support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW rady 7 LUMMA Design – CLR 750 – divoký anjel z nebies prichádza logo bmw

BMW rady 7 LUMMA Design – CLR 750 – divoký anjel z nebies prichádza

16.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak si myslíte, že upravovať bavorskú vlajkovú loď BMW rady 7 (verzia F02) do športovo ladeného štýlu je šialenosť, tak majstri z LUMMA Design Vás presvedčia o opaku. Po všetkých tých zbesilostiach ktoré vo firme LUMMA Design vyprodukovali za posledné roky - BMW X6 alias CLR X 650 M so 670 konskými silami (476 kW) či „okrídlené“ Porsche Panamera CLR 700 GT – sa teraz pri ich najnovšom diele zamerali čisto len na optický design.

BMW radu 7


Nové BMW radu 7 disponuje širokou škálou motorových jednotiek počnúc benzínovým modelom 740i, 750i, 760i, až po díslové agregáty 730d a 740d. Najvýkonnejší model 760i s 12-valcovým motorom o objeme 5972ccm, výkonom 400kW (544k) pri 5250ot./min. dokáže zrýchliť z pokoja na 100km/h len za 4,6s. Vďaka silnému krútiacemu momentu a to až 750Nm, ktorý tento motor dokáže prenášať na kolesá v otáčkach v rozmedzí už od 1500 do 5000, zvládne šprint z 0 na 1000m len za 22,8s! Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená „len“ na 250km/h. Objem palivovej nádrže 82 litrov hovorí za všetko pretože toto 2,3 tonové vážiace auto zhltne v priemere 13l pohonných hmôt. Samozrejme, pri jazde v bežnej premávke. Pri dieslovom agregáte to neplatí, pretože tam je spotreba takmer o polovicu menšia a to len 6,8l. Ale to už je debata na inú tému.

LUMMA BMW CLR 750


Motoricky automobil zostal bezo zmien, takže je jasné že cieľom ich úprav bola len optická úprava a výrazne zvýšenie agresivity ladného designu aerodynamickým paketom. Fakt, že LUMMA Design má zmysel pre úpravu BMW je už na prvý pohľad známe. Ako prvé určite každému zaimponuje biele lakovanie karosérie v kombinácii s čiernymi alebo karbónovými dielmi. Obrie „ladvinky“ typické pre BMW, spätné zrkadlá, lemovanie bočnej smerovky, dekorácia kľučiek a lišty v zadnej časti v karbónovom prevedení pekne kontrastujú s bielym lakom a poukazujú na štýl v akom bola celá úprava vykonaná.

Dominantnou časťou úpravy v popredí nosa tohto „divokého anjela“ je mohutný nárazník. Tvar ohraničenia stredového otvoru Nám nápadne pripomína tvar nárazníku BMW M5. Po jeho stranách sú veľké otvory pre prívod vzduchu k brzdám, nechýbajú ani hmlovky a denné svetlá – running daylights. Spodná časť nárazníku je spojená „lízatkom“ s čiernym lakovaním. Nárazníky plynule prechádzajú do rozšírených blatníkov, ktorých uhladený tvar musel v prednej časti ustúpiť dieram pre prívod vzduchu k brzdám a tak isto odvodu horúceho vzduchu vzadu. Prepojené sú jednoduchým, ale veľmi elegantným prahom so športovými rysmi. V zadnej časti vládnu krásne tvarované dvojité koncovky výfuku. Nechýba ani difúzor zvyšujúci prítlačné sily v zadnej časti automobilu.

Pri pohľade na toto anjelské BMW určite nikto neprehliadne ani dostatočne mohutné disky kolies. Konkrétne ide o 3-dielne, kované 22“ kolesá vlastnej výroby - LUMMA Wheel set „Racing Edition“. Leštený límec pekne ladí spolu s lakom. Stred disku v matnom čiernom prevedení zasa dopĺňa ostatné kontrastné karbónové a čierne doplnky. Disky objímajú high-performance pneumatiky značky Vredestein s rozmermi 265/30 vpredu a 295/25 vzadu.

V interiéri sa úpravy obmedzili na hliníkový set pedálov, opierky ľavej nohy a logá nemeckého úpravcu Lumma Design s vejúcou šachovnicovou vlajkou. Koberce vo farbe podľa výberu zákazníka s vyšívaným logo Lumma, sú k dispozícii aj pre toto veľké BMW rovnako ako koberec do batožinového priestoru v akejkoľvek farbe, taktiež s vyšívaným logom úpravcu.

Okrem hlbokých prahov dverí, ktoré sú poskytované výhradne pre modely „long“ – verzia s predĺženým rázvorom kolies – je možné si tento aerodynamický paket objednať pre všetky modely BMW radu 7. Samozrejme, že požadovaný certifikát TÜV obsahuje každá zásielka od LUMMA Designu.

Na záver už len zopár podpisov kvôli ľahšej identifikácii a majstrovské dielo je dokončené. Tento stylingový balíček od Lummy odporúčame všetkým tým, ktorí sú skutočnými fanúšikmi bielo-modrej vrtuľky a hlavne pre tých, ktorí vlastnia takéto power-mašiny značky BMW.

bmw 7 f02 lumma design clr 750

bmw 7 f02 lumma design clr 750

bmw 7 f02 lumma design clr 750

bmw 7 f02 lumma design clr 750

Fotogaléria Lumma Design BMW 7 (F02) CLR 750:Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Wallpaper "BMW 7 Lumma Design CLR 750" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako na vás pôsobí upravené BMW 7 (F02) tunerskou firmou Lumma Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Ďuriš
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Vladimír Kobolka
Wallpaper: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11168x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt