support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

BMW M5 Hurricane RR Touring od firmy G-Power: prekonanie vlastného rekordu

03.Apr.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Spoločnosť G-Power oslavuje 30 rokov svojej existencie a takéto jubileum je výbornou príležitosťou na oslavu. A samozrejme ako inak než prácou. Tuningová dielňa sa rozhodla prekonať svoj doterajší rekord a postavila opäť najrýchlejšie kombi na svete. Model, ktorý mal premiéru pred tromi rokmi prichádza opäť. Na prvý pohľad sa pritom môže zdať, že BMW M5 Touring v podaní G-Power neponúka až tak veľa noviniek, opak je však pravdou.

Keď sme mali v roku 2010 pred sebou BMW M5 Hurricane (sedan), bolo to pre nás celkom veľké prekvapenie. Úpravca nešetril superlatívmi a svoju prezentáciu okorenil aj o rekord. Jeho výtvor totiž vďaka svojej maximálnej rýchlosti 367,4 km/h predstavoval najrýchlejšiu limuzínu na svete. O dva roky tento svoj rekord prekonal a M5 sedan z rodiny Hurricane dokázala "letieť" až 372,1 km/h. V G-Power sa pri príležitosti svojho jubilea rozhodli, že je čas vylepšiť aj verziu kombi. BMW M5 Hurricane RR Touring od G-Power určuje v tejto triede nový rekord. K tomu aká je jeho maximálka, zrýchlenie a celkový výkon sa o chvíľu dostaneme.

BMW M5 Hurricane RR Touring od G-Power prichádza po troch rokoch s ešte vyšším výkonom


Ak si ešte spomínate na výtvor tejto spoločnosti spred troch rokov, mohlo by sa vám zdať, že sme vytiahli archívne fotografie. Nie je to však tak, nové BMW M5 Hurricane RR Touring má rovnaký vzhľad ako jeho predchodca. Zovňajšku sa teda tentoraz rozhodli nevenovať, o to viac času zostalo úpravcom na vyladenie výkonu.

Pod prednou kapotou modelu BMW M5, teraz už predchádzajúcej generácie, sa nachádza 5-litrový desaťvalec, ktorý prešiel rozsiahlou úpravou prepĺňania, nasávania a miesto tu dostali aj odľahčené hlavy valcov. Prepĺňanie zabezpečuje dvojica kompresorov a nechýba ani nová ECU. Aký je výsledok? BMW M5 Touring má vo svojom vrcholnom naladení výkon až 820 koní a maximálny krútiaci moment 790 Nm! Len pre porovnanie uveďme, že verzia spred troch rokov sa môže pochváliť výkonom 750 koní.

Úpravcovia sa podelili o pomerne podrobné informácie, čo sa týka parametrov. Šprint z 0 na 100 km/h zvládne toto športové kombi za necelé 4,4 sekundy. Hranicu 200 km/h z nuly pokorí už za 9,5 sekundy a ak by ste chceli z pokoja vyštartovať na 300 km/h, stačiť vám na to bude 25,6 sekúnd. Maximálna rýchlosť sa vyšplhala až na 362 km/h! Na takmer dvojtonové kombi sú to úžasné hodnoty. K výkonu ešte dodajme, že ak vaše kroky zamieria do G-Power, nemusíte hneď siahnuť po najvyššom výkonnostnom pakete. Pre umiernenejších je určené vylepšenie s jedným kompresorom ASA, ktoré desaťvalcu dodá výkon 560 koní. Výkon je potom možné nakonfigurovať aj na 600, 620, 640 a 700 koní.

Výkonnostné zmeny logicky vyústili aj do ďalších úprav, ktoré sú na ukočírovanie tak veľkého stáda nevyhnutné. Nové sú 6 a 4-piestikové brzdové strmene, ktoré sa zakusujú do odvetrávaných brzdových kotúčov s priemerom 396 mm vpredu a 380 mm vzadu. Za príplatok ponúka úpravca aj sadu keramických bŕzd. Podvozok dostal do vienka plne nastaviteľnú sadu G-Power G5-RS, ktorá ponúka až deväť možností rôznych úprav. Dodajme ešte, že toto kombi má obuté športové pneumatiky Michelin Pilot Sport s rozmermi 255/35 ZR20 vpredu a 285/30 ZR20 vzadu.

Oproti predchádzajúcej verzii z roku 2011 môžeme pomerne výraznú zmenu badať aj v interiéri. Počítať môžete s mimoriadne kvalitnými materiálmi, navoliť si môžete rôzne kombinácie kože, alcantary a karbónových doplnkov. Toto luxusné čalúnenie môže pokrývať prakticky akúkoľvek časť interiéru, dokonca aj výplň batožinového priestoru. K tomu všetkému vám v G-Power k tomuto modelu ponúknu aj vlastný prepracovaný multimediálny systém s trojicou obrazoviek v zadnej časti. A ak ste majiteľom elektroniky Apple, dokážu vám auto prepojiť s vašim tabletom alebo smartfónom.

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

bmw m5 hurricane rr touring gpower tuning

gpower logo

BMW M5 Hurricane RR Touring od G-power (exteriér a interiér):Čo si myslíte o performance úprave auta BMW M5 Hurricane RR Touring od firmy G-power?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak navštívte našu podstránku:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2477x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt