support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hamann BMW M5 (F10) v nevinnej bielej a brutálnym výkonom logo bmw

Hamann BMW M5 (F10) v nevinnej bielej a brutálnym výkonom

04.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Výrobný model (F10) nesmrteľnej športovej triedy M5 od baworskej automobilky BMW je na svete a hrdo sa pred svetom prezentuje svojou špecifickou osobnosťou. Manažérska „limuzína“ sa stlačením tlačidla Sport zmení na nekompromisnú beštiu a to najmä vďaka svojmu veľkému srdcu – 4,4 litrový osemvalec TwinPower Turbo s výkonom 560 konských síl (412 kW) a 680 Nm. To sú čísla, ktoré nepotrebujú bližší komentár. Aj keď samotné auto váži takmer dve tony, vďaka skvelo naladenému podvozku a dokonalej technike je jeho správanie adekvátne k niektorým dnešným športiakom a tak nielen predbiehanie bude pársekundovou záležitosťou plnou zábavy a úsmevu na perách. K tomu ešte prirátajte nesmierne dynamický a športový dizajn.

Čo je nové, je žiadané – v motoristickom svete to platí pri rôznych tuningových či stylingových projektoch, ktoré sa stretávajú s kladnými ohlasmi. A keďže je toto BMW M5 viac-menej úplnou novinkou, netrvalo dlho a chopili sa jej viaceré tuningové spoločnosti. Tou dnešnou predstavenou je kráľovský Hamann, ktorý sa už viac ako 25 rokov venuje úpravám štvorkolesových vozidiel a ktorý na seba nenechal dlho čakať a pustil sa do prerábky tejto úžasnej limuzíny.

HAMANN BMW M5 (F10)


bmw m5 f10 tuning hamann

To, že je najnovšia M5-ka krásnym dizajnérskym počinom, o tom niet pochýb. No to, čo Hamann s týmto výzorom urobil, je úžasné. Darca v podobe BMW M5 je oblečený v krásnej bielej farbe, na ktoré úpravca aplikoval niekoľko karosárskych dielov – predný spojler s integrovaným LED svietením, ďalej sú to prahové nadstavce, zadný difúzor a dvojica horných spojlerov vyrobených z karbónu.

Karbónové sú taktiež bočné ľadvinky spätné zrkadlá a kľučky dverí. Čo ale poteší oko diváka a fajnšmekra ešte viac, sú rozšírené blatníky, vpredu o 25mm, vzadu o 30mm, čo z auta robí nekompromisnú športovú mašinu, no pritom je to stále luxusný povoz.

bmw m5 f10 tuning hamann

Obutie pre túto nádheru je rovnako dokonalé ako samotná exteriérová úprava. Úpravca pre tento projekt zvolil trojdielne disky z edície Anodized v prevedení leštený límec/matný stred (viď fotogaléria nižšie). Tieto disky sú vyrábané ultraľahkým kovaním a dodávané sú v rozmere od 20 do 24 palcov. Taktiež viaclúčové disky v bronzovom zafarbení. K tomu úpravca skombinoval športový podvozok, resp. set znížených pružín so znížením 30mm a ukážkové dielo je tak dokonané!

K slovu sa dostala tiež performance úprava, nakoľko mať v aute 560 koní to je ako keby ste tam vlastne nemali „nič“ :D Hamann teda pridal kompletný športový výfukový systém a upravený management riadenia auta a dosiahol tak nárast výkonu o 160 koní a 220 Nm, čo je v konečnom dôsledku „len“ 720 konských síl a 900 Nm.

bmw m5 f10 tuning hamann

Rovnako ako celý proces úpravy, aj úprava samotného interiéru je vyšperkovaná takmer k dokonalosti – továrenská koža je nahradená výrazne kvalitnejšou a krajšou, osadené sú hliníkové doplnky ako aj doplnky lakované do farby Piano, spolu s prvkami obtiahnutými Alcantarou.

bmw m5 f10 tuning hamann

bmw m5 f10 tuning hamann

bmw m5 f10 tuning hamann

bmw m5 f10 tuning hamann

bmw m5 f10 tuning hamann

BMW M5 (F10) HAMANN vo fotogalérii:Váš názor na úpravu športového sedanu BMW M5 (F10) v totálnej úprave od nemeckého tunera HAMANN ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5801x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt