support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

bmw logo BMW M3 CSL (E46) Reil Performance – zvýšenie výkonu pre športové kupé od MR Car Design bmw logo

BMW M3 CSL (E46) Reil Performance – zvýšenie výkonu pre športové kupé od MR Car Design

05.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Bolo ich vyrobených len 1 383 kusov, no napriek tomu sa tento model zapíše hrubým písmom do kroniky automobilových legiend. Reč bude o BMW M3 CSL generácie E46 v špičkovej úprave od nemeckej firmy MR Car Design, ktorá toto auto predstavila v rámci produktovej línie Reil Performance. Ľahké BMW M3 CSL E46 zaujme aj po ôsmich rokoch od ukončenia svojej výroby. A tých pár rokov navyše mu len pristane.

Odľahčené športové kupé s pohonom zadných kolies už na prvé počutie sľubuje kopec zábavy. Áut tohto typu je však bohužiaľ stále menej a menej. Aj v tomto segmente sa totiž autá zväčšujú a pribúda im množstvo elektroniky, ktoré sa snažia racionálne utlmiť šoférske vášne a rovnako tak aj dvíhajú hmotnosť. Nájsť teda ľahučké športové kupé, ktoré vás nechá poriadne sa vyblázniť, už nemusí byť také jednoduché. Nebolo to pritom tak dávno, čo sa vyrábalo BMW M3 CSL, ktoré mohlo do bodky splniť priania aj najnáročnejším šoférom. V MR Car Design sa navyše rozhodli dostať tento model ešte viac do formy a ukázať, že ani osemročnému autu oproti dnešnej konkurencii nič nechýba.

BMW M3 CSL od MR Car Design má tmavomodrú wrap fóliu


Výkonnostným úpravám predchádzalo jemné doladenie zovňajšku. Väčšina tvarov zostala samozrejme zachovaná, BMW M3 CSL dostalo niekoľko prvkov, ktoré ho približujú k profesionálnym pretekárskym autám. Pôvodne sa BMW M3 CSL v tmavomodrom laku vôbec nevyrábalo, v MR Car Design sa karosérii ale rozhodli dopriať wrap fólie od CFC-styling. Táto M3-ka však nezmenila iba svoj kabát, predný nárazník zdobí karbónovélízatko“ a upravená je tiež kapota vo farebnom prevedení trikolóry z loga divízie M. Aj pri pohľade spredu si určite všimnete výrazný zadný spojler, s viacerými možnosťami konfigurácie. Pre zaujímavosť dodajme, že zadné krídlo pochádza z Porsche GT3. Pre celkové odľahčenie karosérie neboli použité iba karbónové prvky, ale zadné a bočné okná sú vyhotovené z plexiskla.

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

BMW M3 CSL (E46) - zvýšenie výkonu a zníženie hmotnosti od MR Car Design


Ako sme už vyššie naznačili, v MR Car Design sa venovali aj úprave pohonnej jednotky, ktorej výsledkom je solídne zvýšenie výkonu. Sériový 3.2-litrový šesťvalec sa vedel postarať o maximálny výkon 265 kW/360 koní, po úpravách riadiacej jednotky a osadení výfukového systému vlastnej výroby sa hodnota maximálneho výkonu vyšplhala na 288 kW/391 koní. Zmeny sú však badateľné aj inde, ako len pod kapotou. Brzdový systém s prepracovaným chladením a špičkovými šesťpiestikovými strmeňmi si toto BMW M3 CSL tiež prepožičalo od Porsche GT3. Podvozkové diely zabezpečila firma Bilstein a H&R, pomyseľnou bodkou za vizuálnymi úpravami sú športové disky BBS, ktoré majú obuté pneumatiky Yokohama. V nemeckej tuningovej dielni nezabudli ani na interiér, odkiaľ vyhodili zopár zbytočností za účelom zníženia hmotnosti, naopak, ako každý správny športiak, aj BMW M3 CSL dostalo od úpravcov bezpečnostnú klietku.

Kúra v dielni nemeckej firmy MR Car Design tomuto modelu jednoznačne prospela. Neupravené BMW M3 CSL sa môže pochváliť hmotnosťou 1 385 kg, po modifikáciách však má už iba 1 260 kg a to je vzhľadom k výkonu naozaj pôsobivá hodnota...

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

bmw m3 csl e46 gt sport touring reil performance športové kupé tuning mr car design

BMW M3 CSL (E46) Reil Performance v úprave od MR CAR DESIGN:MR Car Design


Nemecká firma MR Car Design sa už viac než 10 rokov venuje tuningu automobilov. Pochváliť sa môžu viacerými produktovými líniami, ako napríklad aj Reil Performance. Táto spoločnosť si dáva veľmi záležať aj na spolupráci s poprednými firmami zaoberajúcimi sa výrobou tuningových dielov a tak do áut montujú len to najlepšie. MR Car Design tvoria viaceré tímy, ktoré sa špecializujú napríklad na prerábky profesionálnych športových vozidiel, alebo tuning veteránov. Záber tejto firmy z nemeckého Erftstadtu je mimoriadne široký a za sebou majú stovky špičkovo upravených vozidiel.

Ako sa Vám pozdáva odľahčené športové kupé BMW M3 CSL (E46) s vyšším výkonom od MR Car Design ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MR Car Design, tak navštívte našu podstránku:

MR CAR DESIGN tuning


Viac informácií o značke BMW nájdete na našej podstránke:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10594x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt