support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW M1 Coupé Manhart MH1 Biturbo - veľká nálož v malom balíku logo bmw

BMW M1 Coupé Manhart MH1 Biturbo - veľká nálož v malom balíku

18.Nov.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca Manhart Racing sa už roky venuje výkonnostným a vizuálnym úpravám a orientuje sa predovšetkým na domácu – nemeckú scénu. Inak tomu nie je ani v tomto prípade, keď do portfólia svojich produktov zaradil BMW M1 Coupé pod názvom Manhart MH1 Biturbo. Športovú divíziu M od BMW snáď nemusíme nikomu predstavovať, nemeckej tuningovej ikone Gunterovi Manhartovi učarovala natoľko, že sa tieto „eM-ká“ rozhodol postupne upravovať a dávať im ešte viac, než výrobca. V bežnom prevedení ponúka BMW M1 Coupé aj vďaka dvojitému preplňovaniu výkon 340 koní, čo je vzhľadom k hmotnosti a celkovým rozmerom vozidla skutočne dosť. Ponímanie výkonu je však veľmi relatívne a po čase už vyššie spomínaný výkon nemusí každému stačiť. Práve pre tých je tu Manhart MH1 Biturbo, resp. kit, ktorý z vašej BMW „jednotky“ spraví ešte väčšiu beštiu.

Manhart MH1: poriadna nálož pre BMW M1 Coupé


Úpravy boli v tomto prípade zamerané skôr na funkčnosť, dokúpiť si samozrejme môžete niekoľko stylingových doplnkov, no hlavná podstata tohto počinu je niekde úplne inde, a to pod kapotou. Keď už sme ale načali tému vzhľadu, vedzte, že dokúpiť si môžete ručne vyrábaný predný nárazník s karbónovou vrstvou, ktorý sa až natoľko od nárazníka verzie M neodlišuje.

K dispozícii sú tiež karbónové kryty na vonkajšie spätné zrkadlá, či výraznejší zadný difúzor z toho istého materiálu. V tuningovej firme neopomenuli ani kolesá, ktoré pochádzajú z ich dielne a nesú názov Concave One. Vybrať si samozrejme budete môcť aj z iných, avšak práve tieto odporúča výrobca najviac. Nechajme však už vzhľad bokom a poďme sa pozrieť na to, aké svaly tomuto drobcovi narástli po kúre v Manhart Racing.

BMW MH1 Manhart Racing ponúkne až 415 koní


bmw mh1 biturbo manhart racing

Pod kapotou zostal sériový trojlitrový šesťvalec s dvojitým preplňovaním, ktorému bola preprogramovaná elektronická riadiaca jednotka a mierne upravené turbodúchadlá – výsledný výkon je slušných 415 koní, vďaka ktorému môžeme tohto drobca pokojne porovnať aj s o triedu vyššími modelmi. Výsledkom týchto úprav je zrýchlenie z nuly na 100 km/h na hranici 4 sekúnd. Maximálna rýchlosť je v tomto prípade elektronicky obmedzená na 250 km/h, koľko však dosiahne po odblokovaní už úpravca neuviedol, odhadujeme však približne o 15-20 km/h vyššiu reálnu maximálnu rýchlosť.

Výkonu dopomohla aj nová výfuková sústava vyrobená na mieru, ktorá pozostáva z odvodového potrubia, klapiek a tlmičov, ktoré dodávajú tomuto autu sýtu zvukovú kulisu. Určité zlepšenie jazdných vlastností sľubujú upravené pružiny a tuhšie tlmiče, ktoré vám dodajú pocit, akoby ste sedeli v profesionálnom pretekárskom aute. Pre ďalšie úpravy je treba zájsť do interiéru, za profesionálne športové škrupinové sedadlá čalúnené jemnou alcantarou si úpravca vypýta cez 2 500 €, za príplatok je tu aj úprava palubnej dosky, opäť, v karbónovom štýle.

bmw mh1 biturbo manhart racing

Manhart MH1: ceny úprav


Zoznam úprav Manhartu MH1 Biturbo síce nie je práve siahodlhý, potenciálne však záujemcov priláka možnosť vyskladať si úpravy na mieru. Ak vás zaujal len vzhľad za 7 499 €, môžete mať svoju eM-jednotku upravenú tak, ako to vidíte na fotografiách. Ak naopak túžite po vyššom výkone, dáte približne 7 700 € za úpravy motora a osadenie novej výfukovej sústavy. Vzhľad vášho auta pritom môže zostať úplne nedotknutý. Ak by ste sa rozhodli pre úplne všetky úpravy, v Manhart Racing si od vás vypýtajú viac než 16 000 €.

bmw mh1 biturbo manhart racing

bmw mh1 biturbo manhart racing

bmw mh1 biturbo manhart racing

bmw mh1 biturbo manhart racing

BMW MH1 Biturbo Manhart Racing:


bmw mh1 biturbo manhart racing

Váš názor na toto upravené BMW MH1 Biturbo od Manhart Racing ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Manhart Racing nájdete tu:

MANHART RACING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5229x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt