support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW 3 Touring od AC Schnitzer: zvýšenie výkonu pre kombi so športovým strihom logo bmw

BMW 3 Touring od AC Schnitzer: zvýšenie výkonu pre kombi so športovým strihom

27.Jan.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kombi odvodené od populárneho sedanu BMW rady 3 na seba nenechalo dlho čakať. Prišlo s praktickým a pomerne objemným kufrom, no športová iskra a šarm mu aj napriek tomu zostali. Tvári sa síce rodinne, no jeho parametre sľubujú aj veľmi slušné šoférske vyžitie. Len niekoľko mesiacov po uvedení BMW 3 Touring na trh sa sliny na úpravu začali zbiehať svetoznámym tuningovým spoločnostiam. Dvorný úpravca bavorských automobilov AC Schnitzer nemôže samozrejme chýbať a je navyše jednou z prvých firiem, v ktorej sa tomuto kombi povenovali.

Ak hovoríme o úpravách modelu BMW 3 Touring v podaní AC Schnitzer, máme na mysli kompletnú starostlivosť o každú jeho časť. Precízne spracovanie v kombinácii s vkusným dizajnom je predpokladom pre skvelý výsledok a toto BMW 3 Touring môže byť toho svetlým príkladom.

BMW 3 TOURING


To, že pred vami stojí upravená „trojka kombi“, zistíte už na prvý pohľad podľa aerodynamického bodykitu, ktorý perfektne nadväzuje na pôvodné línie tohto modelu. Spodnú časť predného nárazníka dotvára aerodynamicky tvarovaná lišta, ktorá tomuto modulu zároveň pridala na celkovej robustnosti. O viac lesku v týchto partiách sa zase postarali chrómové doplnky masky. Tvorcovia pozmenili tiež výzor bočnej časti, BMW 3 Touring dostalo výraznejší prah a sadu športových diskov priamo z dielne AC Schnitzer. Záujemca si pritom bude môcť vybrať z rôznych typov s priemerom od 18 do 20-palcov. Zadná časť zostala zatiaľ bezo zmien, no už čoskoro bude v ponuke úpravcu pre tento model dostupný strešný spojler a zadný nárazník s difúzorom. Aj zozadu sa však BMW 3 Touring v úprave od AC Schnitzer prejavuje svojsky, je to vďaka dvojici chrómových koncoviek, ktoré sú napojené na upravené výfukové potrubie s tlmičom. Ten sa postará o výrazný zvukový prejav.

bmw 3 series touring combi tuning ac schnitzer

AC SCHNITZER STYLING ÚPRAVA PRE BMW 3 COMBI


Ku zmenám prišlo samozrejme aj pod prednou kapotou. Tím úpravcov z nemeckého Aachenu sa postaral o zvýšenie výkonu u takmer každej pohonnej jednotky. Najmenší z ponúkaných dieslových agregátov, 318d po úpravách môže pochváliť výkonom 171 koní a jej väčší súrodenec 320d výkonom až 218 koní. Úpravca tieto vyššie hodnoty dosiahol predovšetkým optimalizáciou elektronickej riadiacej jednotky. Na svoje si teraz prídu iba majitelia modelov so vznetovými motormi, no úpravca už chystá aj výkonnostné vylepšenie pre benzínové agregáty. Konkrétne pôjde o paket pre 328i, ktorý mu dodá výkon zodpovedajúci hodnote okolo 295 koní. Z pohľadu výkonu však bude na špičke 335i, ktorá bude v ponuke hneď po vyššie spomínanom agregáte. A tento výkonný šesťvalec sa po patričnej starostlivosti zo strany AC Schnitzer bude môcť popýšiť výkonom až 360 koní. Autori týchto úprav si bližšie parametre zatiaľ nechávajú pre seba, no sme presvedčení, že jazda s takto upraveným BMW 3 Touring vyvolá úsmev na tvári aj náročnejším šoférom. Motor totiž nebolo jediné, čomu sa úpravcovia v rámci techniky venovali.

Svoju pozornosť obrátili aj na podvozok, kde aplikovali set športového pruženia, vďaka ktorému sa svetlá výška tohto vozidla znížila o 25 mm. Naladenie podvozku je po úpravách je tvrdšie, no úpravca sľubuje lepšiu ovládateľnosť aj pri ostrej jazde. Máme za sebou upravený zovňajšok, výfukovú sústavu, motor a podvozok. Jediným miestom kde sme ešte neboli je interiér, ktorý v dielňach AC Schnitzer samozrejme neostal bez povšimnutia.

bmw 3 series touring combi tuning ac schnitzer

Aj interiér v podaní AC Schnitzer zvýrazňuje športové ambície tohto modelu, svedčia o tom hliníkové pedále a iné dekoratívne prvky z toho materiálu. Tie majú navodiť atmosféru, že sedíte vo veľmi hodnotnom vozidle so športovým duchom. Za zmienku stojí aj nekonvenčne pôsobiaca radiaca páka s displejom zobrazujúcim zaradenú rýchlosť. K tomuto modelu ponúka úpravca aj sadu luxusných velúrových koberčekov.

Dnes už slovo „kombi“ nemusí nutne znamenať, že auto je zamerané len na praktickosť, s týmto BMW 3 Touring si užijete kopec zábavy a paket od AC Schnitzer radostné pocity ešte umocní...

bmw 3 series touring combi tuning ac schnitzer

bmw 3 series touring combi tuning ac schnitzer

bmw 3 series touring combi tuning ac schnitzer

BMW 3 Touring od AC Schnitzer v galérii:logo ac-schnitzer

Váš názor na optickú úpravu pre BMW 3 Touring so zvýšeným výkonom z dielne nemeckej firmy AC Schnitzer ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AC SCHNITZER, tak navštívte našu podstránku:

AC SCHNITZER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15022x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt