support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

G-Power Storm BMW 760i - športovo-luxusná vlajková loď

12.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuning a styling „nepatrí“ len športovým autám, ale v poslednej dobe sa čoraz viac úpravcov zameriava na luxusné limuzíny a vlajkové lode rôznych svetových automobiliek. Nie je to len z dôvodu exkluzivity, prestíže a kvality danej automobilky, ale je to taktiež preto, že takéto autá majú vo väčšine prípadov naozajstný uragán pod prednými, či zadnými kapotami. Ako príklad by sa dala uviesť vlajková loď značky BMW, model 760i, ktorý padol do rúk nemeckého úpravcu G-Power. Ten z neho spravil ozajstnú búrku - Storm.

BMW 760i je zatiaľ najnovším modelom z baworskej dielne a jedná sa o vlajkovú loď automobilky BMW. Svojim vzhľadom, množstvom technológií a celkovým dojmom prezentuje všetko to, vďaka čomu je táto automobilka tak vysoko. BMW 760i je limuzína so všetkým, čo k tomu patrí a existuje už len veľmi málo áut, ktoré by sa jej dokázali vyrovnať a prezentovať tak svoju osobnosť ešte dokonalejšie.

Pri predstavovaní sedmičkovej rady si mnohí kládli otázku, či na svetlo sveta príde aj ďalší zástupca M-kovej rady, M7. Radosť sa však nekonala, no inžinieri BMW prekvapili aj tak. Namiesto modelu M7 osadili do modelu 760i vrchol nemeckého inžinierstva – 6,0 litrový V12 TwinPower Turbo (dvojica turbodúchadiel) s produkciou ohromných 544 konských síl (400 kW) a 750 Nm. Jeho šprintérske a rýchlostné hodnoty hovoria za všetko – na stovku za 4,6 sekundy a maximálna rýchlosť (škoda, že elektronicky obmedzená ;-) ) na 250 km/h.

Úpravca G-Power má v rukáve už zopár triumfov so svetovými rekordmi na konte, akými sú G-Power M5 Hurricane RS a G-Power M6 Hurricane CS a do tejto skupiny sa teraz pridá aj G-Power Storm. Čo sa vlastne pod týmto slovným spojením skrýva, si predstavíme nižšie.

Azda najzaujímavejšou časťou tohto projektu je motorový priestor a úpravy, ktoré sa v ňom skrývajú. Nie je tajomstvom, že G-Power má už nejaký ten čas rozbehnutú spoluprácu s výrobcom kompresorov, firmou ASA a pri tomto BMW to patrične využil. Obidva továrenské turbodúchadlá boli za pomoci firmy ASA modifikované na vyšší výkon, konkrétne z 0,5 na 0,9 baru, čo je pomerne rapídny nárast. K novým „slimákom“ sa pridali výkonnejšie vstrekovače, preprogramovaná riadiaca jednotka, športový výfukový systém s ukončením v podobe štvorice koncoviek s priemerom 100 mm. A v neposlednom rade aj 8-stupňová BMW prevodovka musela prejsť istými zmenami. Výsledkom tohto snaženia je nárast výkonu o celých 181 koní! Na konečných 725 konských síl (533 kW) a 1000 Nm (+250 Nm). Tento enormný počet koní pod kapotou dokáže katapultovať upravenú „sedmičku“ na sto kilometrovú rýchlosť za 4,2 sekundy, ďalej z 0 na 200km/h za 11,9s a maximálka činí až 345 km/h.

Takúto silu je potrebné správne korigovať a k tomu pomáha športový podvozok so znížením 30mm a luxusné 22 palcové kolesá s mnoholúčovým dizajnom v čiernej farbe s lešteným hliníkovým límcom. Tieto trojdielne disky G-Power Silverstone RS majú rozmer 9,5x22 palcov na prednej náprave a 10,5x22 na náprave zadnej.

Úlohou úpravu G-Power nebolo len zvýšiť výkon auta, ale pohrať sa taktiež s jeho vzhľadom. Všetky diely bodykitu sú okrem iného testované vo veternom tuneli, čoho výsledok je zníženie odporu vzduchu až o 15 percent!

Bodykit pre Storm obsahuje vcelku agresívny karbónový predný nárazník s integrovaným LED denným svietením a zväčšenými otvormi na prívod vzduchu, výduchy prednej kevlarovej kapoty so špecifickými otvormi pre chladenie konkrétnych častí motora, ako sú napríklad zväčšené turbodúchadlá. Ďalším prvkom tohto nevšedného bodykitu sú prahové nástavce dokonale lícujúce s karosériou a karbónový zadný nárazník s dvojicou otvorov na odvod zohriateho vzduchu od zadných bŕzd s karbónovým difúzorom, zabezpečujúcim intenzívnejší prítlak.

Ani interiér neostal nepovšimnutý. Nový majiteľ tejto rakety sa môže tešiť z tvarovaného volantu, z budíkov s grafikou úpravcu a karbónových doplnkov na palubnej doske, stredovom paneli a dverách. Samozrejmosťou je potiahnutie interiéru luxusnou kožou podľa želania zákazníka.

bmw 760i f01 f02 gpower tuning

bmw 760i f01 f02 gpower tuning

bmw 760i f01 f02 gpower tuning

bmw 760i f01 f02 gpower tuning

Fotogaléria G-Power BMW 760i Storm:


Wallpaper "BMW 760i G-Power Storm" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo si myslíte o performance úprave auta BMW 760i s označením ´Storm´ od firmy G-power?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11535x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt