support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw AG-Excalibur BMW 6 v spolupráci s Cuberra - styling z Lotyšska logo ag excalibur

AG-Excalibur BMW 6 v spolupráci s Cuberra - styling z Lotyšska

07.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Sto ľudí, sto chutí. Aj takto jednoducho by sa dal opísať projekt Lotyšskej tuningovej spoločnosti – Cuberra, ktorá sa zaoberá úpravou áut a predajom tuningových komponentov pre automobily, motocykle ale aj pre off-roady. Táto firma sa rozhodla spropagovať svoje výrobky tým najlepším možným spôsobom a to úpravou auta, na ktorom ukážu všetko čo dokážu.

„Obeťou“ ich tvorivosti v spolupráci s firmou AG Excalibur, v ktorej sa celá prestavba udiala, sa stalo BMW 6, ktoré podstúpilo kompletnú úpravu. Zo sériových tvarov BMW 6 zostalo len málo v tomto štádiu. Konkrétne strecha, zadné svetlá a ľadvinky.

Ako samotná firma uvádza, toto auto je jedinečné a nikto iný také nemá a ani mať nebude. Všetko je vyrábané na zákazku. Výroba takéhoto jedinečného kúsku trvá podľa vopred dohodnutého časového rozsahu 4 - 6 mesiacov.

Rám automobilu je vyrobený z ocele a hliníku. Karoséria je kompletne celá z karbónových a sklolaminátových vlákien. V prednej časti bola zo série zachovaná iba maska - ľadvinky. Spodnej časti nárazníku dominuje veľký otvor. Najväčšiu zmenu designu tváre automobilu majú na „svedomí“ svetlomety.

Pri pohľade z boku sa Vám možno zdá, že ide skôr o karikatúru ako o reálne upravené auto. To je tým, že veľká časť karosérie musela byť vyrezaná kvôli obrovským blatníkom. Ďalšou zmenou je zmena bočnej línie. Tá sa vlnito tiahne od predného svetlometu, až k tomu zadnému.

Zadok, oproti ostatným častiam pôsobí veľmi vyvážene. Žiadne extrémne úpravy, ani nič čo by znemožnilo identifikáciu pôvodu automobilu. Koncovky výfuku získali špecifický trojuholníkový tvar. Kufor pôsobí dojmom kombinácie tvaru kufra BMW CSL a Ducktailu legendárnych Porsche Carrera 911. Na záver celá karoséria dostala výrazný červený lak.

bmw 6 ag excalibur cuberra tuning showcar

Určite najvýraznejším prvkom sú kolesá. Dokážete si tipnúť akú veľkosť sa im na toto BMW podarilo nasadiť? 20, 22 palcov? Omyl! Vpredu auto roluje na 24" diskoch a pneumatikami s rozmermi 295/30/24, no vzadu je to ešte pestrejšie. 26 palcové disky obuté extrémnymi pneumatikami na osobný automobil – je to presne 305/30/26. A ako sa na správny showcar patrí, sú to točiace sa elektróny, pre mnohých známe skôr ako spinners. Naviac si zákazník môže vybrať aj povrchovú úpravu disku a to konkrétne pochrómovanie, práškové lakovanie alebo aj pozlátenie.

V interiéri sa tiež odohralo niekoľko zásadných zmien o ktoré sa pričinila firma AG Excalibur. Celý interiér je prevedený do čierno-bielej kombinácie, kde bola použitá koža a alcantara. Radiaca páka a všetky ostatné tlačítka na stredovej konzole boli nahradené kryštálmi Swarowski, ktoré tiež poukazujú na výnimočnosť celej prestavby.

Špecialitou je „vypuknutá“ palubová doska, ktorá skrýva dva menšie LCD displeje. Z hľadiska výkonnostnej úpravy BMW dostalo plne nastaviteľný podvozok a väčšie brzdy.

Vyznávačom BMW možno bude táto úprava „proti srsti“, ale v tuningu ide o to odlíšiť sa od ostatných. A keď ide o prezentáciu firmy, musí predstavené auto kričať z davu a upútať. To sa firme AG Excalibur a Cuberra so svojím showcarom podarilo splniť do bodky.

bmw 6 ag excalibur cuberra tuning showcar

bmw 6 ag excalibur cuberra tuning showcar

bmw 6 ag excalibur cuberra tuning showcar

bmw 6 ag excalibur cuberra tuning showcar

bmw 6 ag excalibur cuberra tuning showcar

Čo poviete na tento showcar BMW 6 v úprave od firmy AG Excalibur ?Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy AG EXCALIBUR, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

AG EXCALIBUR


Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy Cuberra, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

CUBERRA


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Ďuriš
Obrázky, kontrola: Vladimír Kobolka
Finálna úprava: Vladimír Kobolka

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9162x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt