support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW M3 E92 – MH3 Biturbo V8 RS Clubsport od Manhart Racing logo bmw

BMW M3 E92 – MH3 Biturbo V8 RS Clubsport od Manhart Racing

17.Feb.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kvalitná tuningová firma sa nebojí veľkých výziev ani za cenu kompletnej prerábky najnovších modelov automobilov. Nemecký tuningový špecialista z mesta Geilenkirchen Manhart Racing špecializujúci sa na vozidlá bavorskej automobilky BMW nedávno pred svet vystúpil so svojim najnovším projektom s označením MH3 Biturbo V8 RS Clubsport. A môžete vziať jed na to, že sa jedná o skutočnú lahôdku z kategórie „brutality“.

Základom tohto projektu je zatiaľ posledná verzia nadupaného BMW M3 E92, ktoré sa pod rukami inžinierov z Manhart Racing zmenilo na niečo naozaj krvilačné. Prečo? Čítajte ďalej … Nová M3-ka má pod kapotou dostatočne silný motor na to, aby očarila kohokoľvek, no úpravca si povedal, že to chce niečo ešte divokejšie.

MH3 BITURBO V8 RS CLUBSPORT – VÝKONNÉ COUPÉ OD MANHART RACING


Preto pod prednú kapotu putoval nadupaný motor V8 4,4 Biturbo z verzie X6M so základným výkonom 558 konských síl (408 kW). Je viac než jasné, že jeho sériové proporcie neostali nedotknuté a motor má preto väčšie turbodúchadlá, väčší medzichladič stlačeného vzduchu, kompletný titánový výfukový systém s priemerom 80mm, ako aj zosilnené piesty a ojnice. Úprave sa nevyhol ani palivový a sací systém auta. Posledným krokom bolo preprogramovanie riadiacej jednotky a jej nastavenie na novú upravenú pohonnú jednotku. Výsledkom je neuveriteľných 750 konských síl (551 kW) a 910 Nm prenášaných len na zadné kolesá so samosvorným diferákom z verzie M5 E60 a to prostredníctvom šesťstupňového automatu M Sport taktiež z modelu X6M! Takáto brutálna porcia výkonu stačí autu na zrýchlenie na stovku za necelých 3,2 sekundy, pričom samotné auto váži len 1590 kg! A to už naozaj nie je len tak obyčajná M3-ka!

bmw m3 e92 mh3 biturbo v8 rs clubsport tuning manhart racing

Vzhľadom na takýto performance zásah bolo nutné upraviť a prispôsobiť aj zvyšok vozidla. Na zastavenie takejto masy výkonu slúži brzdový systém MOV'iT zložený z predných perforovaných kotúčov 396x34 a šesťpiestikových strmeňov a zadných kotúčov 380x32 so štvorpiestikovými strmeňmi. Taktiež pôvodný podvozok putoval preč a nahradil ho športový podvozok z dielne Manhart Racing. Aby mala úprava takéhoto kalibru význam, úpravca musí myslieť aj na redukciu celkovej hmotnosti výsledného projektu. Obutie bolo preto zvolené v podobe ultraľahkých kovaných jednodielnych diskov Manhart Black Edition, ktorých rozmery sa podľa náprav líšia. Vpredu sú osadené disky s rozmermi 9x20 palcov, vzadu s rozmermi až 12x20 palcov.

KARBÓN - BODYKIT, STRECHA A DOPLNKY; ALCANTARI A KOŽA - INTERIÉR


bmw m3 e92 mh3 biturbo v8 rs clubsport tuning manhart racing

Toto auto nielenže jazdí nekompromisne, ale taktiež vyzerá nekompromisne a to najmä vďaka chuti úpravcu. Popri vymýšľaní a ladení celkového dizajnu auta, ktorý navyše pomáha zlepšovať aj jeho performance vystupovanie, úpravca stále myslel na čo najefektívnejšiu redukciu hmotnosti. Preto je kompletný bodykit tohto špeciálu vytvorený z karbónu. Konkrétne sa jedná o predný mohutný podspojler, prednú kapotu s dodatočnými otvormi, kryty zrkadiel, všetky štyri lemy blatníkov, prahové nástavce, zadnú kapotu s výraznou odtrhovou hranou a mohutným športovým krídlom a zadný difúzor. Strecha je pritom od výroby karbónová. Zoznam je pomerne rozsiahly a vzhľadom na to, že auto na sebe nesie výrazný oranžový lak, tmavé karbónové doplnky spolu s tmavými diskami vytvárajú úžasne sexy kombináciu!

bmw m3 e92 mh3 biturbo v8 rs clubsport tuning manhart racing

Rovnako sexy je to aj v interiéri vozidla, kde ako prvá zaujme športová ochranná klietka v krikľavom oranžovom laku od firmy Wiechers. Následne do auta putovali škrupinové sedačky spevnene karbónom, ako aj interiérový karbónový set v podobe rôznych obkladov interiéru. Efekt je dotvorený použitím kože a alcantari na sedačkách, predných dverách a zadnom kufri. Interiér vozidla sa tiež teší z nového volantu BMW Motorsport potiahnutého alcantarou, ako aj centrálneho konzolového systému s displejom na sledovanie preťaženia, tlaku prepĺňania atď. Toto auto je skutočná brutalita vo svete motoršportu!

bmw m3 e92 mh3 biturbo v8 rs clubsport tuning manhart racing

bmw m3 e92 mh3 biturbo v8 rs clubsport tuning manhart racing

bmw m3 e92 mh3 biturbo v8 rs clubsport tuning manhart racing

manhart racing logo

Wallpaper "BMW MH3 V8 RS Biturbo Manhart Racing" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči úprava BMW M3 E92 s označením MH3 Biturbo V8 RS Clubsport od Manhart Racing ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Manhart Racing nájdete tu:

MANHART RACING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6891x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt