support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Vyšší výkon pre BMW 335i Coupé (E92) - Alpha-N Performance BT92 nielen do ulíc, ale aj na okruhy logo bmw

Vyšší výkon pre BMW 335i Coupé (E92) - Alpha-N Performance BT92 nielen do ulíc, ale aj na okruhy

07.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Chcete mať v garáži beštiu, ktorá bude stíhať na okruhu a zároveň si ju budete môcť prihlásiť do evidencie a mať na nej EČV? Tak sa potom určite pozrite na najnovší počin nemeckého tuningového štúdia Alpha-N Performance, ktoré s úpravami áut začalo len nedávno. Ich novinka ale stojí za to. Pod názvom Alpha-N Performance BT92 sa ukrýva kompletne prepracované BMW 335i Coupé, ktoré už na prvý pohľad vyzerá priam beštiálne. Svoje schopnosti vám naznačí po naštartovaní a jemnom pohraní sa s plynovým pedálom. Svoj potenciál vám však naplno ukáže až na pretekárskom okruhu, nebojí sa zákrut a oplýva hojným stádom splašených plnokrvníkov.

BT92 od Alpha-N Performance výkonom pokorí aj BMW M3


Výsledkom práce tuningového tímu Alpha-N Performance je sympaticky upravené BMW rady 3 kupé E92, ktorému poriadne napumpovali svaly, znížili celkovú hmotnosť a upravili jazdné vlastnosti po vzore profesionálnych pretekárskych modelov. Aj napriek tomu má byť ale toto auto vhodné pre každodenné použitie, treba však počítať s určitými obmedzeniami. Celý rad karosárskych dielov bol prepracovaný s cieľom dosiahnuť nižší odpor vzduchu, vyrobené sú pritom z kvalitných kompozitných materiálov, aby bola zachovaná čo najnižšia hmotnosť. Výsledok je v tomto prípade úctyhodný, jeho tvorcom sa podarilo znížiť hmotnosť tejto „trojky“ o fantastických 250 kg. Za touto výraznou hmotnostnou redukciou však nie je len hojné použitie ultra-ľahkého karbónu, ale aj ľahší interiér, z ktorého zmizlo zopár prebytočností.

V Alpha-N Performance vsadili na čisté avšak agresívne pôsobiace línie bodykitu, vpredu zaujme výrazná spodná časť nárazníka, bočnú líniu zas dotvára rozšírenie zadných blatníkov a vzadu je dominujúcim prvkom vcelku netradične tvarovaný difúzor s dvojitou koncovkou výfukov v strede. Punc profesionálneho športového náčinia mu dodáva aj zadný nastaviteľný spojler, perfektnú súhru so zvyškom dotvárajú aj 19-palcové disky S3 s výrazným chrómovým límcom. BT92 však zo seba nerobí športiak len navonok. Pod jeho kapotou sa nachádza 3.0-litrový prepĺňaný šesťvalec, ktorý zo seba dostane úžasných 450 koní, čo je dokonca viac, než pri verzii M3. Úpravca v tomto prípade aplikoval set výkonnostných úprav, ktorý zahŕňal osadenie väčších turbodúchadiel, preprogramovanie elektroniky motora, vylepšenie nasávania a zároveň implementáciu väčších chladičov. Správny zvuk tomuto dobre zladenému orchestru dodáva aj nová športová výfuková sústava. Dodajme ešte, že majestátny výkon je prenášaný na kolesá zadnej nápravy cez mierne upravenú dvojspojkovú prevodovku.

bmw 335i coupe bt92 bodykit alpha-n performance

Alpha-N Performance BT92: silné brzdy a kokpit v pretekárskom štýle


V súvislosti s nižšou hmotnosťou a vyšším výkonom bolo treba posilniť brzdovú sústavu, ktorej výrobcom je firma MAC. Tá je tvorená šesťpiestikovými brzdovými kotúčmi s priemerom 380 mm vpredu a štvorpiestikovými kotúčmi o priemere 355 mm vzadu. Ako sme už spomenuli z interiéru ubudlo zopár prvkov s cieľom optimalizácie hmotnosti, avšak istá úžitková hodnota mu zostala. Vnútri nájdeme dvojicu športových sedadiel Recaro Pole Position s karbónovým skeletom a oceľovú bezpečnostnú klietku.

bmw 335i coupe bt92 bodykit alpha-n performance

Firme Alpha-N Performance sa z pôvodného BMW 335i Coupé podarilo vykresať naozaj poriadny športiak, ktorý svojimi schopnosťami vraj predčí aj verziu M3. To však ešte v rámci projektu BT92 nemá byť všetko, v útrobách tejto dielne vraj pripravujú aj verziu s poriadne vyladeným desaťvalcom...

bmw 335i coupe bt92 bodykit alpha-n performance

bmw 335i coupe bt92 bodykit alpha-n performance

bmw 335i coupe bt92 bodykit alpha-n performance

BMW 335i BT92 Alpha-N Performance vo fotogalérii:logo alpha-n performance

Alpha-N Performance


Nemecká firma Alpha-N Performance je na poli tuningu takpovediac nováčikom, avšak vedie ju dvojica úspešných manažérov z firiem Veritas a VBT Racing. S dôrazom na špičkovú kvalitu sa táto tuningová dielňa venuje chiptuningu, karosárskym úpravám, či prestavbe vozidiel na pretekárske špeciály. Medzi ich doterajšie najrozsiahlejšie projekty patrí BT92 a projekt vlastného konceptu športového modelu nazvanom Alpha One. Od Alpha-N Performance ešte určite uvidíme množstvo kvalitných úprav.

Váš názor na úpravu BMW 335i pod označením BT92 od firmy Alpha-N Performance ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Alpha-N Performance, tak navštívte našu podstránku:

ALPHA-N PERFORMANCE


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3646x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt