support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw logo bmw

BMW M2 Coupé: malé športové kupé so šesťvalcom a poriadnym výkonom

21.Nov.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

BMW konečne predstavilo nástupcu modelu 1M Coupé, o ktorom sa už dlho špekulovalo. Ponesie označenie M2 Coupé a nadviaže na vyše 40-ročnú históriu malých športových kupé bavorskej automobilky. Očakávať samozrejme môžeme špičkovú techniku a dizajn zodpovedajúci aktuálnemu štýlu značky. Hneď na úvod nás veľmi potešila informácia, že BMW M2 Coupé pod svojou prednou kapotou skrýva výkonný šesťvalec. Nie je to však jeho jediný tromf.

Automobilka BMW začala klásť väčší dôraz na výrobu hybridov a praktickejšie zameraných vozidiel. Neznamená to však, že by sa zároveň nevenovala aj športovým verziám svojich modelov. Hoci sme museli pomerne dlho čakať, nakoniec sme sa nástupcu modelu 1M Coupé dočkali a rozhodne nemožno hovoriť o sklamaní. V súvislosti s downsizingom sa dokonca špekulovalo, či BMW M2 Coupé vôbec dostane šesťvalec, alebo sa budeme musieť uspokojiť so štvorvalcom.

Napokon, k takejto zmene nedošlo. BMW M2 Coupé chce zaujať svojou technickou prepracovanosťou, dynamickým dizajnom a agilitou, ostatne, má na to všetky predpoklady. Ak hľadáte malé mrštné kupé s náhonom na zadné kolesá a športovým podvozkom, BMW M2 Coupé bude určite horúcim kandidátom. Ešte predtým než sa pozrieme, čo všetko prináša BMW M2 Coupé dodajme, že automobilka zdôraznila osobitú filozofiu tohto modelu, ktorá nadväzuje na také modely ako BMW 2002 turbo, či BMW M3 E30. A na to, či ide o ich adekvátneho nástupcu, sa ideme pozrieť.

BMW M2 Coupé zaujme svojim dizajnom


Ak sa vám súčasná línia modelov BMW po dizajnovej stránke páči, tak novému BMW M2 Coupé nebudete mať prakticky čo vytýkať. Novinka hrdo zapadá do aktuálne nastolenej dizajnovej línie, ponúka kombináciu ostrých tvarov s jemnými zaobleniami a nechýba dravo pôsobiaca predná časť s typickým tvarovaním svetlometov. Samozrejme, svoju príslušnosť k rodine športových modelov BMW M nijako nezakrýva, dizajn tohto kompaktného kupé dopĺňa kompletný športový bodykit divízie M a nechýba ani patričné označenie na prednej maske, bočných "žiabrach" a veku batožinového priestoru.

bmw m2 coupe 2016

Štandardne je BMW M2 Coupé dodávané s 19-palcovými zliatinovými diskami s typickým zdvojením lúčov a zadnú časť navyše zdobí štvorica chrómových koncoviek upravenej výfukovej sústavy. Po dizajnovej stránke BMW M2 Coupé celkom jednoznačne prezrádza športové ambície a v ostatných partiách tohto vozidla to nie je inak.

BMW M2 Coupé - motor, výkon a hmotnosť


Zrejme najzaujímavejšou časťou nového BMW M2 Coupé je jeho pohonné ústrojenstvo. Ako sme už spomenuli v úvode, pod prednou kapotou sa ukrýva 3.0-litrový radový šesťvalec prepĺňaný dvojkomorovým turbodúchadlom TwinScroll. Motor sa dokáže postarať o maximálny výkon 370 koní pri 6 500 ot./min. a počítať môžete s maximálnym krútiacim momentom 465 Nm. Popri výkone nemôže chýbať ani údaj o hmotnosti, ktorá predstavuje 1 564 kg. Motor okrem iného disponuje funkciou overboost, vďaka ktorej sa krátkodobo dokáže krútiaci moment vyšplhať až na 500 Nm. Oproti BMW 1M Coupé ide teda o jednoznačný posun vpred.

bmw m2 coupe 2016

Popri výkonnostných údajoch o motore nesmieme zabudnúť ani na zrýchlenie a maximálnu rýchlosť. Za oba parametre sa BMW M2 Coupé pochopiteľne vôbec nemusí hanbiť. V prípade zrýchlenia z 0 na 100 km/h môžeme hovoriť o 4,5 sekundách, pričom ak si objednáte verziu s dvojspojkovou prevodovkou DCT, zrýchlenie bude ešte o dve desatiny sekundy lepšie. Dodajme, že štandardne je maximálna rýchlosť BMW M2 Coupé limitovaná na 250 km/h, za príplatok si ale môžete nechať tento limit posunúť na 270 km/h. Hoci to pri vozidlách tohto typu nie je zďaleka najdôležitejším parametrom, výrobca sa pochválil, že kombinovaná spotreba BMW M2 Coupé je iba 7,9 l/100 km, pravdaže ale iba v laboratórnych podmienkach.

bmw m2 coupe 2016

Ak sa rozhodnete pre BMW M2 Coupé, máte možnosť vybrať si ho buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou DCT. Samozrejmosťou je celý rad ďalších technológií, ktoré výrazne zlepšujú dynamiku jazdy a pocit z nej. Prítomný je tu Active M diferenciál, ktorý je prísľubom lepšej trakcie a špecifických jazdných vlastností, ktoré vám zaručene vyčarujú úsmev na tvári. Nechýba Dynamic Stability Control System a M Dynamic Mode (MDM), ktorý vám umožní napríklad prejazd zákrut jemným šmykom. Primárne je tento režim určený samozrejme na jazdu po okruhoch.

bmw m2 coupe 2016

BMW M2 Coupé zaujme vo vnútri aj elektronikou
Teraz sa už presuňme do interiéru, kde na nás okrem športových doplnkov čaká aj pekná nálož elektroniky, ktorá vám pomôže so zaznamenávaním jazdných výkonov. Čo sa týka dizajnu interiéru, ten zodpovedá nárokom, ktoré by ste na malé kupé s označením M vôbec mohli mať. Nechýba ozdobné obšitie jednotlivých prvkov, čalúnenie z alcantary, trojramenný športový volant a ani dekoratívne obklady z uhlíkových vlákien.

bmw m2 coupe 2016

Čo je ale ešte zaujímavejšie, je technologická výbava BMW ConnectedDrive, ktorá vám umožní vybrať si z viacerých jazdných asistentov. Popri tom však ponúka aj rozšírené možnosti konektivity. Rozumieť si bude napríklad s kamerami GoPro a ich aplikáciou, čo vám umožní napríklad ukladať časy jednotlivých kôl. Nechýba ani aplikácia M Laptimer, ktorá sa zároveň zvládne postarať o analýzu vášho štýlu jazdy. Všetko navyše môžete zdieľať prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych sietí. Fanúšikovia moderných komunikačných prostriedkov si tak v BMW M2 Coupé jednoznačne prídu na svoje.

bmw m2 coupe 2016

Bavorská automobilka už v továrni v Lipsku zahájila výrobu BMW M2 Coupé. Dodajme, že v tejto istej fabrike sa vyrába aj jeho priamy súrodenec, BMW radu 2. Prvé exempláre tohto športového kupé by sa mali dostať k zákazníkom na jar budúceho roka.

bmw m2 coupe 2016

bmw m2 coupe 2016

bmw m2 coupe 2016

bmw m2 coupe 2016

bmw m2 coupe 2016

bmw m2 coupe 2016

bmw m2 coupe 2016

bmw m2 coupe 2016

BMW M2 Coupé 2016:Čo si myslíte o novom BMW M2 Coupe?Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1542x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt