support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Carzone Specials BMW logo bmw

Carzone Specials BMW E46 – tuningový krásavec s bodykitom ´Sigma´.

03.Nov.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Carzone Specials BMW E46
Stáva sa už takmer pravidelnosťou, že vám prinášame články o novinkách od tuningovej firmy Carzone Specials a tak ani tentokrát neurobíme výnimku. Carzone Specials už vyše 15 rokov dokazuje, že aj keď to ktoré auto už patrí medzi staršie ročníky, ešte ho preto netreba odpisovať a pokojne sa dá kvalitne „vytuniť“. Tentokrát sa na mušku dostala Bavorská automobilka BMW s ich modelom tretej rady E46.

Sériový model sa už radí medzi autá minulého storočia, keďže do predaja sa dostalo už v roku 1998 a posledný kus vyšiel z továrenskej linky len pred dvoma rokmi, teda v roku 2006. Jeho predchodcom bolo BMW E36 a trón po ňom v roku 2005 prebralo BMW E90 (E91,E92,E93) , ktoré sa vyrába dodnes. BMW pripravilo niekoľko prevedení, ako napríklad dvojdverové kupé, štvordverový sedan, pre letné dni cabrio a v neposlednom rade compact či touring.

Po motorovej stránke výrobcovia ponúkli zákazníkom oba druhy motorov - to znamená benzínové aj naftové a takisto aj prevodovku ponúkli päť a šesťstupňovú v manuály a päťstupňovú v automate, alebo polo-automate.

Carzone Specials BMW E46
A na to, na čo sme zvyknutí u automobilky BMW, nechýba ani na modely E46 a to je uloženie motora vpredu, ktorý prenáša svoju silu na zadnú nápravu. Keďže tento model bol vo svojich rokoch považovaný za luxusné auto, nechýbala v ňom ani nadštandardná výbava, medzi ktorú patril napríklad palubný počítač či ABS.

Ale prejdime už k samotnému prevedeniu tohto modelu od firmy Carzone Specials. Ako sme už u Carzone zvyknutí, aj tentokrát nám prináša kvalitný a oku lahodiaci bodykit, ktorý je ako inak vlastníkom certifikátu TUV a už teraz je kedykoľvek k dispozícií. Celý bodykit pozostáva z piatich prvkov medzi ktoré patrí predný nárazník s malým difúzorom, dva bočné prahy a zadný nárazník.

Už na prvý pohľad sa dajú rozpoznať typické prvky Carzone a to veľké vzduchové otvory na prednom nárazníku, pričom najväčší je centrálny otvor, po ktorého oboch stranách sú dva menšie otvory. Tieto tri otvory zabezpečujú bezproblémový prívod vzduchu do motora, čo má za následok že je oveľa lepšie chladený, ako pri sériovej výrobe. Pod centrálnym otvorom sa nachádza difúzor v podobe malého krídelka, ktorý lepšie odvádza náporový vzduch pod auto.

Carzone Specials BMW E46
Po oboch stranách nárazníka sú taktiež dva vzduchové otvory, ktoré sa v podstate tiahnu od otvorov po stranách centrálneho otvoru a privádzajú náporový vzduch priamo k prednej náprave, čo zabezpečuje lepšie chladenie bŕzd.

Bočné prahy sú veľmi jednoduchého dizajnu, avšak perfektne spĺňajú svoju úlohu. Auto pôsobí vizuálne bližšie k vozovke a zároveň nadobúda dojem robustnosti.

V jeho spodnej časti je jemne vysunutý von a v zadnej časti plynule prechádza do zakončenia zadných dverí a k začiatku zadného blatníka, čo nadobúda pocit, že zadné dvere sa tiahnu až takmer ku podvozku auta.

Zadný nárazník disponuje jediným otvorom a to otvorom pre koncovku výfukového potrubia. Podobne ako predný nárazník, je taktiež v strede jeho spodnej časti difúzor v podobe malého krídelka, ktorý je však na rozdiel od predného difúzora vstavaný do nárazníka. Takmer po celej šírke sa tiahne oblúk, do ktorého sú difúzor, otvor pre koncovku výfuku, či priestor pre štátnu poznávaciu značku vstavané.

A v kombinácii bodykitu od firmy Carzone Specials a vkusnom výbere hliníkových diskov, či zadných svetiel sa dá z tejto menšej „limuzínky“, spraviť ozajstný tuningový krásavec. Stačí len skombinovať vašu kreativitu s kreativitou dizajnérov firmy Carzone Specials.

Carzone Specials BMW E46 Carzone Specials BMW E46 spojlery prahy BMW E46 carzone specials Carzone Specials BMW E46 Carzone Specials BMW E46

Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguAko sa vám pozdáva tento tuningový krásavec Carzone Specials BMW E46? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14035x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt