support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 650i cabrio CLR 600 GT - žiarivá kráska v bielom rúchu od Lumma Design logo bmw

BMW 650i cabrio CLR 600 GT - žiarivá kráska v bielom rúchu od Lumma Design

03.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Začiatkom marca sa pozornosť celého motoristického sveta už tradične upiera na ženevský autosalón a inak tomu nebude ani tento rok. A presne v tieto dni už tuningové štúdiá začali odhaľovať svoje tromfy. Stranou nezostáva ani nemecká tuningová firma Lumma Design, ktorej najnovší výtvor vám predstavíme na nasledujúcich riadkoch a ktorý sa verejnosti „naživo“ predstaví práve na vyššie spomenutom autosalóne. A rozhodne to stojí za to, veď základom pre úpravy sa stalo najnovšie BMW 650i Cabrio.

Nie je to tak dávno, čo automobilka BMW strhla plachty jedného zo svojich nepochybne najatraktívnejších modelov. BMW rady 6, navyše v úprave „hore bez“ teda s automatickou textilnou strechou je skutočne synonymom športovej elegancie a luxusu a takéto auto rozhodne nezapadne v dave ani po rokoch. Ak iným nemeckým autám by sme mohli vyčítať určitú fádnosť, pre toto BMW to jednoducho neplatí a medzi jeho silné stránky môžeme pokojne zaradiť aj to, že vo vás vyvolá poriadne emócie. Na rovnakú strunu sa rozhodlo zahrať aj známe tuningové štúdio Lumma Design, ktoré BMW rady 6 Cabrio podrobilo badateľným vizuálnym ale aj technickým úpravám. S celým názvom BMW CLR 600 GT prichádza poriadne nadupané kabrio, na ktorom na prvý pohľad sedí všetko úplne perfektne. Pozrime sa teda naňho bližšie.

Lumma Design CLR 600 GT: zmeny navonok aj vnútri


V dizajnérskej dielni Lumma Design sa svoj najnovší výtvor rozhodli predstaviť v žiarivo bielom prevedení, ktoré ešte viac zvýrazní ladné krivky tohto kabrioletu, ktorého vzhľad je vylepšený o početné aerodynamické doplnky. Hneď na prvý pohľad zaujme spodná časť predného nárazníka so zabudovaným LED pásikmi pre denné svietenie. Pri popise môžeme ďalej pokračovať jemne upravenými bočnými prahmi a len veľmi decentne vylepšenou zadnou časťou, kde pribudol nový difúzor. Veko kufru samozrejme zdobí originálny znak Lumma Design, ktorý nahradil „bielo-modrú vrtuľu“.

bmw 6 cabrio lumma design clr 600gt

Poriadne tuningové dielo, hodné svetového autosalónu sa samozrejme nezaobíde bez technických a najmä výkonnostných úprav. Pre dodávaný osemvalec prepĺňaný dvoma turbami so sériovým výkonom 300 kW/408 koní si úpravca prichystal sadu vylepšení, ktoré hranicu maximálneho výkonu posúva na 360 kW/490 koní, čo je kabriolet priam nádherná hodnota. Značné zlepšenie zaznamenáte aj u maxima krútiaceho momentu, ktoré po modifikáciách činí až 720 Nm !!! Tieto zmeny sa samozrejme prejavili aj na zrýchlení z nuly na 100 km/h, kde si toto kabrio polepšilo približne o 3 desatiny sekundy, čím sa dostalo pod päťsekundovú hodnotu udávanú výrobcom. Dodajme ešte maximálnu rýchlosť, ktorá je podľa oficiálnych informácii 257 km/h. Za vyšším výkonom tohto exkluzívneho stroja treba hľadať prepracovanú elektronickú riadiacu jednotku a športovú výfukovú sústavu zahŕňajúcu výfukový tlmič a chrómové koncovky s priemerom 90 mm, ktoré sa postarajú aj o veľmi príjemný zvukový prejav.

Návrhári v Lumma Design ušili pre BMW 650i Cabrio taký „kabát“, ktorý podtrhne nielen jeho elegantné ale zároveň aj divoké gény tak, aby sa s ním dalo aj poriadne vyblázniť. S tým samozrejme súvisí aj boj o čo dosiahnutie čo najlepších aerodynamických vlastností, ktorý sa v tomto prípade nezaobišiel bez úpravy bodykitu. Ďalším krokom v zlepšovaní jazdných vlastností je zníženie svetlej výšky o celých 20 mm, osadenie športových pneumatík a samozrejme poriadne disky. Poďme sa ale na to pozrieť pekne po poriadku.

bmw 6 cabrio lumma design clr 600gt

Uvedený showcar CLR 600 GT má obuté športové pneumatiky Vredestein Ultra-High-Performance s rozmermi 255/35 R20 vpredu a o poznanie širšie s rozmerom 285/30 R20 vzadu. Tiež nechýbajú ani poriadne disky. Firma tentoraz siahla po sérii ultraľahkých kolies GTB Monoblock vlastnej výroby, ktoré vďaka svojmu tmavému prevedeniu príjemne kontrastujú so zvyškom karosérie a žltými brzdovými strmeňmi.

BMW CLR 600 GT sa môže pochváliť exkluzívnym kokpitom


Exkluzivita z tohto vozu vyžaruje nielen pri pohľade zvonka, ale aj po nastúpení dovnútra. Na čalúnenie jednotlivých častí interiéru boli použité len tie najkvalitnejšie materiály. Kým sedadlá a výplne dverí sú pokryté kvalitnou bielou kožou s kontrastným čiernym šitím, strop a palubná doska sú pokryté jemnou alcantarou. Ku štvormiestnemu kokpitu neodmysliteľne patria logá výrobcu na opierkach hlavy, hliníkové pedále a ozdobné lišty v karbónovom štýle. Úpravca sa v tomto prípade naozaj pohral s každým detailom a kto trochu pozná výtvory tohto tuningového štúdia iste vie, že to nie je nič nezvyčajné. Aj napriek tomu, že priestorovo sa nová „šestka“ nemôže porovnávať s veľkými limuzínami, dovolíme si tvrdiť, že v takto spracovanom interiéri sa budete cítiť ako v luxusne zariadenej obývačke.

Celému tomuto autu snáď chýba už len oznam, že pred nastúpením sa treba vyzuť, podlahu totiž pokrývajú kvalitné velúrové koberčeky. Pri BMW CLR 600 GT od Lumma Design presne zistíte čo to znamená exkluzívny profesionálny tuning. Táto nemecká kráska je toho stelesnením.

bmw 6 cabrio lumma design clr 600gt

bmw 6 cabrio lumma design clr 600gt

bmw 6 cabrio lumma design clr 600gt

lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Ako na vás pôsobí úprava tohto luxusného kabrioletu BMW CLR 600GT firmou Lumma Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4013x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt