support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hartge BMW M5 logo bmw

Nové BMW 6 (F12) Cabrio - tuning a styling od firmy Hartge

24.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Decentný styling a tuning je už výsadou veľkého počtu dnešných tuningových firiem a to je len dobre. Totižto jemne skrášliť sériovo vydarené auto je oveľa hodnotnejšie, ako naňho nahádzať najrôznejšie druhy nevkusných doplnkov. Dvorný úpravca vozidiel BMW a Mini pochádzajúci z Nemecka, firma Hartge sa najnovšie obzrel po najnovšom BMW rady 6 (model F12) a naozaj jemne sa pohral s jeho výzorom a prejavom.

Na svete je ďalší pokračovateľ úspešnej rady 6, ktorý sa svetu predstavuje svojim sofistikovaným modelom vo verzii cabrio a coupé. Najväčšou prednosťou tohto nového modelu je jeho prepracovaný dizajn, ktorého výsledkom je úplne nové poňatie šestkovej rady vozidiel BMW. Novinka nie je jedinečná len v rámci dizajnu, je vybavená množstvom technologických prvkov ako napríklad Head-Up displej a podobne.

BMW radu 6 je typické svojim luxusným prevedením so športovým srdcom. Kto chce "rýchle pohodlie", určite siahne práve po tomto aute. Vyrába sa v dvoch karosárskych prevedeniach a to ako kupé a kabriolet. Motorová ponuka nie je nejako široká, ale zato ponúka plnohodnotný zážitok z jazdy. Najvýkonnejším montovaným motorom do tohto žihadla je motor 650i. Jedná sa o benzínový osemvalec do V s výkonom 407 konských síl (300 kW) a 600 Nm. Auto s týmto motorom dosiahne stovku za príjemných 4,9 sekundy.

HARTGE BMW 6 (F12) CABRIO


bmw 6 f12 cabrio tuning hartge

Úpravca sa do premeny tohto modelu pustil ozaj opatrne a vďaka tejto rozvahe vznikol ďalší decentný projekt s výrazným športovým podtónom. Každý, kto vlastní šestkové BMW a túži po viditeľnej no umiernenej zmene, nech teraz zbystrí zrak.

Hartge pripravil pre tento model BMW tuningový paket, vďaka ktorému získa BMW radu 6 nový rozmer. Exteriér auta ostal v prípade tohto projektu nedotknutý, keďže sériový vzhľad tohto auta je viac než úchvatný, takže neboli potrebné žiadne drastické zmeny. Tak či onak, zvonku na aute nájdeme len logá úpravcu namiesto lôg BMW, ako aj nové obutie.

bmw 6 f12 cabrio tuning hartge

Zákazník má možnosť vybrať si z viacerých možných alternatív, ako obuť svoje BMW 6. Prezentačný model firmy Hartge ma obuté 21-palcové disky modelovej rady Classic 2 s rozmermi 8,5x21 palcov vpredu a 9,5x21 palcov vzadu. Aby ste sa v novom BMW cítili ešte bezpečnejšie a mohli si jazdu užiť ešte viac naplno, Hartge pre svojich nových zákazníkov pripravil taktiež set športových pružín, ktoré dovoľujú zníženie svetlej výšky auta o 25 mm vzadu a 30 mm vpredu. Navyše, pre motorizáciu 640i je pripravený taktiež kompletný výfukový systém s priechodnejšími komponentmi, ktoré vyúsťujú do dvoch párov okrúhlych koncoviek s priemerom 80 mm.

Vnútri auta si noví majitelia nájdu hliníkový pedálový set a velúrové koberce s logom úpravcu.

bmw 6 f12 cabrio tuning hartge

HARTGE


logo Hartge

Nemecká firma Hartge je na automobilovom trhu pomerne dlho. Už od roku 1971 sa zaoberala motoršportom a od roku 1985 aj automobilovou manufaktúrou. Jej sídlo je v Beckingene v Nemecku. Hartge sa špecializuje výlučne len na automobilku BMW, s výnimkou od roku 2001, kedy BMW kúpili práva na výrobu nových modelov Mini Cooper a tak sa Hartge začalo špecializovať aj na Mini. Veľmi veľa tuningových firiem sa zaoberá prevažne exteriérom, no hlavnou stránkou Hartge je motor, výkon a zvesenie, ale samozrejme aj dizajn exteriéru a interiéru.

Aký je váš názor na tuning od firmy Hartge pre BMW 6 (F12) Cabrio ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hartge, tak navštívte našu podstránku:

Hartge tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6600x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt