support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 330d E91 od BBM Motorsport - zvýšenie výkonu a štýlu v jednom logo bmw

BMW 330d E91 od BBM Motorsport - zvýšenie výkonu a štýlu v jednom

29.Oct.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dielňach nemeckej spoločnosti BBM Motorsport sa zrodil nový počin, na ktorom sa podieľalo viacero odborníkov na „performance tuning“. Základom pre úpravy sa stalo BMW 330d Touring generácie s označením E91. Hlavným cieľom autorov tohto tuningu bolo pozdvihnúť „trojke kombi“ výkon. Svoje športové ambície prezrádza tento model už na prvý pohľad, je to však iba náznak toho, čo všetko skrýva vo svojom vnútrajšku.

BMW 330d E91 dostalo od BBM Motorsport aj úpravy exteriéru


Špecialisti na „performance tuning“ zo spoločnosti BBM Motorsport obrátili svoju pozornosť na BMW radu 3 predchádzajúcej generácie so vznetovým šesťvalcom pod kapotou. Neobišli samozrejme ani zovňajšok, ktorý sa snaží lepšie naznačiť, čo všetko dokáže tento model ponúknuť. Pekelne upravené BMW 330d E91 z dielní spoločnosti BBM Motorsport spoznáte podľa matných červených karosárskych fólií, ktoré ladia s vhodne nakombinovanými čiernymi prvkami. Strechu, rovnako ako vonkajšie spätné zrkadlá a lemy „ladviniek“, pokrýva matná čierna fólia. Všetko ostatné, čo by mohlo červeno-čiernu farebnú líniu narušiť, bolo zatmavené. Vážnosť tomuto kombi dodávajú aj zatmavené zadné okná a výrazné 19-palcové disky BBS CH-R.

BBM Motorsport vydolovalo z BMW 330d úžasný krútiaci moment


Od diskov sa dostávame k zaujímavejšej časti celej kúry. Pod prednou kapotou sa nachádza upravený vznetový šesťvalec s výkonom 274 koní a maximálnym krútiacim momentom až 859 Nm! Spoločnosť BBM Motorsport na tomto vozidle predviedla príkladný chip tuning, ktorý doplnila výmenou niektorých ďalších komponentov pohonnej jednotky. Okrem softvérovej optimalizácie motora teda môžeme spomenúť aj osadenie vzduchového filtra Pipercross a výfukového potrubia Supersprint. Obrovský krútiaci moment, akým disponuje toto BMW, sa nutne musel prejaviť aj na jazdnej dynamike, škoda však, že sa úpravcovia nepochválili konkrétnymi číslami.

bmw 330d e91 bbm motorsport

Pre zlepšenie jazdných vlastností prebehla tiež optimalizácia podvozku, pri ktorej BMW 330d vybavili sadou KW Street Comfort. Zmeny si všimnete aj po nahliadnutí do interiéru. Červená fólia bola totiž použitá aj na pokrytie obkladov palubnej dosky. Dodajme, že v kokpite pribudol aj digitálny tachometer. Cenu úprav spoločnosť BBM Motorsport zatiaľ nezverejnila.

bmw 330d e91 bbm motorsport

bmw 330d e91 bbm motorsport

bmw 330d e91 bbm motorsport

bmw 330d e91 bbm motorsport

bmw 330d e91 bbm motorsport

bmw 330d e91 bbm motorsport

bmw 330d e91 bbm motorsport

BMW 330D (E91) v úprave od BBM motorsport:

bbm motorsport logo

BBM MOTORSPORT


Firma BBM Motorsport je vo svete tuningu zatiaľ nováčikom, no aj napriek tomu má už za sebou niekoľko úspešných projektov. V súčasnosti sa jej tím zameriava na domácu produkciu. V ich produktovej línii nájdete doplnky pre modely značky Volkswagen, Audi a Porsche. Firma sa špecializuje najmä na chiptuning, ale cudzie jej nie sú ani dizajnové úpravy. BBM Motorsport vznikla v roku 2012 a jej veľkolepý štart naznačuje, že sa máme na čo tešiť.

Váš názor na úpravu pre BMW 330d (E91) od úpravcu BBM MOTORSPORT ? Hlasujte tu:Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy BBM MOTORSPORT, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

BBM MOTORSPORT


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4271x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt