support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW E28 Rusty twinturbo - potkan s 24-karátovým zlatom logo bmw

BMW E28 Rusty twinturbo - potkan s 24-karátovým zlatom

05.Jan.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Človek môže so svojim autom zaujať mnohými spôsobmi. U nás to tuneri robia poväčšine motoricky nadupanými alebo dizajnovo špecifickými autami, no len veľmi málo percento motoristov pozná taktiež módu zvyšku tuningového sveta. Už dlho nie je pravidlom, že čím nablýskanejšia kára, tým je úspech väčší. Hovoria vám niečo slová ako Stance Nation, Hellaflush, Rust Style atď.? Nie? Tak je najvyšší čas zobrať si v práci voľno a získať prehľad o týchto tuningových komunitách a lifestyle. Alebo, zoznámte sa s Mike-om a jeho neuveriteľne zvláštnym BMW radu 5.

Automobilová nehoda. Pre niekoho sú tieto slová nepríjemné, pre Mika znamenali začiatok niečoho veľkého. Rust Style je známy najmä za veľkou mlákou, no veľa projektov sa objavuje už aj v Európe, čo je veľmi dobré. Po autonehode z neho urobil niečo ozaj špecifické. Obliekol ho do hrdze, položil úplne k zemi a pod prednú kapotu „nabil“ masívnu strojovňu. Verte alebo nie, celý proces prestavby trval len 6 týždňov! Udialo sa tak najmä vďaka Mike-ovmu kamošovi Jerry-mu, štátnym zákonom v prospech tunerov a vďaka veľkému odhodlaniu.

bmw e28 rusty rat rod

Staré BMW sa po Mike-ovom zásahu zmenilo v podstate na nepoznanie. Strecha je chopnutá (znížená) o celých 5 palcov, karosérie dostala „hrdzavý náter“ pomocou použitého dízlového oleja. Mike chcel niečo výnimočné a nová lakovačka mu neprišla ako dostatočné ukojenie jeho túžob a chutí. Drvivá väčšina okoloidúcich by takéto auto zonačili za šrot nehodný jazdy bežnými komunikáciami, ale skúsený motorista vie, „ktorá bije“. V podobnom, ak nie rovnakom duchu sa niesla taktiež úprava interiéru, z ktorého všetko putovalo preč. To znamená palubovka, tapece, sedadlá, proste všetky, hoci základné prvky komfortu a bezpečnosti. Ich miesto prebral zhrdzavený plech a zopár tlačítok a páčok.

bmw e28 rusty rat rod

Tie spomenuté páčky slúžia, okrem iného, na ovládanie vzduchového podvozku, vďaka ktorému sa vie auto prikrčiť k zemi v najväčšej možnej miere. Počas jazdy až do iskier, doslova. Avšak nebolo to také ľahké, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Mike musel upraviť takmer celý podvozok, aby všetko so všetkým vytváralo dokonalú symbiózu, to znamená uloženie tlmičov, ramená atď.

BMW E28 Rusty a jeho pneumatický podvozok:bmw e28 rusty rat rod

Výsledok ale stojí za to. Znížený podvozok však nestačí, k dokonalosti chýba ešte špecifické obutie. Mike-ové BMW je osedlané magnéziovými diskami Ronal Racing s rozmermi 17x9 vpredu a 17x11 vzadu, navyše s pozlátenými stredmi 24 karatovým zlatom. Áno, čítate dobre. 24 karátové zlato... Pýtate sa prečo takéto radikálne riešenie podvozku a v podstate „zanedbaná“ karoséria? Pretože Stance a Rust je životný štýl!

BMW E28 je v základe celkom silné auto, ale keďže v amerike je možné swapovať motory bez problémov, Mike sa rozhodol pre niečo radikálnejšie a zaujímavejšie. Svoje BMW opatril motorom 1JZ-GTE z Toyoty Supry. Jedná sa o dvakrát preplňovaný (twin turbo) dva a pol liter so šiestimi valcami, ktorý dokáže spôsobiť prudký príval adrenalínu. Mike pri predstavovaní svojho projektu nespomenul, čo s motorom robil a aký dosiahol výkon, no jedno je isté, tých 210 kW tam určite je.

bmw e28 rusty rat rod

bmw e28 rusty rat rod

bmw e28 rusty rat rod

bmw e28 rusty rat rod

bmw e28 rusty rat rod

bmw e28 rusty rat rod

bmw e28 rusty rat rod

RAT ROD BMW radu 5 (e28) Twinturbo Rusty:


Ešte krátka ukážka jazdy s ´bruchom na asfalte´:Váš názor na túto upravenú E28-čku ´Rusty´ od tunera Mikiho ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 56869x    hodnotenie: 48/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt