support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 4 Coupé od AC Schnitzer – vyšší výkon a ostrý štýl pre čierne kupé logo bmw

BMW 4 Coupé od AC Schnitzer – vyšší výkon a ostrý štýl pre čierne kupé

12.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dvorný úpravca značky BMW zareagoval na najnovšie kupé bavorskej automobilky svojským spôsobom. Navrhol pre „štvorku“ kompletnú sadu vylepšenia, ktorá zvýrazňuje športové krivky tohto nového modelu. Kupé odvodené z trojkovej rady si po prvýkrát vyslúžilo vlastné radové označenie a v AC Schnitzer pripravili pre tento pôsobivý model viacero vylepšení nielen po vizuálnej ale aj výkonnostnej stránke.

Tuningové štúdio AC Schnitzer si nenechá ujsť žiadnu novinku z dielne BMW a pravidelne sú medzi prvými, ktorí sa venujú najnovším modelom. Inak to nie je ani v prípade novej „štvorky“. Dvojdverový športový model odvodený z radu 3 dostal do vienka veľmi slušné stylingové úpravy a na svoje si prídu aj tí, ktorí od tohto vozidla očakávajú vyšší výkon a pohotovejšie reakcie. V AC Schnitzer zároveň prepracovali aj podvozok tohto modelu, poďme však pekne postupne a najprv sa pozrime za zmeny zovňajška.

BMW radu 4 od AC Schnitzer vás prekvapí nielen výkonom ale aj vzhľadom


Úpravca avizuje, že vizuálny paket vylepšenia bude sedieť nielen bežnej verzii, ale je zároveň aj vhodným rozšírením M-paketu. Pozitívne je, že v AC Schnitzer sa v tomto ohľade nepúšťali do príliš extrémnych úprav a stavili predovšetkým na vyváženosť tvarov a decentný vzhľad. Neznamená to však, že stylingové zmeny si nevšimnete. Prednú časť zdobí lišta nárazníka s výraznejším tvarovaním a logom úpravcu. Zmenila sa aj mriežka chladiča. Na prednú časť nadväzujú zvýraznené bočné prahy, vzadu zas pribudla spodná časť nárazníka s tvarovaným difúzorom.

Pri pohľade zozadu si iste všimnete aj dvojicu decentných spojlerov, jeden na veku batožinového priestoru a ten druhý koncovej hrane strechy. BMW 4 môžete dopriať aj chrómové koncovky výfukovej sústavy. Vybrať si taktiež z pomerne širokej ponuky zliatinových diskov priamo z produkcie AC Schnitzer.

Aby ste našli ďalšie vizuálne zmeny, treba sa pozrieť do interiéru. Tu pribudla hliníková hlava radiacej páky s podsvietením, velúrové koberčeky, hliníkové pedále a dekoračné obklady.
Úpravcovia z AC Schnitzer venovali dosť pozornosti aj úpravám výkonu, ktoré dosahujú preprogramovaním riadiacej jednotky a inštaláciou svojho power-boxu. Pre benzínovú verziu 420i majú pripravenú optimalizáciu na maximálny výkon 245 koní. Pre priaznivcov dieselových agregátov je v ponuke pripravené zvýšenie výkonu pre 430d a 435d. Pri prvom z menovaných sa maximálny výkon dostal na úroveň 309 koní a pri druhom až na 360 koní.

bmw 4 ac-schnitzer

Pre úplnosť dodajme, že AC Schnitzer ešte pred pár týždňami uviedla prvé výkonnostné pakety pre tento model. Týkali sa benzínovej verzie 428i, kde sa výkon vyšplhal na 294 koní a prepĺňaného benzínového agregátu 435i, kde môžete počítať s výkonom 360 koní. Pre najmenší diesel v ponuke 420d majú úpravcovia z Aachenu pripravený paket zvyšujúci výkon na 418 koní.

Aby ste si jazdu s upraveným motorom mohli užiť ešte viac, k dispozícii je aj originálna podvozková sada so športovými pružinami a tlmičmi. Vďaka tejto sade je BMW radu 4 až o 25 mm bližšie k zemi. Doplňme, že jednotlivé úpravy od AC Schnitzer, vrátane tých vizuálnych, je možné ľubovoľne kombinovať.

bmw 4 ac-schnitzer

bmw 4 ac-schnitzer

bmw 4 ac-schnitzer

bmw 4 ac-schnitzer

bmw 4 ac-schnitzer

bmw 4 ac-schnitzer

logo ac-schnitzer

Váš názor na úpravu BMW 4 Coupé so zvýšeným výkonom z dielne nemeckej firmy AC Schnitzer ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2476x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt