support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 328ix so zníženým podvozkom, strešným boxom Thule a motorkou na prívese logo bmw

BMW 328ix so zníženým podvozkom, strešným boxom Thule a motorkou na prívese

21.Jul.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Za ďalším tuningovým počinom sa opäť vyberieme do USA, konkrétne do Long Beach v Kalifornii. Tu sa totiž zrodil celkom unikátny projekt, ktorého hrdým majiteľom je Stan Chen. Svoje tuningové ambície sa rozhodol zobrať komplexne a v rámci svojho projektu sa postaral o úpravy hneď pri troch kusoch techniky. Úprav sa dočkalo jeho auto, motorka a aj príves.

Ak ste si už prezreli fotografie, určite vám je jasné, že Stan je fanúšikom značky BMW a aj hrdým majiteľom dvoch veľmi pekne upravených strojov. Jeho počin je pokusom o skĺbenie rodiny a osobných koníčkov a zároveň aj o akési spojenie oboch svetov - motorkárskeho a automobilového. Nie vždy mal Stan kombi, no iba nedávno sa stal otcom a tak musel svoje priority prehodnotiť. So svojím BMW 328ix sa už dokonca prezentoval na výstave SEMA 2014.

Jeho biele BMW spoznáte predovšetkým podľa M Sport paketu a paketu M Performance. V tomto ohľade teda bodykit neprešiel žiadnymi ďalšími úpravami. Neodmysliteľnou súčasťou jeho auta je strešný box Thule Sonic, ktorý svojou povrchovou úpravou presne ladí s farbou karosérie. Z ostatných vizuálnych úprav nejde nespomenúť pokrytie okien keramickou fóliou od Huper Optic, čo vytvára veľmi zaujímavý efekt. Ak sa vám úpravy zovňajška nezdajú byť príliš invenčné, ostatné časti tohto vozidla váš určite presvedčia.

Novinkou je totiž aj MXP výfukový systém zakončený decentným čierno-chrómovými koncovkami. Od Tuning Group bola upravená aj elektronická riadiaca jednotka motora. Ďalším opatrením súvisiacim s vyšším výkonom bolo zlepšenie brzdného účinku originálnou sadou M Performance, ktorá bola doplnená o drážkované brzdové kotúče R1 Concepts. Určite ste si všimli aj výrazné zníženie svetlej výšky. To zabezpečuje nový vzduchový podvozok AccuAir s odpružením HP Drivetech. Jeho techniku navyše môžete obdivovať po otvorení kufra. Teraz už "truhla" na streche dáva skutočne zmysel :-)

bmw 328ix stance thule box motorka prives

Pomyselnou bodkou za prehliadkou zovňajšku sú 20-palcové disky HRE 501 Vintage Series, na ktoré sú obuté pneumatiky Toyo Proxes 4 Plus s rozmermi 225/35 vpredu a 255/30 vzadu. Zmien v interiéri nie je veľa, prakticky sa dajú spomenúť iba nové športové sedadlá Recaro Sportster CS.

Ako sú na tom ale ostatné dve súčasti tohto projektu? Príves LAODIES KUSTOMZ dostal na mieru vyrobené blatníky lakované bielou Mineral White s ozdobnými pásikmi. Zadné svetlá si prepožičal z Fordu Model-A a taktiež mu nechýba vzduchový podvozkový systém AccuAir. Aby tento príves dokonale ladil s autom, aj v jeho prípade môžeme hovoriť o diskoch HRE 501 Vintage Series, avšak s priemerom 18 palcov.

bmw 328ix stance thule box motorka prives

BMW R75/5 ako LILDOOM
Názov #LILDOOM v rámci tohto projektu patrí motorke BMW R75/5 z roku 1973, ktorá je taktiež farebne zladená podľa BMW 328ix. Nechýba teda rovnaký biely lak, ozdobné pásiky v rovnakom štýle a farebnom prevedení. Nové je kožené sedadlo a časť okolo zadného kolesa. Farebne boli prispôsobené aj kolesá. Motorka dostala do vienka tiež zníženú prednú vidlicu a nové zadné odpruženie. Motor zase chráni nový chrómový kryt a "lepšie dýchať" mu umožňujú filtre K&N. Táto "trojica" spája to najlepšie z oboch svetov a pôsobí skutočne vydarene...

bmw 328ix stance thule box motorka prives

bmw 328ix stance thule box motorka prives

bmw 328ix stance thule box motorka prives

bmw 328ix stance thule box motorka prives

bmw 328ix stance thule box motorka prives

bmw 328ix stance thule box motorka prives

Váš názor na toto "touringové" BMW 328ix od tunera Stan Chena ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách zn. BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

BMW tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2567x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt