support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Team Homola Motorsport a BMW 320si (E90) WTCC v sezóne 2012

27.Jan.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Minuloročnú Alfu Romeo sme vymenili za najlepšie vozidlo v triede Super 2000, s ktorým sa jazdili Majstrovstvá sveta cestných automobilov – je to BMW 320si E90 WTCC.

Po úspešnej minulej sezóne, keď sa Maťovi podarilo vyhrať všetko, čo sa dalo, sme sa rozhodovali kam sa posunúť v sezóne 2012. Súčasťou plánovania bol aj nákup novšej techniky pre budúce roky nášho pretekania a po viacerých úvahách a variantách voľba padla na automobilku z Bavorska. Sme presvedčení, že práve táto voľba je pre náš budúci program najlepšia.

Auto disponuje štvorvalcovým, 2 - litrovým benzínovým motorom s výkonom 295 konských síl s pohonom zadných kolies a so 6 - stupňovou sekvenčnou prevodovkou Xtrac. Auto bolo vyrobené striktne podľa špecifikácie WTCC v Dánsku v roku 2008, z dielov BMW Motorsport.

Vozidlo 2 roky jazdilo v dánskych majstrovstvách cestných vozidiel (DTCC) v tíme Jana Magnussena. V roku 2010 bolo zakúpené jedným z najlepších švédskych pilotov Johanom Sturesonom do Švédska, ktorý s autom jazdil ďalšie 2 sezóny. V sezóne 2011 obsadil Johan Stureson v nabitom šampionáte STCC (Škandinávsky šampionát cestovných automobilov) výborné 4. miesto z viac ako 30 pretekárov a skončil ako prvý jazdec jazdiaci s technikou BMW. Auto je vo vynikajúcom technickom stave skoro bez poškodenia, čo je v tomto veľmi kontaktnom šampionáte obdivuhodné.

V sezóne 2012 by sme chceli zopakovať výsledok z minulej sezóny v „slovenskom majstráku", resp. v rodiacom sa šampionáte V4 krajín.

V súčasnosti tím usilovne pracuje na príprave účasti v znovuzrodenom európskom šampionáte ETCC (Majstrovstvá Európy cestovných automobilov), ako asi jediný slovenský zástupca. Tento šampionát zahŕňa 4 pretekárske víkendy vo forme dvojpretekov, tzn. 8 pretekov. Veľmi dobrým impulzom bude pre tento šampionát aj to, že sa prvé 3 preteky pôjdu ako súčasť WTCC (Majstrovstvá sveta cestovných automobilov). Bude sa jazdiť na slávnych okruhoch - Monza, Valencia, Salzburgring, Imola. Veľmi zaujímavé bude pre každého fanúšika, že z každého preteku bude hodinový záznam na stanici Eurosport, dokonca z posledného preteku v Imole bude na programe živý prenos. Podrobnosti ohľadom ETCC Vám ešte určite prinesieme.

Maťo Homola: „Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo získať výborné auto, na ktorom jazdili výborní jazdci. Bude to pre mňa ďalšia vysoká škola jazdenia, keďže som za volantom „automobilovej zadokolky" v živote nesedel. Na základe 3 ročných skúseností z motokár si ale myslím, že si na túto zmenu rýchlo zvyknem. Dúfam, že sa nám podarí postaviť na štart pretekov ETCC, bola by to najlepšia skúsenosť, akú teraz môžem dostať a zároveň príležitosť reprezentovať Slovensko vo veľmi prestížnom seriáli. Ďakujem všetkým, ktorí nám pomohli zabezpečiť takúto špičkovú techniku. Veľmi sa teším na sezónu 2012."

Ak pôjde všetko ako si plánujeme, tak nás v druhej polovici mesiaca február čaká testovanie v talianskej Monza a následný prvý pretek v šampionáte ETCC.

bmw wtcc 320si

bmw wtcc 320si

bmw wtcc 320si

bmw wtcc 320si

bmw wtcc 320si

bmw wtcc 320si

(18.1.2012 - HOMOLAMOTORSPORT) - v tento dátum sme sa auta ujali my a odteraz históriu tohto auta bude písať slovenský Team Homola Motorsport. Uvidíme, čo nám budúcnosť s týmto autom prinesie – my máme smelé plány.

Technické a ostatné informácie o aute BMW 320Si WTCC


- BMW 320si E90 WTCC disponuje 4 - valcovým benzínovým agregátom o objeme 2 - litrov s výkonom okolo 295 koní. Maximálny krútiaci moment je 245 Nm pri 7250 ot/min. Motor spĺňa striktné predpisy pre WTCC a má posledný upgrade z roku 2010.
- Vozidlo má pohon zadných kolies a 6 - stupňovú sekvenčnú prevodovku X-trac. Kúpili sme tiež 5 - stupňovú „H" – čkovú prevodovku, ktorá je veľmi špecifická tým, že sa pri preraďovaní nemusí používať spojka (tak ako u sekvenčnej prevodovky).
- Z dôvodu použitia sekvenčnej prevodovky dostalo BMW (vo WTCC) handicap vo forme nutnosti pridania 30 kg závažia.
- Vo vozidle je prakticky nová telemetria značky Motec.
- Predné brzdy AP Racing sú 4 - piestové a zadné 2 - piestové bez žiadnej asistenčnej kontroly.
- Pretekárska sedačka značky Recaro je z carbon – kevlaru.
- Hmotnosť celého auta je 1155 kg aj s pilotom.
- Pneumatiky sú značky Yokohama (tak ako vo WTCC) s rozmerom: 240/610 R 17.
- Prakticky všetky karosárske diely sú z carbon – kevlaru.
- Bezpečnostná nádrž značky ATL má objem 45 litrov.

Videoukážka jazdy pilota Johana Sturesona na pretekoch STCC City Race Göteborg 2011Viac informácií sa dozviete na stránkach Homola Motorsport (klik na logo):

homola motorsport logo

Hlavní sponzori, mediálni a reklamní partneri teamu Homola Motorsport:

homolamotorsport partneri reklamní a mediálni partneri 2012


Viac článkov a info k teamu Homola Motorsport nájdete tu:

HOMOLA MOTORSPORT


Viac informácií k teamu Homola Motorsport vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží z motoršportovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.homolamotorsport.sk

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 30280x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt