support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 5 (F11) Touring v stylingovej úprave od firmy Hamann logo bmw

BMW 5 (F11) Touring v stylingovej úprave od firmy Hamann

28.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemecký tuningový špecialista Hamann dal o sebe najnovšie vedieť svojim stylingovým paketom pre poslednú generáciu BMW radu 5 s prívlastkom Touring. A že je sa načo pozerať, to sa teraz presvedčíte sami.

Tretí kvartál tohto roku bol pre automobilku BMW dosť dôležitý, pretože sa na svetlo sveta chystal tvorca „nového“ segmentu vozidiel, BMW 5 Gran Turismo. Netradične riešená karoséria v sebe spája viacero karosárskych verzií, prehliadnuť sa nedá koncepcia limuzíny, coupé ani sedanu. Karoséria je dlhá takmer 5 metrov, takže sa naozaj nejedná o žiadneho drobca, no vďaka kompaktnej a dizajnovo príťažlivej streche sa dojem z mohutného auta vytráca. Vnútrajšok päťkového BMW by sme mohli prirovnať k pojazdnej kancelárii, pretože miesta na sedenie a nohy je tam viac než požehnane, pričom interiér je vybavený množstvom moderných technológií.

Vrcholom tohto modelu je montovaný agregát 550i V8 s objemom 4395cm3 a s technológiou TwinPower Turbo, ktorého výkonová krivka siaha až k hodnote 407 koní (300 kW) a 600 Nm, čo predstavuje slušnú porciu výkonu!

HAMANN BMW 5 (F11) TOURING


Tentokrát sa úpravca vôbec nezameral na výkonnostné parametre päťkového BMW, ale svoje úsilie zameral na zmenu celkového dizajnu. Docielil to novým stylingovým paketom, ktorý obsahuje viaceré prvky, ktoré určite stoja za zmienku.

Predná časť tohto štýlového BMW dostala efektný predný podnárazník (lip) , ktorý výrazne pozmenil vzhľad predného nárazníka ako aj celej prednej časti. K dispozícii je aj predný spojler pre verzie s M paketom, ako aj úplne nový nárazník s integrovaným LED denným svietením a väčšími otvormi. Úprava ďalej pokračuje dizajnovo príťažlivými prahovými nástavcami a končí v zadnej časti, kde sa usídlil nový difúzor a strešný spojler. Difúzor obsahuje pár /otvorov, ktoré sú domovom dvoch párov okrúhlych koncoviek športového výfukového systému. Samotný sériový dizajn päťkového kombi od BMW je veľmi príťažlivý a úprava od Hamann-a len decentne zvýrazňuje jeho športový charakter.

Obutie tohto krásavca je taktiež exkluzívne. Pre skutočných fajnšmekrov je pripravený set anodizovaných diskov modelovej rady Edition Race Design vo farebnom prevedení matná čierna/leštený límec, ktoré sú dostupné vo veľkosti 21 palcov, konkrétne 255/30 ZR21 vpredu a 295/25 ZR21 vzadu. Pre miernejších užívateľov je pripravený set Anniversay Evo v matnej čiernej alebo striebornej, vo veľkostiach 20 alebo 21 palcov. K takto úžasným kolesám je prispôsobený aj podvozok, ktorý je pomocou športových pružín znížený o celých 35 mm.

Interiér tohto kombíčka je vybavený 10-dielnou sadou karbónových doplnkov, ktoré sú štandardne vo vyhotovení matný titán, no k dispozícii sú aj iné farebné odtiene. Paket obsahuje tiež hliníkový pedálový set, všité logo úpravcu do hlavových opierok, velúrové koberce a upravený športový volant.

bmw 5 f11 touring tuning hamann

bmw 5 f11 touring tuning hamann

bmw 5 f11 touring tuning hamann

bmw 5 f11 touring tuning hamann

bmw 5 f11 touring tuning hamann

bmw 5 f11 touring tuning hamann

bmw 5 f11 touring tuning hamann

Váš názor na úpravu BMW 5 Touring v stylingovej úprave od nemeckého tunera HAMANN ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17392x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt