support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW Concept M8 Gran Coupé - majstrovské dielo blízkej budúcnosti logo bmw

BMW Concept M8 Gran Coupé - majstrovské dielo blízkej budúcnosti

09.May.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Na vzkriesenie modelového radu BMW 8 čakáme teda už poriadne dlho. Teraz to však vyzerá tak, že sme sa aj naozaj dočkali. Po mnohých upútavkách a neúplných obrázkoch si práve teraz môžeme naplno vychutnať pohľad na predprodukčnú verziu modelu, ktorý ponesie názov M8 Gran Coupé.

Spomínate si ešte na BMW radu 8, ktoré bolo najmä v 90-tych rokoch snom mnohých motoristických fanúšikov? Nie sme sami, vyklápajúce sa svetlá, jedinečný vzhľad a výkonný osemvalcový motor urobili z tohto modelu doslova unikát a dnes ich je na cestách ako šafránu. „Osmičku“ vstupom do nového milénia automobilka prestala vyrábať a na určitý čas tento model poslala k ľadu.

BMW radu 8 bude mať aj variant s dvoma pármi dverí


Všetko sa začalo meniť pred pár rokmi, kedy sa začali množiť špekulácie o tom, že BMW pracuje na novom modelovom rade, ktorý ideovo nadviaže práve na model s označením 8. Malo ísť o luxusné kupé so všetkým, čo k tomu patrí. Potvrdením týchto špekulácií bolo minuloročné predstavenie BMW 8 Concept a neskoršie predstavenie pretekárskeho špeciálu BMW M8 GTE, ktoré bolo takpovediac definitívnym potvrdením toho, že automobilka to s návratom k „osmičke“ myslí skutočne vážne.

bmw m8 gran coupe concept

Z nie tak dávnej minulosti sa však presuňme do súčasnosti. Práve na tohtoročnom ženevskom autosalóne sa hlavnou hviezdou expozície mníchovskej automobilky stalo BMW Concept M8 Gran Coupé, ktoré ma znamenať maximálny luxus v ponímaní automobilky. Oproti pôvodnému konceptu BMW 8 sa vyznačuje ďalším párom dverí a trochu masívnejším vzhľadom. Neznamená to však, že by koncept BMW Concept M8 Gran Coupé pôsobil ťažkopádne. Dizajnéri stavili na plynulé a ľahko pôsobiace línie, ktoré s vhodnou kombináciou extrovertnosti, luxusu a športovosti.

bmw m8 gran coupe concept

BMW M8 Gran Coupé má po dizajnérskej stránke všetky prvky, ktoré by modelu tejto kategórie nemali chýbať. Hovoriť môžeme najmä o relatívne dlhom rázvore náprav, dlhej kapote a plynule zvažujúcou sa strechou. Tá je mimochodom vyrobená z ľahkých kompozitných materiálov. Nechýbajú ani spojlery a rôzne ďalšie aerodynamické prvky. Svoje športové ambície prezrádza koncept aj štvoricou masívnych výfukových koncoviek a výrazným difúzorom.

bmw m8 gran coupe concept

BMW Concept 8 Gran Coupé osloví nielen spracovaním karosérie ale aj jedinečným lakom


Za zmienku stojí určite aj lak karosérie s názvom Salève Vert, ktorý vytvára doslova úchvatné vizuálne predstavenie. Ide o špeciálny zeleno-sivý lak, ktorý pri rôznych svetelných podmienkach a v závislosti od uhla pohľadu mení svoj odtieň. Ak by ste sa detailne na tento lak pozreli, všimli by ste si spektrum farieb od zelenej cez sivastú až po jemnú modrú. Tento lak zároveň perfektne zvýrazňuje niektoré línie konceptu.

bmw m8 gran coupe concept

Automobilka upriamila pozornosť zásadne len na exteriér tohto konceptu, nepoznáme žiadne bližšie technické detaily a na teraz by zrejme neboli ani príliš podstatné. BMW však uvádza, že M8 Gran Coupé vo svojej sériovej podobe určite uzrie svetlo sveta. Tento rok sa ho však s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme, no predpokladáme, že v roku 2019 pôjde o jednu z najzásadnejších noviniek bavorskej automobilky.

bmw m8 gran coupe concept

bmw m8 gran coupe concept

bmw m8 gran coupe concept

bmw m8 gran coupe concept

bmw m8 gran coupe concept

bmw x6m fostla m50d f16

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Tvoj názor na toto majstrovské dielo menom BMW Concept M8 Gran Coupé?Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník
Tento dokument bol prečítaný 1290x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt