support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Zvýšenie výkonu pre BMW M5 (MH5 S Biturbo) – cestná stíhačka od Manhart Racing logo bmw

Zvýšenie výkonu pre BMW M5 (MH5 S Biturbo) – cestná stíhačka od Manhart Racing

03.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Špecialisti z nemeckej tuningovej dielne Manhart Racing si pripravili kompletný program vylepšenia pre BMW M5, ktorému prischlo označenie MH5 S Biturbo. Vďaka početným technickým zásahom sa z tohto auta stala ešte rýchlejšia a agresívnejšia beštia. Pridávalo sa na výkone a šetrilo na hmotnosti, výsledok teda rozhodne stojí za pozornosť.

V nemeckom meste Wuppertal sídli spoločnosť Manhart Racing, ktorá sa profesionálne venuje komplexným úpravám motorových vozidiel. So zameraním na bavorskú automobilku sa odvážne pustili aj do ďalšieho projektu. Tentoraz ich zaujalo najnovšie BMW M5, ktoré sa vďaka ich úpravám radí po stránke výkonu medzi špičku v kategórii športových sedanov. Ukážeme vám, že prirovnanie ku stíhačke nie je vôbec prehnané.

Manhart MH5 S Biturbo sa na stíhačku podobá aj zvonku


Manhart MH5 S Biturbo sa nesnaží zakryť svoj pôvod a nebolo to úmyslom ani úpravcov. Jemne doladený bodykit naďalej nesie tie črty, ktoré mu dali návrhári v divízii M. Vpredu však pribudol decentný spojler a kapotu zdobia karbónové výduchy. Úpravám sa nevyhla ani zadná časť, kde pribudol výraznejšie tvarovaný difúzor a hranatý spojler na veku batožinového priestoru. Stíhačku pripomína MH5 S Biturbo aj svojim sfarbením, od úpravcov dostal kvalitnú karosársku fóliu v sivo-matnom prevedení. Na boku pritom nechýba originálne označenie s logom dielne. Aby sa hmotnosť tohto modelu zbytočne nezvyšovala, všetky dodatočné diely boli vyrobené z ultraľahkého karbónu. Bodkou za vizuálnymi úpravami bolo osadenie špičkových 21-palcových diskoch ADV.1, ktoré majú obuté športové pneumatiky s rozmerom 265/30 vpredu a 305/25 vzadu. Poďme sa ale pozrieť pod kapotu.

bmw mh5 s biturbo zvýšenie výkonu tuning manhart racing

V Manhart Racing dopriali BMW M5 viac než 80 koní


Hneď na prvý pohľad vás upútajú karbónové a oranžové kryty motorového priestoru. Tie pod sebou skrývajú poriadny kus agregátu, ktorý je pripravený vyhovieť aj požiadavkám náročnejších šoférov. Osemvalec s dvojitým prepĺňaním sa ani vo svojom sériovom prevedení nemusí za svoj výkon hanbiť. Aj napriek tomu sa v Manhart Racing rozhodli posunúť latku ešte o čosi vyššie, a spolu s ňou stúpla aj výkonnostná krivka. Z prepĺňaného osemvalca sa úpravcom podarilo vydolovať až 646 koní, pričom maximum krútiaceho momentu dosahuje hodnotu 773 Nm. Na dosiahnutie týchto pekných čísiel bolo potrebné „pohrať“ sa s elektronickou riadiacou jednotkou motora, prepracovať nasávanie a dostať do turbodúchadiel viac vzduchu. Tie sú navyše schopné vygenerovať vyšší tlak ako v sériovom prevedení. Pre ešte silnejšie zážitky sa v Manhart Racing rozhodli odinštalovať obmedzovač rýchlosti, dostupná maximálka takto upraveného BMW M5 je 316 km/h, čo je veľmi slušná hodnota.

bmw mh5 s biturbo zvýšenie výkonu tuning manhart racing

Nezabudlo sa samozrejme ani na výfukovú sústavu, táto nemecká spoločnosť ponúka koncovú časť výfukového potrubia s tlmičom a chrómové koncovky s priemerom 90 mm. Pre náročnejších je pripravená aj sústava bez katalyzátora. Ruka v ruke s výkonnostnými úpravami musia ísť aj ostatné modifikácie. Auto je potom ako dobre zohraný orchester a je s ním potom radosť jazdiť. Pôžitok z jazdy má umocniť plne nastaviteľný podvozok vďaka sade KW Clubsport. Tá je sľubom excelentných jazdných vlastností, ktoré si majiteľ môže ďalej konfigurovať podľa svojich požiadaviek.

Kokpitom tejto „stíhačky“ na štyroch kolesách sa v Manhart Racing nepochválili, no ak by aj ostal bezo zmien, nemôžeme to vnímať negatívne. BMW M5 je skrátka veľmi podarené a o MH5 S Biturbo to bezpochyby platí dvojnásobne...

bmw mh5 s biturbo zvýšenie výkonu tuning manhart racing

bmw mh5 s biturbo zvýšenie výkonu tuning manhart racing

bmw mh5 s biturbo zvýšenie výkonu tuning manhart racing

bmw mh5 s biturbo zvýšenie výkonu tuning manhart racing

manhart racing logo

Ako sa vám pozdáva styling a zvýšenie výkonu pre BMW M5 (MH5 S BITURBO) od Manhart Racing ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Manhart Racing nájdete tu:

MANHART RACING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2985x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt