support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

BMW poctilo šampióna DTM vytvorením limitovanej edície M4 Coupé

01.Nov.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Automobilka BMW predstavila koncom októbra limitovanú edíciu svojho vozidla BMW M4 Coupé na počesť tímového pretekára Marca Wittmanna, ktorý sa na tomto vozidle stal šampiónom nemeckého automobilového seriálu DTM.

Nové prevedenie štandardného vozidla je teraz k dispozícii iba v bielej farbe Alpine White, pričom stredom vozidla (od zadného kufra cez strechu až po prednú kapotu) prechádza čierny pruh ďalej dekorovaný siedmymi čiarami v dúhových farbách. Strany vozidla nesú jazdcove číslo 23 a takisto aj nápis: "WIT, DTM Champion 2014." Celé vozidlo je navyše postavené na 19-palcových zliatinových kolesách a bude ho vyrobených iba symbolických 23 kusov.

Limitovaná edícia "em" štvorky


Hŕstka vozidiel novej limitovanej edície bude vyrobená v individuálnej dielni automobilky v meste Garching (pri Mníchove). Za bielou farbou Alpine White stojí identická farba samotného pretekárskeho vozidla Wittmanna prezývaného Ice Watch. Matná čierna povrchová úprava na obidvoch kufroch a streche takisto kopíruje dizajn jazdcovho vozidla, rovnako ako aj dúhové pruhy. Novinkou na prednej strane novej M4 je maska chladiča po obvode zvýraznená oranžovou farbou. Vozidlo je navyše ešte vylepšené o karbónovú kapotu s prieduchmi, karbónové bočné zrkadlá, zadné krídlo a predný nárazník, takisto karbónový. Na palubnej doske sa ako čerešnička na torte nachádza jazdcov podpis.

Technické špecifikácie:
• Motor: šesťvalec M TwinPower Turbo s výkonom 317 kW/431 k
• 0 – 100 km/h: 4.1 s
• Kombinovaná spotreba paliva: 8.8 l/100 km
• Emisie CO2: 204 g/km

Pozdáva sa Vám takýto kúsok? Záujemcovia o vozidlo Wittmannovej špeciálnej edície sa budú musieť poponáhľať, pretože BMW plánuje vyrobiť iba 23 kusov. Čo ale zatiaľ ostáva nejasné je jeho cena. Len pre porovnanie, limitovaná edícia M3 z roku 2012 začínala na cene €99,000!!

Nemecká sila pod kapotou ale aj za volantom


Po predstavení vozidla stojí za zmienku si pripomenúť zásluhy pocteného jazdca. 24-ročný Marco Wittmann (pôvodom z Nemecka) sa po prvýkrát predstavil v seriály DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) iba minulý rok. S predošlými skúsenosťami ako DTM testér a účastník nižších pretekov európskej Formule skončil Marco svoju debutovú sezónu na ôsmom mieste. Stávkové kancelárie teda príliš nepredpokladali, že by sa mladý Nemec mohol budúcu sezónu stať čiernym koňom.

Tento rok sa však jazdec tímu BMW Team RMG predstavil v oveľa lepšom svetle - zvíťazil už na prvých pretekoch sezóny v Hockenheime a na poslednej udalosti sezóny na rovnakom okruhu sa s veľkým bodovým náskokom zaslúžil o celkové víťazstvo. Tím BMW bol s Wittmannovým výkonom natoľko spokojný, že mu bez váhanie predĺžil zmluvu aj na ďalší rok.

Ďalším prekvapením pre Wittmanna bola okrem nového vozidla aj možnosť zajazdiť si na vozidle Formule 1. BMW sa vďaka partnerským vzťahom s Red Bullom podarilo zariadiť testovaciu jazdu vozidla tímu Toro Rosso a splniť tak pretekárovi svoj sen. Marco má teraz pol roka na to, aby si užil nové vozidlo, jazdu na monoposte F1 a pripravil na ďalšiu sezónu. Nech sa mu v nej darí aspoň tak isto ako tento rok.

bmw m4 cupe dtm champion wittmann

bmw m4 cupe dtm champion wittmann

bmw m4 cupe dtm champion wittmann

bmw m4 cupe dtm champion wittmann

bmw m4 cupe dtm champion wittmann

bmw m4 cupe dtm champion wittmann

Ako by ste zhodnotili špeciálnu edíciu DTM champion BMW M4 Coupé v rukopise od Wittmanna?Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3752x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt