaviteľnou podvozkovou sadou od H&R. V prior Design sa však tentoraz nevenovali iba vzhľadu.

Masívny osemvalec s dvojitým prepĺňaním sa vo svojom bežnom naladení môže pochváliť výkonom 567 koní. To však neplatí o verzii, ktorá prešla úpravami v dielni firmy Prior Design. Tomuto športovo-elegantnému modelu prekonfigurovali riadiacu jednotku a zároveň mu dopriali nové výfukové potrubie so štvoricou koncoviek o priemere 90 mm. Aký je výsledok? Veľmi slušný maximálny výkon 659 koní a maximálny krútiaci moment až 820 Nm. Škoda len, že sa v Prior Design nepochválili aj ďalšími parametrami. Nemožno však pochybovať o tom, že takýto nárast výkonu určite pocítite.

Už pohľad zvonku a pod kapotu dáva tušiť, že zmeny sa odohrali aj v interiéri. Ten si úpravcovia ako Prior Design rozhodne nemôžu nechať ujsť. V tomto prípade sa rozhodli ukázať svoje majstrovské zdatnosti predovšetkým na čalúnení. Zákazník bude mať na výber z viacerých typov kože, vrátane kože nappa, rôznych druhov obšitia a iných dekorácií. V tomto prípade je ponuka úprav veľmi široká a tak si každý zákazník môže nechať vyrobiť interiér presne podľa svojich predstáv. A cena za všetky tieto úpravy? Tú v Prior Design prezradia iba na želanie.

bmw m6 pd6xx prior design

bmw m6 pd6xx prior design

bmw m6 pd6xx prior design

bmw m6 pd6xx prior design

bmw m6 pd6xx prior design

bmw m6 pd6xx prior design

bmw m6 pd6xx prior design

Ako na vás pôsobí BMW M6 Gran Coupé v úprave od Prior Design?


Viac informácií k značke BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Prior Design, tak navštívte našu podstránku:

PRIOR DESIGN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textu: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2341x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt