support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW G5 – ďalší predátor nažive logo bmw

G-Power BMW G5 – ďalší predátor nažive

06.Dec.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

S postupom času sa čoraz viac upravujú rodinné autá, konkrétne kombíky. Synonymom touring vozidiel nie je len veľký batožinový priestor, ale tieto autá sú taktiež stelesnením príťažlivého dizajnu a v neposlednom rade aj poriadnej dávky výkonu. A autách tohto karosárskeho prevedenia, by sa dalo napísať veľa, no stačí spomenúť značky ako Mercedes, Audi či BMW a každý si domyslí. V posledných rokoch sa vývoj konkrétne kombi automobilov pohol „míľovým krokom“ dopredu. Najnovšie technológie, výkonné motory a luxusný dizajn, často krát so športovým „podtónom“, sú dnes už bežným vybavením kombíkov. Avšak nie každému to stačí a v takomto prípade sú tu firmy, ktoré sa zaoberajú úpravami automobilov. Jednou z týchto majstrov je aj nemecký G-Power, ktorý sa špecializuje na nemeckú trojpísmenovú automobilku BMW. A čo to bolo tentoraz? Dlháň BMW 5 Touring.

SÉRIOVÉ BMW 5 TOURING


Neubehlo veľa času od predstavenia tohto dizajnovo veľmi príťažlivého kombíka a už si naňho spravila zálusk domáca tuningová firma. Faktom však zostáva, že nie každé rodinné auto je produkované s takou precíznosťou, ako toto BMW 5. Automobilka BMW vie, ako si na svoju stranu pritiahnuť zákazníkov a práve na základe toho vzniklo toto auto. Toto BMW 5 Touring sa vyznačuje veľmi prepracovaným dizajnom, ktorý v sebe skrýva jemné, nenáročné krivky a zároveň sa pýši agresívnym look-om s prvkami športového. Ako sme u BMW zvyknutí, interiér s ničím nezaostáva za luxusnou triedou, pričom motorom sa vie zaradiť do segmentu športovo ladených vozov. Skrátka, BMW 5 Touring je určené pre ľudí, ktorí chcú zaujať, no po byte im behá dvojica malých huncútov :-).

Firma G-Power sa zamerala na dízlovú verziu tohto BMW, za ktorú sa ukrýva troj-litrový šesťvalec, ktorý môže s hrdosťou ukazovať svetu svoj výkon s hodnotou 272 konských síl (200 kW) pri príjemných 4000 ot./minútu. Položme si ruku na srdce a odpovedzme si na otázku, kto od kombíka vyžaduje vyšší výkon? ...

BMW 5 TOURING „OSLOVENÝ“ FIRMOU G-POWER


bmw 5 e61 touring g5 gpower
Firma G-Power sa odhodlala upraviť ďalšieho člena z veľkej rodiny BMW. Vďaka veľkej lásky k tuningu tak premenila rodinné kombi na auto hodné obdivu. Pri kombinácií dvoch motoristických velikánov nemeckej národnosti nemôže vzniknúť nič iné, ako BMW G5!

Celý proces premeny odštartovala predná časť, v ktorej bol osadený nový predný nárazník. Jeho dominantou je trojica výrazných otvorov, jeden podlhovastý v strede a dva trojuholníkové po bokoch, ktorých význam tkvie v prívode chladného vzduchu k motorovým častiam. Navyše, bočné otvory obsahujú dva páry halogénových svetiel, ukrytých za tmavým ťahokovom, ktorý vypĺňa všetky otvory prednej časti. Línie tohto predného nárazníka boli navrhnuté s citom, no zároveň sa vyznačujú agresívnym postojom „k veci“. Pomerne výraznou čerešničkou na torte je predný difúzor s bočnými spojlermi, pričom materiál použitý na jeho výrobu bol, ako ináč, karbón.

Úprava sa ďalej presunula na bok auta, kam boli osadené prahové nástavce od firmy G-Power. Ich dizajnové prevedenie je maximálne jednoduché, no zato dostatočné výrazné, aby v človeku vzbudili pocit niečoho športového.

bmw 5 e61 touring g5 gpower
Aj zadný nárazník sa niesol v duchu jednoduchosti, keď jedinou zmenou bol karbónový difúzor so zaujímavo navrhnutým dizajnom. Ten je v štýle oblých línií, aby príjemne ladil so zvyškom zadnej časti. Difúzor ešte obsahuje štvoricu nerezových koncoviek výfuku s priemermi 80 mm, ktoré sa zaručene postarajú o zvuk.

Na rad sa dostal aj podvozok tohto BMWčka. Ten sa môže tešiť z nového športového updatu, vďaka ktorému sa auto k zemi priblížilo o výrazných 25 mm. Navyše, majiteľ si môže elektronicky nastavovať svetlú výšku svojej G5-ky. Hanbiť sa nemusí ani za svoje kolesá. Disky G-Power Silverstone Diamond s grafitovou úpravou, sú luxusným kúskom v portfóliu tejto nemeckej firmy. Zanedbateľné nie sú ani rozmery, 9.0x20 s pneumatikami 245/30 ZR 20 vpredu a 10.0x20 s pneumatikami 285/25 ZR 20 vzadu. Dokonalosť nadovšetko.

Poslednou zastávkou bol motor. Ako ste si stihli všimnúť, ide o dízlový agregát, pričom radikálne zvyšovanie výkonu dízlových motor nie je bežné. Firma G-Power sa na minuloročnom Essen Motor Show pochválila svetu s niečím, čo tu ešte nebolo. Novinka má príznačný názov G-POWER D-Tronic III.

Jedná sa o tuning dízlových motorov vozidiel BMW, pričom hlavnou myšlienkou je zvýšiť výkon a zároveň znížiť množstvo emisií, konkrétne o 15 percent. Tu je krásne vidieť, že firma G-Power je jedna z mála firiem, ktorá popri tuningu myslí aj na našu budúcnosť.

Úprava sa týkala sériového dízlového trojlitra, ktorému chlapci z tejto nemeckej firmy zdvihli výkonový potenciál o 20 percent. V praxi to znamená zvýšenie výkonu z 272 na 320 konských síl, zo 600 na 680 Nm. Výsledkom je ešte lepší pocit z jazdy a maximálna rýchlosť, ktorej hodnota je 268 km/h.

Fotogaléria BMW radu 5 Touring v úprave pod označením G5 od firmy G-power:


Video prezentácia G-power BMW radu 5 E60:Čo si myslíte o úprave BMW radu 5 E61 touring s označením G5 od firmy G-power ? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8477x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt