support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 4 Gran Coupé od AC Schnitzer – modré z neba po novom logo bmw

BMW 4 Gran Coupé od AC Schnitzer – modré z neba po novom

18.Oct.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Bavorská automobilka predstavila približne pred rokom nový rad modelov vychádzajúcich z modelového radu 3. Na novinku reagovali samozrejme aj tuningové spoločnosti a AC Schnitzer ako dvorný úpravca vozidiel značky BMW nezostáva stranou. Pre BMW 4 Gran Coupé si pripravili sadu vizuálneho ale aj výkonnostného vylepšenia.

BMW radu 4 síce už nepatrí medzi horúce novinky na trhu, no stále je to auto, za ktorým sa minimálne radi otočíte a pokocháte sa jeho športovo-elegantnými líniami. Vo svete tuningu však platí nepísané pravidlo, že stále je čo zlepšovať a aj to je dôvod, prečo sa mnohé tuningové štúdiá púšťajú do áut, ktoré k dokonalosti nemajú ďaleko. Nedávno sa v AC Schnitzer pozreli na zúbok BMW radu 2. Teraz sa pustili aj do jeho väčšieho súrodenca. Čo všetko sa rozhodli pomeniť?

BMW 4 od AC Schnitzer je lepšie v každom smere


Experti z nemeckého Aachenu sa rozhodli pre vizuálne úpravy bodykitu. Nejde však o žiadnu veľkú revolúciu, skôr o decentné zmeny, ktoré zvýrazňujú športové ambície tohto modelu. Pribudla teda spodná lišta predného nárazníka, vzadu zase pribudol difúzor lakovaný vo farbe karosérie. Na zozname voliteľných doplnkov figurujú aj karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel a chrómová maska chladiča. Všetky doplnky sú samozrejme dostupné aj pre modely vybavené doplnkovým M-Technik paketom. K BMW radu 4 ponúka AC Schnitzer kompletnú ponuku športových diskov z ľahkej zliatiny s priemerom maximálne 21 palcov.

Ak by ste boli s vzhľadom "štvorky" spokojný, môžete sa rozhodnúť čisto len pre technické úpravy. V takom prípade je pre každý ponúkaný agregát k dispozícii vyšší výkon vďaka softvérovým úpravám riadiacej jednotky. V prípade verzií 435i a 435d môžeme hovoriť až o maximálnom výkone 360 koní. Pre prepĺňané benzínové agregáty je okrem iného dostupný aj nový medzichladič.

Po výkonnostnej kúre v AC Schnitzer si BMW 4 Gran Coupé zaslúžilo aj starostlivosť o podvozok. Úpravcovia preto pripravili športovú sadu, pričom k dispozícii je viacero druhov odlíšených podľa tuhosti. Najnáročnejší si môžu vybrať pretekársku sadu, ktorá tento model priblíži k zemi až o 40 mm. Dostupné sú ale aj sady znižujúce svetlú výšku o 25 mm, či 10 mm.

Úpravy neobišli ani interiér, tu je možné objednať dekoračné prvky Black Line, pričom k dispozícii je aj populárna hlava radiacej páky s displejom. Lepší dojem z interiéru vytvárajú aj hliníkové pedále, hliníková páka ručnej brzdy a aj velúrové koberčeky. Čo viac dodať? V AC Schnitzer opäť potvrdili, že kvalitné úpravy im naozaj idú...

bmw 4 gran coupe ac-schnitzer

bmw 4 gran coupe ac-schnitzer

bmw 4 gran coupe ac-schnitzer

bmw 4 gran coupe ac-schnitzer

bmw 4 gran coupe ac-schnitzer

bmw 4 gran coupe ac-schnitzer

bmw 4 gran coupe ac-schnitzer

logo ac-schnitzer

Váš názor na úpravu BMW 4 Gran Coupé od nemeckého úpravcu AC Schnitzer ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3312x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt