support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW M3 E36 Turbo - zvýšenie výkonu a športová úprava od TR-Carstyling logo bmw

BMW M3 E36 Turbo - zvýšenie výkonu a športová úprava od TR-Carstyling

19.Aug.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Objektom našej dnešnej prehliadky bude najnovší výtvor nemeckej spoločnosti TR-Carstyling, ktorá sa špecializuje predovšetkým na úpravy prepĺňania. Najnovšie svoju pozornosť obrátili na auto jedného člena tímu. BMW M3 s generačným označením E36 sa hrdí rokom výroby 1993 a od roku 2012 ju vlastní úpravca z TR-Carstyling. Úpravy tohto ostrého bavora teda nemohli prebiehať nikde inde, než v ich dielni.

Začiatkom tohto roka vznikol TR-Car Drag Team a spolu s ním potrebovali chlapci z TR-Carstyling nejaké poriadne auto na túto disciplínu. Šprint na štvrťmíle sa pre nich stal novým koníčkom, v ktorom sa chceli realizovať. Práve BMW M3 sa im na tieto účely zdala byť najlepšia, no ešte predtým si tento model vyžadoval viaceré úpravy. Oveľa viac ako vzhľad je teda dôležité to, čo táto "eM trojka" ukrýva vo svojich útrobách. Najviac zmien sa teda udialo pod prednou kapotou a tak pohľadom zamierme najprv sem.

Z BMW M3 E36 sa pod rukami majstov z TR-Carstyling stal šprintér


Pod kapotou sa nachádza dobre známy radový šesťvalec s objemom 3.0 l. Ambície jeho úpravcov boli pomerne vysoké a tomu zodpovedá aj výkon, aký sa z tohto agregátu podarilo vydolovať. Hovoriť môžeme konkrétne o výkone presahujúcom hranicu 700 koní. Na takýto výkonnostný nárast bolo potrebné kompletne prepracovať viacero častí pohonnej jednotky. Jednou z hlavných úprav bola implementácia turba Comp CT4-6065BR-OL, blow off ventilu a novej wastegate od Tial. Nechýbajú posilnené zliatinové piesty Wiseco, nová hlava valcov a ďalšie posilnené pohyblivé časti.

Kompletným prepracovaním prešlo aj nasávanie, tu musíme vyzdvihnúť predovšetkým originalitu jednotlivých dielov, viacero z nich je totiž vyrobených presne na mieru. Uvedené úpravy si vyžiadali aj zefektívnenie chladiacej sústavy a distribúcie paliva, pribudlo tiež výkonné palivové čerpadlo Bosch 044 a regulátor tlaku paliva. K uvedeným zmenám bola samozrejme prispôsobená aj výfuková sústava, ktorá bola upravená na mieru. S motorom spolupracuje nastaviteľná riadiaca jednotka Trikjet plus. Excelovaniu v drag racingu má dopomôcť aj nová spojka Sachs. Aby bolo možné stádo koní poriadne skrotiť, úpravcovia stavili na perforované brzdové kotúče Zimmerman, ktorých sa pri brzdení dotýkajú platničky Ferodo DS Performance. Čo sa týka podvozkovej časti, tu sa majstri z TR-Carstyling spoliehajú na športovú sadu H&R.

Z vonkajších úprav sa určite oplatí spomenúť inštaláciu predných xenónových svetlometov zadných združených svetiel s tmavou optikou. Efekt dotvárajú aj 17-palcové zliatinové disky RH Cup, do ktorých sú obuté pneumatiky Toyo s rozmermi 215/40 vpredu a 245/35 vzadu. V TR-Carstyling sa postarali aj o úpravu prednej kapoty, tej pridali karbónovú fóliu a dodatočný otvor nasávania. Pomerne dosť úprav zažil aj interiér, kde pribudli škrupinové sedadlá s čalúnením pochádzajúcim z BMW M3 CSL (E46) , karbónové dekoratívne prvky a nevyhnutná bezpečnostná výbava. Za pozornosť určite stojí aj palubný systém Zeitronix ZT-2 s LCD displejom, ktorý posádku informuje o všetkých dôležitých parametroch. Pri pohľade dovnútra oku lahodí aj nové čalúnenie čiernou kožou s ozdobným obšitím.

Uvedené BMW M3 je skvelým príkladom ako s nadšením tímu vznikne šprintér s mimoriadne dobrými vyhliadkami...

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

bmw m3 e36 zvysenie vykonu 700 koni tr carstyling

logo tr carstyling

Aký je váš názor na celkové výkonnostné úpravy pre BMW M3 E36 od TR-Carstyling ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3598x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt