support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW M5 (F90)- čierno-zlatý bavorák s vysokým výkonom od Manhart logo bmw

BMW M5 (F90)- čierno-zlatý bavorák s vysokým výkonom od Manhart

26.Sep.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca Manhart Performance opäť rozbúril hladinu tuningových vôd. Projekt MH5 700 je stvárnením poriadne nadupaného BMW M5, ktoré uspokojí aj tých najväčších fajnšmekrov. Celé úpravy sa niesli v znamení zvýšenia výkonu a doladenia vzhľadu. Takto upravená M5-ka pôsobí doslova ako trhač asfaltu a svojimi schopnosťami vás určite dostane.

Aktuálna generácia BMW radu 5 s označením F90 sa aj na našich cestách celkom dobre udomácnila a vidieť ju môžeme stále častejšie. Popri konkurencii to v segmente síce nemá ľahké, no vyniká športovým vzhľadom a atraktívnou ponukou výkonných agregátov. Ak by vám to bolo málo, siahnuť môžete po ostrom variante M5, ktorý už tradične ponúka poriadne vysoký výkon kombinovaný s decentným vzhľadom limuzíny.

BMW M5 posilnili v Manhart Performance novými výfukmi a elektronikou


Ani BMW M5 však nemusí stačiť všetkým. Pre tých je tu celý rad tuningových spoločností, ktoré ponúkajú vylepšenia aj tohto ostrého variantu. Najnovším prírastkom je v tomto smere Manhart MH5 700, ktorého názov je celkom veľavravný. Spoločnosť Manhart Performance sa zameriava predovšetkým na výkonnostné úpravy a tak to bolo aj tentoraz. Dobre známy 4.4-litrový osemvalec sa môže po úpravách pochváliť výkonom až 723 koní a maximálnym krútiacim momentom 870 Nm. Toto je jasným znamením toho, čo od MH5 700 môžete na ceste či okruhu očakávať. K výkonu ešte dodajme, že jeho zvýšenie bolo dosiahnuté predovšetkým implementáciou riadiacej jednotky MHtronik.

bmw mh5 manhart 700 performance

Osobitnú pozornosť venoval úpravca aj výfukom. Spoľahnúť sa môžete na kompletne nové rúry, ktoré sú zakončené karbónovými koncovkami. Zvlášť zaujímavo pôsobí toto tuningové veľdielo po zvukovej stránke. Manhart MH5 700 vám počas jazdy, podraďovania či prudkého zrýchlenia dopraje doslova symfóniu. Popritom si môžete užívať aj vylepšené jazdné vlastnosti vďaka podvozkovému setu KW, ktorý toto upravené BMW poslal bližšie k zemi ešte o ďalších 20 mm. Úpravca uvádza, že vďaka podvozkovým úpravám sa citeľne zlepšila ovládateľnosť vozidla najmä pri prudkých zmenách smeru jazdy.

bmw mh5 manhart 700 performance

Až doteraz sme sa venovali prevažne technickej stránke, avšak aj po tej vizuálnej má Manhart MH5 700 čo ponúknuť. Originálny M bodykit bol doplnený o nové karbónové spojlery a lišty. Zmizli pôvodné emblémy automobilky, ktoré boli nahradené logom úpravcu. Jednotlivé časti čiernej karosérie sú navyše zvýraznené zlatými polepmi a označením úpravu, to aby ste už na prvý pohľad vedeli, s čím máte tú česť. Dostatočnú pozornosť venoval úpravca aj zadnej časti, kde pribudol výrazný karbónový difúzor, lišta na veku batožinového priestoru a nová je aj zatmavená optika zadných združených svetiel.

bmw mh5 manhart 700 performance

Úpravca nenechal nič na náhodu ani v prípade diskov. MH5 700 sú zdobené 21-palcovými Manhart Concave One, hliníkovými diskami v matnom čiernom prevedení, ktoré pekne ladia s lakovaním karosérie. Hoci spoločnosť Manhart Performance už svoju novinku hrdo predstavuje svetu, tento projekt ešte nie je hotový. Aktuálne sa pracuje na úpravách interiéru, ktorý oproti bežnej M5 prinesie ešte viac športových doplnkov. Jeden prvok chýba aj zovňajšku, úpravca uvádza, že už čoskoro pre tento model pribudne v ponuke karbónová kapota s výduchmi.

bmw mh5 manhart 700 performance

bmw mh5 manhart 700 performance

bmw mh5 manhart 700 performance

bmw mh5 manhart 700 performance

bmw mh5 manhart 700 performance

bmw mh5 manhart 700 performance

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


BMW MH5 700 od Manhart Performance:New Manhart MH5 700 - studený štart + akcelerácia:Manhart MH5 700 - video by Shmee150:manhart racing logo

Čo povieš na takto spraveného bavoráka s označením MH5 700 od Manhart Performance? Hlasuj tu:


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Manhart Performance nájdete tu:

MANHART PERFORMANCE


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1321x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt