support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw %title% logo bmw

BMW M3 Pick-up 001– najrýchlejší pickup na svete s výkonom 420k

10.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Byť iný je dôležité. Mať niečo, čo nikto iný nemá je vzrušujúce. Čo sa však dá povedať o situácii, v ktorej niekto vlastí najrýchlejší pickup na svete? A aby toho nebolo málo, je odvodený od ikony nemeckého motoršportu – od BMW M3. Nemecká divízia BMW M GmbH sa rozhodla urobiť si trochu voľna a zabaviť sa naozaj nevídanou formou – vytvoriť niečo, čo tu ešte nebolo. A tak slovo dalo slovo, majstri vzali do rúk ručné brúsky, rôzne náradie, a začala sa prestavba. Výsledkom je unikát menom BMW M3 Pickup, ktorý mal oficiálne predstavenie prvého apríla tohto roku. Nie, to nie je náhoda :-).

Stačí čo i len spomenúť označenie M3 a každému je okamžite jasné, ktorým smerom sa debata bude uberať. Vrchol nemeckého motoršportu, vrchol baworského inžinierstva, to je BMW M3. Kultový športiak, ktorý každou generáciou prináša nové a nové prvky, ktoré ho robia ešte dokonalejším. No sú veci, ktoré sa aj počas tak dlhého života tejto beštie nemenia – surový výkon a agresívne vystupovanie. To je BMW M3.

Každá generácia BMW M3 je v istých aspektoch rôzna, líši sa použitými technológiami, materiálmi a samozrejme spracovaním, no myšlienka ostáva rovnaká – auto na každý deň s výkonom pretekárských špeciálov. Predná kapota BMW M3 hostí vysokootáčkový motor V8 s objemom 4 litre, ktorý produkuje čistokrvných 420 koní (309 kW) a 400 Nm. Na to, aby človek pochopil filozofiu BMW M3, potrebuje aspoň jednu ostrú jazdu. Avšak pozor, M3 je životu nebezpečná.

BMW M3 PICKUP


Už prvý pohľad na toto auto prinúti človeka povedať si: „Čo to sakra je?“. Áno, vidíte dobre – tak žiadané a toľko ospevované BMW M3 vo verzii pickup. Tak si to zhrňme – M3 vo verzii Cabrio už máme, verziu Coupé taktiež a nezabudneme ani na model Sedan. Toto slávne trio teda uzatvára verzia Pickup, výmysel nemeckých inžinierov divízie BMW M GmbH.

Oficiálne sa teda jedná o najrýchlejší pickup na svete odvodený od najnovšej verzie M3, ktorý prešiel niekoľkými viditeľnými zmenami. Zadná časť auta zmizla, pričom na jej mieste vznikla ložná plocha obložená lešteným hliníkom vo vzore slzičiek. Podľa oficiálnych správ sa na ložnú plochu s nosnosťou 450 kg vojde 20 štandardných golfových vakov, no chuti viesť hocičo iné sa medze nekladú. Veď prečo aj – pickup so silou 420 koní a 400 Nm s pohonom na zadné kolesá dokáže odviezť naozaj množstvo rôznych vecí. Celá karoséria je vďaka tejto úprave ľahšia o 50 kg, pričom ďalších 20 kg váži odnímateľná targa strecha.

Tento naozaj zaujímavý pickup sa od sériovej ´emtrojky´ (čo sa týka interiéru) veľmi nelíši. Vnútri auta nájdeme športové sedačky, karbónové doplnky a navyše plaketu so sériovým číslom 001, ktoré informuje o počte vyrobených kusov. Bohužiaľ, toto číslo ostane stále vo forme čísla 1, pretože tento pickup bol len formou prvoaprílového žartu. Je síce reálne vyrobený, plne pojazdný, no s výrobou sa neplánuje.

bmw pickup m3

bmw pickup m3

bmw pickup m3

bmw pickup m3

bmw pickup m3

BMW M3 Pick-Up 001 vo fotogalérii:


Ako sa vám pozdáva úprava BMW M3 v šýle pick-up ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16186x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt