support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

BMW M5 G-power Hurricane RR – dvojitý huRRikáááán

15.Feb.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Carlsson, Kleeman či Brabus, to su mená úpravcov, ktorý medzi sebou neustále súperia o titul najrýchlejšieho upraveného sedanu. Firma G-Power z Nemecka za menej než rok od poslednej úpravy Hurricane RS, vytvorila ďalšieho ,,nadupaného“ sedana s názvom BMW E60 M5 Hurricane RR! E60-tka, nemecký sedan pre fajnšmekrov je pre niekoho športový sedan , pre iného komfortný športovec. Na toto autíčko je mnoho úprav, no táto je niečím špeciálna. Čím? To sa dočítate v nasledujúcom článku.

G-Power nie je vo svete performance tuningu žiadnym nováčikom a aj v tomto prípade sa pokúšali pokoriť svetový rekord v rýchlosti. G-Power má za sebou už jednu úpravu tohto modelového radu BMW M5 s označením RS, ktoré sa pýši maximálkou 367,4 km/h. Firma G-Power má za sebou taktiež modely ako X5 M, X6 M a Z4.

Nový výtvor sa tak isto pýši názvom HURRICANE, za čo môže jeho maximálka, tá prekonala jeho predchodcu a vyšvihla sa na 372 km/h ! Nový RR ma o 50 koní viac ako predchodca RS a to rovných 800!. Kvôli testu rýchlosti museli dokonca prezúvať z ,,bežných“ 20 palcových diskov na ,,menšie“ 19-tky. Hurricane RR je v plnej zbroji pokoriť rekord svojho predchodcu. Nové RR spolieha predovšetkým na svoj výkon, ktorý mu zaručia dva kompresory . Áno dva, počujete správne, nove RR disponuje tak ako predchodca, tzv. Bi-kompresorom.

Na dosiahnutie extrémneho výkonu boli pövodné kompresory ASA T1-131 nahradené väčšími ASA T1-316. To má za následok zvýšenie miesta pre preplňovaný vzduch až o 25 %. Objem vzduchu prepravovaným týmito upravenými kompresormi je schopný generovať teoretický výkon viac ako 900 k!!!

bmw m5 hurricane rr gpower tuning

Stlačený vzduch z kompresora je dostatočne chladený pre maximálny výkon. Kryt sania z komplikovanej liatiny v G-Power oranžovej nahradil štandardný vzduchový systém na hornej strane motora, ktorého priamy vstup do motora je zodpovedný za spontánnu reakciu, ktorá dodáva G-Power motoru jeho jedinečnú reakciu a taktiež oveľa väčší krútiaci moment. Lak je v šedej karbónovej a celým autom sa tiahne oranžový G-Power pásik doplnený o modrú.

Vnútorné fungovanie 10-valcového motora zabezpečujú vysoko-výkonne kované piesty značky Mahle s nižšou kompresiou a zvýšenou mechanickou pevnosťou. Štandardné ojnice a piestne čapy nemali za následok zvýšenie sily a preto aj tu boli využité špeciálne diely.

Taktiež bola optimalizovaná mapovacia jednotka elektroniky motora pre zvýšenie výkonu na 800 koní čo je 588kW, ktoré sú k dispozícií medzi 7500 až 8000 ot./min. Motor poskytuje svoj výkonnostný vrchol 800 Nm pri 5000 ot./min.

bmw m5 hurricane rr gpower tuning

G-Power Hurricane RR nielen nastavuje nové výkonnostné rekordy so zrýchlením 4,35 sekundy na 100 km/h, 9,5 sekundy na 200 km /h a 25,8 sekundy na 300 km/h ale sa aj pýši najrýchlejším dvojtonovým sedanom vo svojej triede.

Okrem najvýkonnejšieho motora BMW aký bol vôbec legálne možný BMW M5 disponuje dokonalou aerodynamikou pre ešte lepší výkon. Karoséria je celá pokrytá uhlíkovými vláknami, čo zaručuje ľahkosť a pevnosť tzv. G-Power Highline bodykit. Okrem ľahkosti je body kit navrhnutý tak aby poskytoval významne väčšie prúdenie vzduchu pre chladenie motora. Celý bodykit pozostáva z predného, zadného nárazníka a bočného prahu.

Dve tony hmotnosti a maximálka 372km/h prirodzene vyžadujú extrémne nároky na pneumatiky. Tie sú vybavené špeciálnymi G-Power kovanými diskami s obutím Michelin Pilot Sport s rozmermi 255/35 ZR19 na prednej a 305/30 ZR19 na zadnej náprave, ktoré majú certifikát pre rýchlosti väčšie ako 370 km/h. Pre každodenné používanie G-Power Hurricane RR jazdí na 20-palcových kolesách Silverstone Clubsport s rozmermi 245/35 ZR20 na prednej a 285/30 ZR20 na zadnej náprave.

bmw m5 hurricane rr gpower tuning

Hurricane RR ma vysokovýkonný brzdový systém, ktorý dokonale krotí jeho obrovskú silu. Podvozok má od predchodcu G-Power RS a to Bilstein Coilover, ktorý je výškovo nastaviteľný až v 9-tich nastaveniach (!!!).

V interiéri vozidla dominuje tachometer, ktorý je ciachovaný až do rýchlosti 400 km/h. Palubná doska, stredová konzola a tapacír dverí je potiahnutý čistým uhlíkovým vláknom tzv. karbónom. Dobré držanie tohto tátoša na ceste zabezpečí ergonomicky tvarovaný kožou potiahnutý G-Power športový volant.

G-Power Hurricane RR je možné objednať ako kompletné auto či už sedan alebo model combi. Táto technológia je dostupná pre všetky aktuálne modely M5 a M6. G-Power SK III bi-kompresor konverzia zo 750koňoveho motora je dostupná ,,iba” za 56 000€ (netto).

Mýslíme si, že ďalšie úpravy G-Power by mali mať ambície pokoriť hranicu 400km/h. Alebo?

bmw m5 hurricane rr gpower tuning

bmw m5 hurricane rr gpower tuning

bmw m5 hurricane rr gpower tuning

bmw m5 hurricane rr gpower tuning

G-Power Hurricane RR BMW M5 800 HP:Test výkonu v hustej premávke niekde na nemeckej diaľnici - dosiahnutá rýchlosť 296km/h:Čo si myslíte o performance úprave auta BMW M5 ´Hurricane RR´ od firmy G-power?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Cyprian
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11243x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt