support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw %title% logo bmw

BMW E36 - anjelský tuning od Moniky z ČR

25.Jul.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview


Prednedávnom vyšlo nové číslo Tuning Magazine 05/2010, ktoré je preplnené novinkami z oblasti tuningu a stylingu!

Tuning Magazine je ten pravý český časopis pre milovníkov auto & tuningu!

Časopis plný nadupaných mašín! Vyšlo 20.06.2010.BMW E36 - ANJELSKÝ TUNING


České dámy holdujúce tuningu združuje spolok Girlstuning.com. Pár áut ich členiek už ste mohli obdivovať na našich stránkach (TuningMagazine) a v tomto trende budeme aj naďalej pokračovať.

Neboja sa zašpiniť si ruky pri premene svojich miláčikov a že to berú vážne je na ich výtvoroch vidieť. Patrí medzi nich aj Monika Pokorná alias Angel_1. V roku 2007 si vybavila toto BMW a postupne sa ho snaží premeniť k obrazu svojmu. A verte, nejde len o styling, ako by ste sa mohli mylne domnievať, práve naopak. Na aute nájdete aj vyložene aj performance úpravy.

Monika začínala s úpravami doslova od piky. Spočiatku napomohol kamarát, ktorý jej radil ako na to. Teraz už zvládne veľa vecí sama. Predchádzajúci majiteľ sa k autu nesprával príliš v rukavičkách, utŕžilo pár škrabancov a priehlbín. Roztrhané sedačky v interiéri toho boli dôkazom. To všetko sa Monika rozhodla zmeniť.

bmw e36 tuning magazine

Najskôr sa zamerala na funkčný stav auta. Nebolo na tom tak zle, ako vyzeralo. Opravili sa drobnosti a potom sa začalo tuniť. E36-ka sa upravuje veľmi dobre, zvlášť, keď sa jedná o karosársku variantu kupé. Výber príslušenstva je v podstate neobmedzený, stačí si len vybrať. Nainštalované bodykity nepochádzajú od jedného výrobcu. Monika sa pustila do zložitejšieho postupu výberu dielov od rôznych dodávateľov. V tomto prípade je potrebná dávka opatrnosti a predstavivosti, aby k sebe vo finále všetky zakúpené diely ladili. Tu sa to podarilo. Predný laminátový nárazník CM Look si rozumie s upravenými nástavcami prahov a tiež so zadným, ktorý na pre Moniku navrhol a vyrobil kamarát. Výrazné plastové krídlo z modelu M3 tu pôsobí majestátne. Všetko je podporené spätnými zrkadlami z rovnakého modelu. Výmenou nárazníkov a prahov ale prestavba neskončila. Na rad prišli klampiarske práce a nie je ich málo. Určite ste už zaznamenali výduchy na predných blatníkoch, no jasne že jo, nedajú sa totiž prehliadnuť, rovnako ako zamračená kapota upravená v štýle modelu E46. Nové ľadvinky tak nie sú umiestnené na chladičovej maske, ale sú spojené s kapotou ako jeden celok. Klampiarsky zásah sa konal aj na zadku a bokoch. Tu zmizol znak automobilky a zjednodušilo sa tak aj miesto pre umiestnenie ečv. Boky už nemajú oterové lišty. Osvetlenie vozidla obstarávajú predné svetlomety, ako inak, než s Angel Eyes a dopĺňajú ich zadné červenobiele lampy s LED technológiou od FK Automotive.

bmw e36 tuning magazine

Fialovú metalízu, ktorou je streknutá karoséria, skvele dopĺňajú exkluzívne chrómové kolesá Barracuda Voltec T6 o rozmeroch 8 a 9x18 palcov. Monika zvolila čiernu zmes od Dunlop, dezén Sport Maxx, o veľkosti 225 a 235/40 R18. Skrze blýskajúce sa disky priesvitajú kotúče Ferodo DS s doštičkami Premier. Zníženie svetlej výšky vozidla nemá na starosti toľko obľúbený a cenovo dostupný podvozok V-Maxx, ale ozajstná špička v odpružení áut. Tou je tlmičový set D2 Racing, ktorý nielen že dokáže zložiť auto až o neuveriteľných 120 mm, ale nie je pre neho problém ani manuálne nastavenie rýchlosti útlmu, či dokonca aj individuálne nastavenie odklonu tlmičov. Tomu už hovoríme naozajstný tuning performance komponentov.

bmw e36 tuning magazine

V interiéri nečakajte riadny ružový zamat, ale poriadnu porciu kože a alcantary. Táto kombinácia sa najviac usadila na sedadlách. Krémová alcantara ešte na časti obkladu dverí, veku schránky pred spolujazdcom a manžete radenie. Kožený je koberec, vkladané koberčeky aj strop. Hlavicu radiacej páky a volant dodalo Momo. Zabudnúť nesmieme ani na hi-fi aparatúru. Jej veliteľ v podobe riadiacej jednotky Pioneer DEH-P800BT dáva povely štvoricu dvojpásmových reproduktorov v kabíne a dvojicu komponentných v kufri. Tu tróni aj subwoofer JBL, monoblok Eyebird a 1F kapacitor Hifonic. Pod dvojitým dnom sa schováva ešte dvojica zosilňovačov DUB a gélová 100 Ah batéria. Najviac práce čaká Moniku pod kapotou. Čiastkové úpravy už síce stihla, ale stále to nie je podľa jej predstáv. V novom boxe sa usídlila vložka vzduchového filtra a výraznejší zvukový prejav motora sprostredkováva duplex zakončenie výfuku so štvoricou pozdvihnutých koncoviek v štýle M3 E46. Motorový priestor dostal odtieň krémovej farby. Pár lakovaných dielov ozdobil aj na samotný agregát.

Anjelské BMW dokazuje, že tuning už dávno nie je len doménou mužov. Aj dievčatá dokážu slušne zahýbať so vzhľadom a výkonom svojich áut.

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

bmw e36 tuning magazine

Tu si môžete pozrieť v náhľade našu reklamu v časopise:

ULTER Sport - športové certifikované výfuky:
preview

Váš názor na toto upravené auto BMW E36 od tunerky Moniky ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní českého mesačníka o tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

TUNING MAGAZINE


Viac informácií k tomuto najnovšiemu vydaniu časopisu TUNING MAGAZINE vám radi poskytneme aj my.

Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24281x    hodnotenie: 34/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt